L'Eglise Aristotelicienne Romaine The Roman and Aristotelic Church Index du Forum L'Eglise Aristotelicienne Romaine The Roman and Aristotelic Church
Forum RP de l'Eglise Aristotelicienne du jeu en ligne RR
Forum RP for the Aristotelic Church of the RK online game
 
Lien fonctionnel : Le DogmeLien fonctionnel : Le Droit Canon
 FAQFAQ   RechercherRechercher   Liste des MembresListe des Membres   Groupes d'utilisateursGroupes d'utilisateurs   S'enregistrerS'enregistrer 
 ProfilProfil   Se connecter pour vérifier ses messages privésSe connecter pour vérifier ses messages privés   ConnexionConnexion 

[RP] Botezul lui Chryys, Principe de Valahia
Aller à la page Précédente  1, 2, 3, 4, 5  Suivante
 
Poster un nouveau sujet   Répondre au sujet    L'Eglise Aristotelicienne Romaine The Roman and Aristotelic Church Index du Forum -> Église du principalat de Valahia - Church of the Principality of Valahia
Voir le sujet précédent :: Voir le sujet suivant  
Auteur Message
oasis



Inscrit le: 30 Aoû 2010
Messages: 55

MessagePosté le: Mar Jan 04, 2011 8:27 pm    Sujet du message: Répondre en citant

Oasis profita de faptul ca Presfintia sa Mircea era ocupat cu pregatirea ceremoniei de botez si se apleca spre Tisha soptindu-i la ureche:

- Draga mea, ma bucur ca am ocazia sa te revad, zambitoare si binevoitoare ca de obicei. Iti multumesc mult pentru darul ce mi-l facusi, il port cu mult drag, fiindca imi poarta noroc.
_________________
Revenir en haut de page
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
Marius91



Inscrit le: 28 Déc 2010
Messages: 6

MessagePosté le: Mar Jan 04, 2011 8:33 pm    Sujet du message: Répondre en citant

Cata lume a venit, ii sopteste Marius91 domnitei Tisha care era langa el, apoi mai trasa cu ochiul in toata sala sa vada restul valahilor ce venisera.
_________________
Ambassador of Wallachia
Spune dupa mine: ''Este doar un joc!''
Accesati blogul Regatele Renascentiste
Revenir en haut de page
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
Koliada



Inscrit le: 04 Jan 2011
Messages: 6

MessagePosté le: Mar Jan 04, 2011 9:00 pm    Sujet du message: Répondre en citant

Isi lasa "barcutele" sa ii alunece din picioare si le vari repede sub scaun sa nu observe nimeni ca ramase desculta.
Nu mai avea stare. Amortise. Scaunul devenea din ce in ce mai tare iar nelinistea o cuprinse intru totul. Timpul scurs i se parea o vesnicie.
Se ridica de unde statuse atata timp asigurandu-se ca pantofii raman unde ii lasase ca nu care cumva sa ii fure altcineva locul pe care il alesese cu grija si incepu sa dea ture prin capela in speranta ca asteptarea nu va mai dura mult.
Abia isi mai putea astampara emotiile si nerabdarea...
_________________


Dernière édition par Koliada le Mar Jan 04, 2011 9:05 pm; édité 1 fois
Revenir en haut de page
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
tisha_777



Inscrit le: 21 Mar 2008
Messages: 134

MessagePosté le: Mar Jan 04, 2011 9:03 pm    Sujet du message: Répondre en citant

Si eu ma bucur mult sa te revad, ii raspunse Tisha domnitei Oasis. Sper ca dupa slujba sa mergem undeva, in vreo taverna sa mai povestim putin, asta daca noul ales nu va organiza vreo petrecere in cinstea functiei pe care tocmai a primit-o.
Apoi ii raspunde si cavalerului Marius: intr-adevar, nesperat de multa lume.
_________________

Thanks Kennagillian.
Revenir en haut de page
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
renee



Inscrit le: 04 Jan 2011
Messages: 4

MessagePosté le: Mar Jan 04, 2011 9:14 pm    Sujet du message: Répondre en citant

rusinata de faptul ca nu reusise sa ajunga mai devreme ,deschise usile zgomotos si arunca priviri in toate directiile sa il gaseasca pe Chryys si cand il zari, alerga spre el fara sa stea pe ganduri si il imbratiseaza il felicita...apoi isi cauta surioara cu privirile si se aseaza langa ea cumintica
Revenir en haut de page
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
mirceadino
Cardinal
Cardinal


Inscrit le: 09 Déc 2009
Messages: 2118
Localisation: 1 High Street, Solar Paradise (since 22.11.1461)

MessagePosté le: Mar Jan 04, 2011 9:14 pm    Sujet du message: Répondre en citant

Mircea, care intrase intre timp in altar, observa cu uimire lumea adunandu-se in capela. Ii auzea vorbind, vorbind romaneste, si zambi. Totusi, printre atatea fete, nu vedea Principele.. unde e Principele?
Revenir en haut de page
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
Chryys



Inscrit le: 04 Jan 2011
Messages: 10

MessagePosté le: Mar Jan 04, 2011 9:18 pm    Sujet du message: Répondre en citant

A zis cineva principe? Chryys deschide usa incet si arunca o privire in interior...

Cred ca eu sunt... Emotiile sunt de vina, eram pe afara. Va rog sa ma scuzati de intarziere.

Chryys intra cu emotii mari, dar bucuros sa vada asa multa lume cunoscuta, da din cap in semn de multumire si face semn parintelui ca e gata
Revenir en haut de page
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
tisha_777



Inscrit le: 21 Mar 2008
Messages: 134

MessagePosté le: Mar Jan 04, 2011 9:22 pm    Sujet du message: Répondre en citant

Vazand ca parintele iese din altar si se uita zambind in multime, Tisha se gandi ca probabil si Monseniorul este la fel de bucuros sa vada atat de multa lume la Roma, mai multa lume decat fusese vreodata in aceasta capela.
Apoi il vazu cautand parca pe cineva cu privirea si intelesese, Principele inca nu sosise. Pesemne ca ii place sa fie asteptat sau poate ca inca nu e ceasul potrivit. Intoarse subtil capul spre usa capelei dar nu se vedea nimic...apoi intoarse iar capul spre altar cand auzi zgomotul usii.
Intoarse iar capul spre usa si il vazu pe noul Principe in prag. Zambi larg linistita ca ceremonia va incepe in curand.
Auzind apoi vorbele pe care acesta le spusese incuviinta in gand, stia sigur ca nu-i cu putinta sa calci pragul capelei de la Roma in calitate de proaspat Principe ales de popor si sa nu ai emotii.

_________________

Thanks Kennagillian.
Revenir en haut de page
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
Koliada



Inscrit le: 04 Jan 2011
Messages: 6

MessagePosté le: Mar Jan 04, 2011 9:22 pm    Sujet du message: Répondre en citant

Cum il zari pe Chryys, ii zambi usor si fugi repede la locul ei.
Sa vedem acum! Very Happy isi spuse in gand tinandu-si ochii atintiti spre el.
_________________
Revenir en haut de page
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
mirceadino
Cardinal
Cardinal


Inscrit le: 09 Déc 2009
Messages: 2118
Localisation: 1 High Street, Solar Paradise (since 22.11.1461)

MessagePosté le: Mar Jan 04, 2011 9:26 pm    Sujet du message: Répondre en citant

Mircea isi pastrase zambetul cand vazu Principele intrand. Iesind in fata altarului, in fata unei mese pregatite pentru eveniment, ii facut semn credinciosului sa ia loc pe un scaun de langa el. Batu un pic din palme, sa atraga atentia, apoi zise:

- Pacea sa fie cu voi, credinciosi valahi! Bine ati venit la Roma sa fiti alaturi de Chryys la botezul sau. Pentru inceput, sa cerem ietarea pacatelor de la Jah Preainaltul!

"Ma spovedesc lui Jah Atotputernicul, tuturor Sfintiilor, si voua deasemenea, Prietenii mei, pentru ca am pacatuit mult, in gand, in cuvant, in actiune. Ii implor pe toti Sfintii, si pe voi, Prietenii mei, sa va rugati Creatorului pentru mine. Fie ca Preainaltul sa ne acorde iertarea tuturor pacatelor noastre!"
Revenir en haut de page
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
Chryys



Inscrit le: 04 Jan 2011
Messages: 10

MessagePosté le: Mar Jan 04, 2011 9:28 pm    Sujet du message: Répondre en citant

Ma spovedesc lui Jah Atotputernicul, tuturor Sfintiilor, si voua deasemenea, Prietenii mei, pentru ca am pacatuit mult, in gand, in cuvant, in actiune. Ii implor pe toti Sfintii, si pe voi, Prietenii mei, sa va rugati Creatorului pentru mine. Fie ca Preainaltul sa ne acorde iertarea tuturor pacatelor noastre!
Revenir en haut de page
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
Koliada



Inscrit le: 04 Jan 2011
Messages: 6

MessagePosté le: Mar Jan 04, 2011 9:29 pm    Sujet du message: Répondre en citant

Ma spovedesc lui Jah Atotputernicul, tuturor Sfintiilor, si voua deasemenea, Prietenii mei, pentru ca am pacatuit mult, in gand, in cuvant, in actiune. Ii implor pe toti Sfintii, si pe voi, Prietenii mei, sa va rugati Creatorului pentru mine. Fie ca Preainaltul sa ne acorde iertarea tuturor pacatelor noastre! Embarassed
_________________
Revenir en haut de page
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
Marius91



Inscrit le: 28 Déc 2010
Messages: 6

MessagePosté le: Mar Jan 04, 2011 9:31 pm    Sujet du message: Répondre en citant

Auzind vorbele parintelui, Marius91 repeta:
- Ma spovedesc lui Jah Atotputernicul, tuturor Sfintiilor, si voua deasemenea, Prietenii mei, pentru ca am pacatuit mult, in gand, in cuvant, in actiune. Ii implor pe toti Sfintii, si pe voi, Prietenii mei, sa va rugati Creatorului pentru mine. Fie ca Preainaltul sa ne acorde iertarea tuturor pacatelor noastre!
_________________
Ambassador of Wallachia
Spune dupa mine: ''Este doar un joc!''
Accesati blogul Regatele Renascentiste


Dernière édition par Marius91 le Mar Jan 04, 2011 9:35 pm; édité 1 fois
Revenir en haut de page
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
oasis



Inscrit le: 30 Aoû 2010
Messages: 55

MessagePosté le: Mar Jan 04, 2011 9:32 pm    Sujet du message: Répondre en citant

- Ma spovedesc lui Jah Atotputernicul, tuturor Sfintiilor, si voua deasemenea, Prietenii mei, pentru ca am pacatuit mult, in gand, in cuvant, in actiune. Ii implor pe toti Sfintii, si pe voi, Prietenii mei, sa va rugati Creatorului pentru mine. Fie ca Preainaltul sa ne acorde iertarea tuturor pacatelor noastre!
_________________
Revenir en haut de page
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
ca_zaza



Inscrit le: 04 Jan 2011
Messages: 3

MessagePosté le: Mar Jan 04, 2011 9:35 pm    Sujet du message: Répondre en citant

Zaza rosteste impreuna cu ceilalti :
Ma spovedesc lui Jah Atotputernicul, tuturor Sfintiilor, si voua deasemenea, Prietenii mei, pentru ca am pacatuit mult, in gand, in cuvant, in actiune. Ii implor pe toti Sfintii, si pe voi, Prietenii mei, sa va rugati Creatorului pentru mine. Fie ca Preainaltul sa ne acorde iertarea tuturor pacatelor noastre!
Revenir en haut de page
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
Montrer les messages depuis:   
Poster un nouveau sujet   Répondre au sujet    L'Eglise Aristotelicienne Romaine The Roman and Aristotelic Church Index du Forum -> Église du principalat de Valahia - Church of the Principality of Valahia Toutes les heures sont au format GMT + 2 Heures
Aller à la page Précédente  1, 2, 3, 4, 5  Suivante
Page 2 sur 5

 
Sauter vers:  
Vous ne pouvez pas poster de nouveaux sujets dans ce forum
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
Vous ne pouvez pas éditer vos messages dans ce forum
Vous ne pouvez pas supprimer vos messages dans ce forum
Vous ne pouvez pas voter dans les sondages de ce forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Traduction par : phpBB-fr.com