L'Eglise Aristotelicienne Romaine The Roman and Aristotelic Church Index du Forum L'Eglise Aristotelicienne Romaine The Roman and Aristotelic Church
Forum RP de l'Eglise Aristotelicienne du jeu en ligne RR
Forum RP for the Aristotelic Church of the RK online game
 
Lien fonctionnel : Le DogmeLien fonctionnel : Le Droit Canon
 FAQFAQ   RechercherRechercher   Liste des MembresListe des Membres   Groupes d'utilisateursGroupes d'utilisateurs   S'enregistrerS'enregistrer 
 ProfilProfil   Se connecter pour vérifier ses messages privésSe connecter pour vérifier ses messages privés   ConnexionConnexion 

Kapitola VI. - Slunce

 
Poster un nouveau sujet   Ce sujet est verrouillé; vous ne pouvez pas éditer les messages ou faire de réponses.    L'Eglise Aristotelicienne Romaine The Roman and Aristotelic Church Index du Forum -> La Bibliothèque Romaine - The Roman Library - Die Römische Bibliothek - La Biblioteca Romana -> Le Dogme - The Dogma
Voir le sujet précédent :: Voir le sujet suivant  
Auteur Message
Policarpo



Inscrit le: 16 Avr 2013
Messages: 1340

MessagePosté le: Sam Déc 08, 2018 11:58 am    Sujet du message: Kapitola VI. - Slunce Répondre en citant

Citation:


Kapitola VI. - Slunce

Když malá místnost, kde jsem se nacházel s podivnou neznámou osobou, stoupala nahoru, měl jsem nepříjemný pocit jako bych byl najednou těžší než jsem kdy byl. Ale když jsme zastavili, cítil jsem se naopak převelice lehce, ale nestal jsem se větším ani menším v průběhu jízdy. Dveře se opět otevřely v půl, jak jsem již předtím měl možnost vidět a neznámá osoba se ke mě otočila a pravila: "Dorazil jsi na místo." Navíc se na mne vlídně a přívětivě usmála. To mi dodalo trochu odvahy a konečně jsem se odvážil zeptat: "Ale kdo jsi?"

Odpověděl mi "Jsem posel na hranici, jediný anděl, který věčně dlí mimo ráj. Mojí úlohou je doprovázet na toto místo ty, kteří ještě neučinili jejich volbu." "Jakou volbu?" zeptal jsem se znepokojeně. Ale zůstal jsem bez odpovědi, anděl se usmál a ukázal rukou ven z místnosti, jasně mi ukazuje, že už bych měl jít dále. Uvědomil jsem si, že už mi nic dalšího neřekne, rozhodl jsem se pokračovat dále. Jak jsem odešel z místnosti, dveře se zase za mnou zavřel a slyšel jsem, že místnost jede opět dolů.

Očekával jsem, že najdu pohádkovou krajinu, ale stále jsem viděl jen ten ohyzdný modrý kámen, ze kterého se skládal pekelný štít. Skála byla vytesána do tvaru podobného kamennému schodu. Dumal jsem, jak opustím to místo, které bylo, jak jsem věřil, strašlivá past. Opravdu jsem dosáhl vrcholu, ale neměl jsem šanci slézt dolů bez toho aniž bych spadl. Stejně tak jsem nevěděl jak otevřít podivné dveře a proto jsem si sedl a v slzách ptal sám sebe, jaký hrozný hřích jsem musel spáchat, že jsem takto potrestán.

O pár okamžiků později jsem zaslechl tlukot křídel. Pozvedl jsem zrak a uzřel nádhernou podívanou: sedm andělů přilétalo na modrou terasu. Poznal jsem archanděla Michaela, svatého patrona spravedlnosti, v plné zbroji, drže v rukou překrásný meč a velký štít s nejnádhernějšími ornamenty. Ale mé teologické znalosti byly omezené a proto jsem se pln studu musel zeptat, kdo další se přede mnou zjevil. Očekával jsem nějaké pokárání, ale v tomto případě mi nikdo nevyčinil. Všichni na mne pohlédli s něžností a láskou.

Jeden z nich se ku mě přiblížil a řekl: "Jsem George, archanděl přátelství. A zde jsou též Gabriel, archanděl sebeovládání, Michael, archanděl spravedlnosti, Uriel, archanděl štědrosti, Galadriel, archanděl hospodaření, Sylphael, archanděl radosti a Rafael, archanděl přesvědčení. Nás sedm, pod vedením proroka Aristotela a mesiáše Christose, máme za úkol vést lidi na cestách cností, které je povedou k Jáhu a jeho ráji."

Přede mnou bylo sedm bytostí, největších z lidského pokolení v celých dějinách, s výjimkou Aristotela a Christose. Postěn takovou výsadou, mohl jsem jen padnout tváří k zemi k jejích nohám. Ale George mi řekl: "Neklaněj se nám, protože my jsme stále jen lidé. Pouze Jáh si zasluhuje takovou úctu. Jsme jeho pokorní služebníci, důležitý pouze díky konání jeho božské vůle. Ale pojď mezi nás, protože hodina tvé volby se přiblížila. Jsme tu, abychom tě přivedli ke slunci."

_________________
His Excellency the Most Reverend Monsignor Prof. Dr. theol. Policarpo von Wittelsbach
Bishop Emeritus of Regensburg
Archabbot Emeritus of the Abbey of Heiligenbronn
German archivist for the Roman registers of Sacraments
Revenir en haut de page
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
Montrer les messages depuis:   
Poster un nouveau sujet   Ce sujet est verrouillé; vous ne pouvez pas éditer les messages ou faire de réponses.    L'Eglise Aristotelicienne Romaine The Roman and Aristotelic Church Index du Forum -> La Bibliothèque Romaine - The Roman Library - Die Römische Bibliothek - La Biblioteca Romana -> Le Dogme - The Dogma Toutes les heures sont au format GMT + 2 Heures
Page 1 sur 1

 
Sauter vers:  
Vous ne pouvez pas poster de nouveaux sujets dans ce forum
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
Vous ne pouvez pas éditer vos messages dans ce forum
Vous ne pouvez pas supprimer vos messages dans ce forum
Vous ne pouvez pas voter dans les sondages de ce forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Traduction par : phpBB-fr.com