L'Eglise Aristotelicienne Romaine The Roman and Aristotelic Church Index du Forum L'Eglise Aristotelicienne Romaine The Roman and Aristotelic Church
Forum RP de l'Eglise Aristotelicienne du jeu en ligne RR
Forum RP for the Aristotelic Church of the RK online game
 
Lien fonctionnel : Le DogmeLien fonctionnel : Le Droit Canon
 FAQFAQ   RechercherRechercher   Liste des MembresListe des Membres   Groupes d'utilisateursGroupes d'utilisateurs   S'enregistrerS'enregistrer 
 ProfilProfil   Se connecter pour vérifier ses messages privésSe connecter pour vérifier ses messages privés   ConnexionConnexion 

[Aristote] Dialogues I - La naissance

 
Poster un nouveau sujet   Ce sujet est verrouillé; vous ne pouvez pas éditer les messages ou faire de réponses.    L'Eglise Aristotelicienne Romaine The Roman and Aristotelic Church Index du Forum -> La Bibliothèque Romaine - The Roman Library - Die Römische Bibliothek - La Biblioteca Romana -> Le Dogme - The Dogma
Voir le sujet précédent :: Voir le sujet suivant  
Auteur Message
NReis



Inscrit le: 16 Mai 2012
Messages: 2658
Localisation: Chaves - Kingdom of Portugal

MessagePosté le: Mar Avr 07, 2015 1:42 am    Sujet du message: Répondre en citant

Citation:








A Vida de Aristóteles

Difícil é a tarefa daquele que deseja mergulhar o seu olhar no abismo dos séculos passados, e que procura, pelas suas palavras, fazer viver nos corações os heróis de outrora. Se há alguém cuja vida merece ser narrada, não deverá ser Aristóteles cujos ensinamentos iluminam ainda a nossa vida e a nossa morte?

É isto que eu, um mero fiel, tentarei relatar-vos hoje. Se a simplicidade deste relato vos toca, se a nobre presença do Sábio alcança o vosso coração, então o meu labor terá feito sorrir os poderes dos Céus.



Introdução:

A vida de Aristóteles, o Sábio, servo do Altíssimo, a quem a Palavra Divina foi revelada e que anunciou a chegada da salvação e da luz.



Capítulo I – O Nascimento

Naqueles tempos, uma grande notícia espalhou-se pela cidade de Estagira: os sábios astrólogos acabavam de descobrir no firmamento um cometa desconhecido. Imediatamente, a assembleia da cidade reuniu-se na Ágora, tentando desvendar a mensagem que os céus queriam transmitir aos homens. Infelizmente o seu coração estava escurecido pela sua fé errónea em falsos deuses e eles extraviaram-se nas sugestões ímpias: Para uns, indicava a chegada de Hermes de pés alados. Para outros o raio de Zeus ia abater-se sobre os homens, e os tempos chegariam ao seu fim.

Apenas um homem na assembleia manteve-se em silêncio: a sua esposa estava prestes a dar à luz, e a sua angústia não lhe permitia intervir. Ele não era, no entanto, o menos sábio, nem o menos escutado. Nobreza e paz marcavam a sua cara, assim como as marcas do trabalho árduo e de uma vida sem facilidades.

As discussões atingiram o seu fim sem que qualquer solução emergisse e o homem regressou a sua casa apressadamente.

Ali, descansando num leito de couro, a sua esposa acabara de dar à luz um filho. O homem aproximou-se do recém-nascido com respeito, tomou-o nas suas mãos e elevou-o no céu, dizendo: “Poderes celestiais, confio-vos o meu filho. Dêem-lhe uma vida correcta e justa. Que o seu coração seja puro, a sua inteligência desperte e a sua virtude imaculada. Que a vossa sabedoria guie os seus passos e os seus pensamentos, para que a sua vida seja como um sólido carvalho na sombra do qual os desamparados venham descansar.” Deitando a criança junto da sua mãe, o homem ajoelhou-se ao lado do leito e permaneceu imóvel durante muito tempo, contemplando silenciosamente a sua esposa e o seu filho.

_________________
His Excellency NReis Ribeiro de Sousa Coutinho | Archbishop of Braga | Vice-Primate of the Kingdom of Portugal | General Secretary of the Roman Registers | Writer of the Saint Office | Translator on Villa San Loyats



Diploma Curso Professoral
Revenir en haut de page
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
hull
Cardinal
Cardinal


Inscrit le: 11 Mai 2009
Messages: 9180
Localisation: Dans les Cieux

MessagePosté le: Mer Mar 16, 2016 10:31 pm    Sujet du message: Répondre en citant

Citation:








    Życie Arystotelesa, Rozdział I - «Wprowadzenie oraz okoliczności narodzin proroka».


    Trudne jest zadanie tych, którzy chcą zanurzyć się w otchłani minionych wieków i poszukiwać słów, by ożywić w naszych sercach bohaterów historii. Jeśli czyjekolwiek życie zasługuje, by zostać opowiedziane, jest to życie Arystotelesa, którego nauki oświecają nas przez całe nasze życie i w obliczu śmierci.

    Oto, co ja, ubogi, wierny, zamierzam wam dziś przekazać. Jeśli prostota mojej opowieści dotknie was i szlachetna mądrość siwego starca dotrze do waszych serc, to moja praca spotka się z niebiańskim uśmiechem.

    Wprowadzenie

    Życie Arystotelesa Mądrego, Sługi Wszechmocnego, przez którego Słowo Najwyższego zostało objawione i który ogłosił nadejście zbawienia.

    Rozdział pierwszy

    W tym czasie wielka nowina rozeszła się po mieście Stagira - astronomowie odkryli na firmamencie nieba nieznaną kometę. Niezwłocznie zebrali się w agorze próbując odkryć przesłanie płynące do ludzi z niebios. Niestety, serca ich były zranione błędną wiarą w fałszywych bogów, a oni sprowadzani z drogi przez bezbożne sugestie. Widzieli w niej więc niektórzy Hermesa ze swymi uskrzydlonymi stopami. Inni uważali, ze to piorun Zeusa, który spadnie na ludzi jako znak końca świata. Tylko jeden człowiek wśród zgromadzonych milczał: jego żona miała wkrótce urodzić, a jego udręka nie pozwalała mu interweniować. Szlachetność i pokój były widoczne na jego twarzy jak również ciężka praca i życie bez wygód.

    Dyskusje toczyły się bez końca, ale bez rozwiązania, podczas gdy człowiek, w pośpiechu, powrócił do domu, gdzie jego żona, na skórzanym łóżku powiła właśnie syna. Mężczyzna zbliżył się do nowonarodzonego z szacunkiem, wziął go w ramiona i podniósł do nieba, mówiąc:

      «Mocy Celestiala, powierzam ci mojego syna. Daj mu życie, które będzie prawe i sprawiedliwe. Zachowaj jego serce czyste, silną inteligencję, wiarę bez zachwiania. Niech Twoja mądrość przepełnia jego działania i myśli, tak, ażeby życie jego było niczym solidny dąb, w którego cieniu nieszczęśliwy znajdzie odpoczynek».

    Odkładając dziecko w pobliże matki, klęczał przy łóżku i pozostał tak długo, w milczeniu radując się żoną i synem.


_________________
Revenir en haut de page
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
juhana



Inscrit le: 21 Aoû 2010
Messages: 335
Localisation: Turku, Suomen herttuakunta

MessagePosté le: Mer Nov 22, 2017 6:15 pm    Sujet du message: Répondre en citant

Citation:


Aristoteleen elämä

Kova on heidän työnsä jotka haluaisivat syöksyä menneiden vuosisatojen kuiluun ja etsiä sanoja tuodakseen historian sankarit eloon sydämissämme. Jos kenekään elämä ansaitsee tulla kuuluksi, niin Aristoteleen, hänen opetuksiensa, jotka valaisivat sekä elämämme että kuolemamme, vuoksi.

Tässä on mitä minä, köyhä ja uskollinen, aion tänään teille välittää. Jos tämän lausunnon yksinkertaisuus koskettaa sinua ja jos viisaan miehen jalo läsnäolo saavuttaa sydämesi, niin työni on silloin saanut taivaalliset vallat hymyilemään.


Esittely:

Aristoteles Viisaan, Kaikkivaltiaan palvelijan, jonka kautta Jumalan Sana paljastui ja joka ilmoitti pelastuksen ja valon saapumisen, elämä.

Kappale I

Tapahtui niinä päivinä, että suuri uutinen levisi Stageiran kaupungissa: viisaat tähtitieteilijät olivat juuri löytäneet vieraan komeetan taivaankannesta. Välittömästi kaupungin neuvosto kokoontui Agoraan yrittäen ymmärtää, mitä taivas pyrki viestittämään ihmisille. Valitettavasti heidän sydämensä olivat hämärtyneet heidän virheellisestä uskostaan epäjumaliin, ja jumalattomat ehdotukset johtivat heitä harhaan. Yhdelle komeetta ilmoitti Hermeksen saapumista siivekkäillä kengillään. Toinen uskoi Zeuksen salaman iskevän ihmisten ylle ja merkitsevän lopun aikaa. Yksi mies neuvostossa pysyi hiljaa; hänen vaimonsa synnyttäisi pian ja hänen tuskansa esti häntä osallistumasta. Hän ei ollut vähiten viisas eikä vähiten kuunneltu. Jalous ja rauha oli merkitty hänen kasvoihinsa, kuten myös kova työ ja elämän ilman pehmeyttä.

Keskustelut päättyivät ilman ratkaisua ja mies palasi kotiinsa mahdollisimman nopeasti.

Siellä, nahkasängyllä lepäämässä oli hänen vaimonsa, joka oli juuri synnyttänyt pojan. Mies lähestyi kunniotuksella hänen vastasyntynyttä lastaan, otti hänet syliinsä, nosti kohti taivasta ja sanoi:
"Taivaalliset voimat, uskon poikani teille. Antakaa hänelle elämä, joka on oikea ja reilu. Pitäkää hänen sydämensä puhtaana, hänen älynsä terävänä ja hänen hyveellisyytensä virheettömänä. Antakaa viisautenne ohjata hänen askeliaan ja ajatuksiaan, niin että hänen elämänsä olisi kuin tukevin tammi, jonka varjoon onnettomat tulevat lepäämään." Laskien lapsen lähelle äitiään, mies polvistui lähelle sänkyä ja pysyi pitkään paikallaan, hiljaa katsellen vaimoansa ja poikaansa.

_________________
Revenir en haut de page
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
Montrer les messages depuis:   
Poster un nouveau sujet   Ce sujet est verrouillé; vous ne pouvez pas éditer les messages ou faire de réponses.    L'Eglise Aristotelicienne Romaine The Roman and Aristotelic Church Index du Forum -> La Bibliothèque Romaine - The Roman Library - Die Römische Bibliothek - La Biblioteca Romana -> Le Dogme - The Dogma Toutes les heures sont au format GMT + 2 Heures
Page 1 sur 1

 
Sauter vers:  
Vous ne pouvez pas poster de nouveaux sujets dans ce forum
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
Vous ne pouvez pas éditer vos messages dans ce forum
Vous ne pouvez pas supprimer vos messages dans ce forum
Vous ne pouvez pas voter dans les sondages de ce forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Traduction par : phpBB-fr.com