L'Eglise Aristotelicienne Romaine The Roman and Aristotelic Church Index du Forum L'Eglise Aristotelicienne Romaine The Roman and Aristotelic Church
Forum RP de l'Eglise Aristotelicienne du jeu en ligne RR
Forum RP for the Aristotelic Church of the RK online game
 
Lien fonctionnel : Le DogmeLien fonctionnel : Le Droit Canon
 FAQFAQ   RechercherRechercher   Liste des MembresListe des Membres   Groupes d'utilisateursGroupes d'utilisateurs   S'enregistrerS'enregistrer 
 ProfilProfil   Se connecter pour vérifier ses messages privésSe connecter pour vérifier ses messages privés   ConnexionConnexion 

Wybory nowego biskupa
Aller à la page 1, 2, 3, 4, 5  Suivante
 
Poster un nouveau sujet   Répondre au sujet    L'Eglise Aristotelicienne Romaine The Roman and Aristotelic Church Index du Forum -> Kościół Królestwa Polskiego - L'Église de la Pologne - Church of the Kingdom of Poland
Voir le sujet précédent :: Voir le sujet suivant  
Auteur Message
Camcal
Cardinal
Cardinal


Inscrit le: 03 Fév 2010
Messages: 434
Localisation: Poland

MessagePosté le: Dim Mai 23, 2010 8:54 pm    Sujet du message: Wybory nowego biskupa Répondre en citant

Witajcie.
Jak zapewne przeczytaliście już Jego Ekscelencja Eirik zrezygnował z pełnienia funkcji bp gnieźnieńskiego( choć cięgle go namawiam aby jeszcze na tym stanowisku pozostał).

Temat ten już trochę przycichł a i nikt na to stanowisko do tej pory się nie zgłosił, dlatego też założyłem ten temat byśmy tu wyłonili z pośród nas najlepszego kandydata który będzie chciał przejąć obowiązki bp Eirika.


Co prawda ceremonia integracji się już zakończyła lecz nie zakończyła się jeszcze integracja Polskiego Kościoła a wybranie bp. jest potrzebne do kontynuowania, a chyba wszystkim nam zależy na tym abyśmy jak najszybciej skończyli.

Liczę na odzew z Waszej strony.
Revenir en haut de page
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
Sasek



Inscrit le: 21 Fév 2010
Messages: 65
Localisation: Poland

MessagePosté le: Lun Mai 24, 2010 12:59 pm    Sujet du message: Répondre en citant

Uważam, że to Arcybiskup Eirik powinien przedstawić nam swojego następcę, co do którego można by się zastanowić, czy jest godzien.
Na takie stanowiska nie powinny być zgłaszania..
_________________
Revenir en haut de page
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
Ignez



Inscrit le: 20 Fév 2010
Messages: 33

MessagePosté le: Lun Mai 24, 2010 5:36 pm    Sujet du message: Répondre en citant

Też myślę że to Eirik powinien wyłonić swego następcę. Taki ostatni obowiązek Smile
Revenir en haut de page
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
Camcal
Cardinal
Cardinal


Inscrit le: 03 Fév 2010
Messages: 434
Localisation: Poland

MessagePosté le: Lun Mai 24, 2010 7:26 pm    Sujet du message: Répondre en citant

Gdy pisałem z bp Eirikiem listownie i gdy powiedział po raz kolejny ze nadal chce zrezygnować spytałem się o wyznaczenie następcy, bo tak wypadało by zrobić, lecz do tej pory nie dostałem żadnej odpowiedzi. A kardynał Dunpeal mówił abyśmy my wybrali z pośród siebie więc dlatego ten temat.
Revenir en haut de page
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
Ignez



Inscrit le: 20 Fév 2010
Messages: 33

MessagePosté le: Lun Mai 24, 2010 8:48 pm    Sujet du message: Répondre en citant

Ok, rozumiem ze to ma być ktoś z temtej diecezji?
Revenir en haut de page
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
Sasek



Inscrit le: 21 Fév 2010
Messages: 65
Localisation: Poland

MessagePosté le: Mar Mai 25, 2010 10:46 am    Sujet du message: Répondre en citant

Camcal, przepraszam za to, co teraz powiem... ale wielokrotnie dałeś mi do zrozumienia i teraz swoim zachowaniem to potwierdzasz, że to ty chciałbyś objąć schedę po Eiriku.
Wybacz, ale według mnie - ktoś inny powinien zostać wybrany...
_________________
Revenir en haut de page
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
Camcal
Cardinal
Cardinal


Inscrit le: 03 Fév 2010
Messages: 434
Localisation: Poland

MessagePosté le: Mar Mai 25, 2010 4:11 pm    Sujet du message: Répondre en citant

Nie obrażam się bo nie ma i za co, jeżeli tak myślisz to ja nic na to nie poradzę Smile
Ja po prostu chce zakończyć to co zaczęliśmy, jeżeli Ci to przeszkadza to powiedz a będę siedział tylko nad tłumaczeniami. Poza tym zaszczyty to nie wszystko.
Revenir en haut de page
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
Jern
Cardinal
Cardinal


Inscrit le: 19 Fév 2010
Messages: 50

MessagePosté le: Mar Mai 25, 2010 8:24 pm    Sujet du message: Répondre en citant

Uwazam ze najlepszym kandydatem na objecie stolka po Eiriku bedzie Fairlight, jak na razie sie zastanawia, a ja jak na razie nie zamierzam jeszcze rezygnować Very Happy
Revenir en haut de page
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
Ignez



Inscrit le: 20 Fév 2010
Messages: 33

MessagePosté le: Mar Mai 25, 2010 10:43 pm    Sujet du message: Répondre en citant

Tak, Fairlight to dobry wybórWink
Revenir en haut de page
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
Sasek



Inscrit le: 21 Fév 2010
Messages: 65
Localisation: Poland

MessagePosté le: Mer Mai 26, 2010 10:44 am    Sujet du message: Répondre en citant

Nie znam zbytnio Fairlighta, choć jego imię słyszałem nie raz. Uważam jednak, że Biskupem nie może być ktoś, kto nie pojawił się na ceremonii integracji... Najpierw powinien tu być.. może go zaprosicie (nie mam z nim kontaktu, więc nie mam jak tego zrobić...)
_________________
Revenir en haut de page
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
Eirik



Inscrit le: 24 Aoû 2009
Messages: 26

MessagePosté le: Mer Mai 26, 2010 5:32 pm    Sujet du message: Répondre en citant

Witam.
Wybaczcie, że tak długo się nie odzywałem, ale to przez brak czasu. Nie chcę wyznaczać następcy, to Episkopat powinien ze swojego grona drogą rozmów, negocjacji wyłonić nowego Arcybiskupa. Myślę, że kandydat powinien spełniać nastepujące warunki (prócz technicznego - 3 poziom, ścieżka Kościoła):
1. Cieszyć się zaufaniem całego Episkopatu
2. Mieć dużo zapału (klikaczy już mielismy i czas to zmienić Wink )
Lepiej, żeby to nie był urędujący proboszcz, bo wiadomo, jakie są problemy ze znalezieniem następców, aczkolowiek ten warunek nie wydaje mi się dyskwalifikujący.
Proszę o wysuwanie kandydatów.
_________________
Eirik Archbishop of Poland
Bishop of Poznan and Krakow
Revenir en haut de page
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
Sasek



Inscrit le: 21 Fév 2010
Messages: 65
Localisation: Poland

MessagePosté le: Mer Mai 26, 2010 6:20 pm    Sujet du message: Répondre en citant

A może zrobimy inaczej.
Ekscelencja zostanie podniesiony do godności kardynalskiej i pozostanie Prymasem KP (i będzie wiódł prymat nad nami)
Wybierzemy Abp Gnieźnieńskiego i razem z Ekscelencją Jernem będę stanowić trzon Episkopatu...

EDIT
Ewentualnie podnieść do godności arcybiskupiej Ekscelencję Jerna, a wybrać biskupa płockiego...
_________________
Revenir en haut de page
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
Jern
Cardinal
Cardinal


Inscrit le: 19 Fév 2010
Messages: 50

MessagePosté le: Mer Mai 26, 2010 8:47 pm    Sujet du message: Répondre en citant

Sasku ja nie zamierzam sie ruszac z terenu Mazowsza, poniewaz jestem tu rektorem uniwersytetu. Widnieje tylko jedyna opcja zmiany abp, Fairlight zostal juz zaproszony na forum i czekamy.
Revenir en haut de page
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
Camcal
Cardinal
Cardinal


Inscrit le: 03 Fév 2010
Messages: 434
Localisation: Poland

MessagePosté le: Mer Mai 26, 2010 8:53 pm    Sujet du message: Répondre en citant

Sasku tylko aby powstało prymasostwo to o ile się nie mylę potrzeba przynajmniej 2 prowincje które wniosą co najmniej 4 diecezje. Jern jak nie przeniesie się do archidiecezji też nie może zostać abp, dlatego najlepiej wybrać kogoś archidiecezji.

Edit:
Co do godności prymasa IG to chyba jest ona powiązana z przewodniczeniem archidiecezji.
Mi też wydaje się że Fairlight będzie dobrym kandydatem( na forum już się zarejestrował, czekamy teraz tylko na jego decyzję).
Revenir en haut de page
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
Grimmm



Inscrit le: 09 Avr 2010
Messages: 102
Localisation: Kalisz, Poland

MessagePosté le: Mer Mai 26, 2010 9:31 pm    Sujet du message: Répondre en citant

Miałem przyjemność poznać czcigodnego Fairlighta to człowiek aktywny a zarazem wielkiej mądrości i jednocześnie co może przydać w kontaktach z Rzymem doskonale władający językami obcymi.
Revenir en haut de page
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
Montrer les messages depuis:   
Poster un nouveau sujet   Répondre au sujet    L'Eglise Aristotelicienne Romaine The Roman and Aristotelic Church Index du Forum -> Kościół Królestwa Polskiego - L'Église de la Pologne - Church of the Kingdom of Poland Toutes les heures sont au format GMT + 2 Heures
Aller à la page 1, 2, 3, 4, 5  Suivante
Page 1 sur 5

 
Sauter vers:  
Vous ne pouvez pas poster de nouveaux sujets dans ce forum
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
Vous ne pouvez pas éditer vos messages dans ce forum
Vous ne pouvez pas supprimer vos messages dans ce forum
Vous ne pouvez pas voter dans les sondages de ce forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Traduction par : phpBB-fr.com