L'Eglise Aristotelicienne Romaine The Roman and Aristotelic Church Index du Forum L'Eglise Aristotelicienne Romaine The Roman and Aristotelic Church
Forum RP de l'Eglise Aristotelicienne du jeu en ligne RR
Forum RP for the Aristotelic Church of the RK online game
 
Lien fonctionnel : Le DogmeLien fonctionnel : Le Droit Canon
 FAQFAQ   RechercherRechercher   Liste des MembresListe des Membres   Groupes d'utilisateursGroupes d'utilisateurs   S'enregistrerS'enregistrer 
 ProfilProfil   Se connecter pour vérifier ses messages privésSe connecter pour vérifier ses messages privés   ConnexionConnexion 

Dyskusje prowincjonalnie tematyczne
Aller à la page Précédente  1, 2, 3  Suivante
 
Poster un nouveau sujet   Répondre au sujet    L'Eglise Aristotelicienne Romaine The Roman and Aristotelic Church Index du Forum -> Kościół Królestwa Polskiego - L'Église de la Pologne - Church of the Kingdom of Poland
Voir le sujet précédent :: Voir le sujet suivant  
Auteur Message
Sasek



Inscrit le: 21 Fév 2010
Messages: 65
Localisation: Poland

MessagePosté le: Mer Juil 28, 2010 10:57 am    Sujet du message: Répondre en citant

Wydawało mi się, że wino. Jednakże nawet jeśli nie - to można by razem spróbować coś zrobić, a nie negować każdy pomysł, a wywyższać tylko swój.
_________________
Revenir en haut de page
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
Camcal
Cardinal
Cardinal


Inscrit le: 03 Fév 2010
Messages: 434
Localisation: Poland

MessagePosté le: Mer Juil 28, 2010 11:53 am    Sujet du message: Répondre en citant

Tylko że seminarium to pomysł Grimmma a nie mój.
jak wymyślimy jakaś dobrą argumentację to może i dostaniemy klasztor tylko trzeba coś takiego wymyślić co by przekonało administracje, jak pytałem się o 3 diecezje dla nas to moje argumenty były niewystarczające.
Revenir en haut de page
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
Grimmm



Inscrit le: 09 Avr 2010
Messages: 102
Localisation: Kalisz, Poland

MessagePosté le: Mer Juil 28, 2010 12:04 pm    Sujet du message: Répondre en citant

Tak Sasku seminarium jest moim pomysłem. Mimo ze jestem osoba swiecka chce podjąc studia teologiczne i nie przeszkadza mi nawet czytanie tekstów gdzie to samo jest kilka razy tylko w inny sposób napisane. Zresztą żeby teksty takie przeczytać to trzeba je sobie najpierw przetłumaczyć. Więc proszę bardzo nie neguj tego w czambuł bo nawet nie zdajesz sobie sprawy ile energii i czasu wkładamy w tłumaczenia.
Revenir en haut de page
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
Sasek



Inscrit le: 21 Fév 2010
Messages: 65
Localisation: Poland

MessagePosté le: Jeu Juil 29, 2010 12:27 pm    Sujet du message: Répondre en citant

Ale ja teraz nie rozumiem Was... Ja nie neguję pomysłu seminarium, tylko dyskutuje, żeby przekonać Was o próbie założenia klasztoru, a to są dwie różne sprawy...

Grimm, nie bądź złośliwy... Tak, nienawidzę czytać jakiś bzdurnych tekstów - a właśnie takimi tekstami według mnie są różne kodeksy i regulaminy... I nie chodzi mi o wasze tłumaczenia, po prostu nudzi mnie charakter takich tekstów - to nie jest żaden przytyk. No i nie zabraniam Ci uczyć się...
_________________
Revenir en haut de page
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
ley namura



Inscrit le: 30 Mai 2010
Messages: 19

MessagePosté le: Mer Aoû 04, 2010 6:42 pm    Sujet du message: Répondre en citant

Grimmm, faktycznie dyskusja była na początku, zaraz po moich pierwszych kazaniach. Z perspektywy mojej miesięcznej służby, mogę stwierdzić, że faktycznie zbyt gorliwie podszedłem do tematu, niezbyt wyraźnie kreśląc linię między RK i RL. Skojarzenia wywołane moim słowem, od których nikt nie jest wolny, jednoznacznie świadczyły przeciw mnie. Nawiasem mówiąc trzecie kazanie nie budziło już zastrzeżeń.
Cóż, generalnie Pan Absence, lubi wypowiadać się na różne tematy, często niestety nie wie, o czym mówi. Nie mniej, przypomniałem sobie i zapamiętałem, że nie dotyka się g ..., bo zaczyna cuchnąć. Przepraszam za tę fekalną dygresję.

Bracia i Siostro
Myślę, że temat moich przesłań został zamknięty za obustronnym porozumieniem. A moje kazania ... cóż parę wrzuciłem na forum ogólnym -> Kuria Gnieźnieńska -> Kazania filozoficzno-etyczne
Oceńcie sami.
Kolejnym zarzutem Pana Absence było to że nie trzymam się procedur przy udzielaniu ślubów. Cóż, nie wydaje mi się stosownym spowiadać przed świecką osobą, w dodatku tak zadufaną w swoją nieomylność, z każdego mojego kroku. Mam moich przełożonych, i przed nimi odpowiadam za to, co robię. Tym bardziej, nie mam zamiaru umieszczać szczegółów na forum miasta, które dotyczą bezpośrednio nas księży i naszych władz, choćby to nawet był post parafialny. Na forum umieszczam tylko istotne fakty, kto z kim i kiedy. Jeżeli ślub musi być przyspieszony, również nie wydaje mi się właściwym umieszczać powodu do publicznej wiadomości. Co oczywiście bardzo boli, o dziwo, znów tylko Pana Absence.
Nie podjąłem dyskusji, bo szkoda słów.

Wracając do tematu który rozwinął się po pierwszym poście Pana Grimmm'a.
Słusznym wydaje mi się powołanie instytucji, w której przyszli adepci Ścieżki Kościoła, będą przygotowywać się do służby.

Na moim przykładzie mogę powiedzieć, że niestety nigdzie nie doczytałem, że języków mogę uczyć się już na 2-gim poziomie i naukę zacząłem dopiero teraz. Cóż w zasadzie to moja wina, ale można ułatwić życie przyszłym kapłanom, prowadząc za rękę, kształcąc ich lub biorąc pod opiekę w innej formie.
Moje kształcenie się, jest tym trudniejsze, że moje główne źródło utrzymania, warsztat, został zniszczony przy przeprowadzce Smile szczęśliwie udało mi się sprzedać 2 pola i potem odkupić, już po przeprowadzce, w nieco wyższej cenie. Przynajmniej mam jedzonko za które nie muszę płacić. Nie mniej, dotkliwie czuję brak warsztatu, Nawiasem mówiąc moi parafianie dzielnie mnie wspierają w zbieraniu pieniędzy na odbudowę.
Na akademii, niestety nie mogę wykładać, bo nie mam wystarczająco rozwiniętych umiejętności. Może warto byłoby pomyśleć o jakimś finansowym zapleczu dla młodych księży?

No, dosyć moich żalów.

Wracając do tematu klasztor czy seminarium.
Jeżeli w seminarium będzie można pobierać nauki, które przygotują do dalszej służby w tym nauczyć się języków niezależnie od Akademii, uważam to za bardzo dobry pomysł.
Czy wśród nas znajdzie się ktoś kto zechce poprowadzić takie seminarium? A może będzie to ktoś z Rzymu?

Pytanie, czy znajdziemy ludzi chętnych do kroczenia ścieżką kościoła.

Popytajmy. Myślę, że kontakt z graczami pierwszego i drugiego poziomu, w naszych parafiach, da nam odpowiedź. Również ogłoszenia parafialne w przesłaniu powinny przynieść jakieś zgłoszenia.

Klasztor. Byłaby to wielka nobilitacja dla naszego Królestwa. Jeżeli mechanika gry będzie faktycznie przewidywała zakup chleba i wina z własnych środków, i jeżeli faktycznie w klasztorach będzie produkowane wino, to z pewnością powinniśmy mieć własny klasztor.
Choć z drugiej strony popatrzcie, co dzieje się z "umownymi" klasztorami które co jakiś czas się zawiązują i potem zaraz znikają. Brakuje człowieka z charyzmą, który by pociągnął za sobą innych.

A może zrobić takie "wash&go"; dwa w jednym, to też jest bardzo dobry pomysł. Klasztor żyjący własnym życiem, tak jak powiedzmy statek w podróży, lub odrębne "miasto" w którym toczy się życie klasztorne, a przy okazji, kształcą się przyszli księża.

Pozdrawiam
x. Ley
Revenir en haut de page
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
Grimmm



Inscrit le: 09 Avr 2010
Messages: 102
Localisation: Kalisz, Poland

MessagePosté le: Jeu Aoû 05, 2010 4:54 am    Sujet du message: Répondre en citant

Leynamuro musisz zwrócić uwagę że o ile klasztory są IG (w grze) i dają określone przez mechanikę gry czynność to seminarium jest tylko i wyłącznie rodzajem zabawy rp. Owszem student zyskuje wiedzę dotyczącą kościoła oraz przydatną do pisania kazań ale w żaden sposób nie przekłada sie to na twoje umiejętności w grze - nie zdobędziesz ani więcej PBP ani % nauki języka.
Revenir en haut de page
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
ley namura



Inscrit le: 30 Mai 2010
Messages: 19

MessagePosté le: Jeu Aoû 05, 2010 4:28 pm    Sujet du message: Répondre en citant

Smile ok, teraz rozumiem. To identycznie jak zakony, które co jakiś czas zawiązują się i niestety znikają. Czyli, właściwie nic nie stoi na przeszkodzie, aby w KP założyć seminarium? Smile
Revenir en haut de page
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
Liopop



Inscrit le: 30 Avr 2010
Messages: 34

MessagePosté le: Sam Aoû 07, 2010 7:04 am    Sujet du message: Répondre en citant

Tak, nic nie stoi na przeszkodzie, aby w Polsce powstało seminarium.
Trzeba tylko jakieś teksty przetłumaczyć i możemy ruszać.

Nie wie ktoś czego się dam można nauczyć? ;P
Revenir en haut de page
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
Camcal
Cardinal
Cardinal


Inscrit le: 03 Fév 2010
Messages: 434
Localisation: Poland

MessagePosté le: Sam Aoû 07, 2010 9:04 am    Sujet du message: Répondre en citant

Tego nie wiem ale niebawem się dowiem bo złożyłem podanie o przyjęcie na studia do seminarium ESI
Revenir en haut de page
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
Liopop



Inscrit le: 30 Avr 2010
Messages: 34

MessagePosté le: Sam Aoû 07, 2010 10:15 am    Sujet du message: Répondre en citant

Że zapytam ESI?
Revenir en haut de page
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
Camcal
Cardinal
Cardinal


Inscrit le: 03 Fév 2010
Messages: 434
Localisation: Poland

MessagePosté le: Sam Aoû 07, 2010 10:21 am    Sujet du message: Répondre en citant

Liopop a écrit:
Że zapytam ESI?


To skrót prymasostwa Anglii, Szkocji i Irlandii.
Revenir en haut de page
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
Grimmm



Inscrit le: 09 Avr 2010
Messages: 102
Localisation: Kalisz, Poland

MessagePosté le: Sam Aoû 07, 2010 11:15 am    Sujet du message: Répondre en citant

Gratulacje ! To będziemy mogli bazować na twoich doświadczeniach. Z ciekawości jakie stawiają wymagania poza oczywistą znajomością języka?
Revenir en haut de page
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
Grimmm



Inscrit le: 09 Avr 2010
Messages: 102
Localisation: Kalisz, Poland

MessagePosté le: Ven Aoû 13, 2010 5:22 pm    Sujet du message: Répondre en citant

A ja pozwolę sobie zadać formalne pytanie zwierzchnikom kościoła. Czy panowie Ossolińscy w jakiś sposób uzgadniali rzekomy prowadzony przez nich Zakon Joannitów?

Przykład sygnaturek rzekomych joannitów

Revenir en haut de page
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
Sasek



Inscrit le: 21 Fév 2010
Messages: 65
Localisation: Poland

MessagePosté le: Sam Aoû 14, 2010 10:17 am    Sujet du message: Répondre en citant

Wystarczyło zajrzeć na forum kurii...
Zakon Franciszkanów i Klarysek oraz Zakon Joannitów to jedyne legalne zgromadzenia zakonne w naszym Królestwie...
_________________
Revenir en haut de page
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
Camcal
Cardinal
Cardinal


Inscrit le: 03 Fév 2010
Messages: 434
Localisation: Poland

MessagePosté le: Sam Aoû 14, 2010 10:24 am    Sujet du message: Répondre en citant

Zapewne Grimmmowi chodziło o używanie przez Pana Absence'a w/w znaku graficznego, a o ile mi wiadomo do joannitów on nie należy.
Revenir en haut de page
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
Montrer les messages depuis:   
Poster un nouveau sujet   Répondre au sujet    L'Eglise Aristotelicienne Romaine The Roman and Aristotelic Church Index du Forum -> Kościół Królestwa Polskiego - L'Église de la Pologne - Church of the Kingdom of Poland Toutes les heures sont au format GMT + 2 Heures
Aller à la page Précédente  1, 2, 3  Suivante
Page 2 sur 3

 
Sauter vers:  
Vous ne pouvez pas poster de nouveaux sujets dans ce forum
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
Vous ne pouvez pas éditer vos messages dans ce forum
Vous ne pouvez pas supprimer vos messages dans ce forum
Vous ne pouvez pas voter dans les sondages de ce forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Traduction par : phpBB-fr.com