L'Eglise Aristotelicienne Romaine The Roman and Aristotelic Church Index du Forum L'Eglise Aristotelicienne Romaine The Roman and Aristotelic Church
Forum RP de l'Eglise Aristotelicienne du jeu en ligne RR
Forum RP for the Aristotelic Church of the RK online game
 
Lien fonctionnel : Le DogmeLien fonctionnel : Le Droit Canon
 FAQFAQ   RechercherRechercher   Liste des MembresListe des Membres   Groupes d'utilisateursGroupes d'utilisateurs   S'enregistrerS'enregistrer 
 ProfilProfil   Se connecter pour vérifier ses messages privésSe connecter pour vérifier ses messages privés   ConnexionConnexion 

Intronizare a lui Cleo in functia de vice-primat al Valahiei
Aller à la page Précédente  1, 2, 3
 
Poster un nouveau sujet   Ce sujet est verrouillé; vous ne pouvez pas éditer les messages ou faire de réponses.    L'Eglise Aristotelicienne Romaine The Roman and Aristotelic Church Index du Forum -> Église du principalat de Valahia - Church of the Principality of Valahia
Voir le sujet précédent :: Voir le sujet suivant  
Auteur Message
mirceadino
Cardinal
Cardinal


Inscrit le: 09 Déc 2009
Messages: 2118
Localisation: 1 High Street, Solar Paradise (since 22.11.1461)

MessagePosté le: Mer Fév 10, 2010 7:48 pm    Sujet du message: Répondre en citant

Mircea sopti crezul:
-Cred in Dumnezeu,cel mai puternic,cel mai presus, Creatorul Cerului si al Pamantului, al Raiului si al Iadului, Judecatorul inimilor noastre in ceasul mortii. Si in Aristotel , profetul Lui, Fiul lui Nicomaque si Phaetis, trimis printre noi sa ne invete intelepciunea si legile divine ale Universului, noua care nu stiam nimic. Deasemenea cred in Hristos, nascut din Maria si Iosif. Si-a dedicat viata sa ne arate calea spre Rai. Dupa ce a patimit in zilele lui Pontiu Pilat a murit in calvar ca sa ne salveze pe toti s-a alaturat Soarelui unde era si Aristotel, de partea dreapta a celui mai important. Cred in actiunea divina; in Sfanta Biserica Aristoteliana, in comunitatea sfintilor, in iertarea pacatului, in Viata Eterna. AMIN
Marturisindu-si credinta, Mircea vazu ceremonia terminata. Aceasta zi speciala se incheie.
"Cleo va indrepta multe oi ratacite!" gandi Mircea.
Revenir en haut de page
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
gras



Inscrit le: 10 Déc 2009
Messages: 11

MessagePosté le: Mer Fév 10, 2010 9:45 pm    Sujet du message: Répondre en citant

Gras se duse la parintele Cleo si il felicita....
- Bunul Dumnezeu sa aibe grija de tine parinte ca multa munca ai de facut in tinutul valahiei,multe oi ratacite se gasesc in acele locuri si numai tu doamne vei putea sa le aduci pe calea credintei si mantuirii ,iti urez multa sanatate si minte la fel de limpede cum ai avut pina in aceste zile ca sa ne poti indrepta pasii pe caile drepte ale domnului
Dupa care parintele Gras isi lua desaga in spinare ,facu semnul crucii si se indrepta spre iesire......multa cale mai are de strabatut pina va ajunge inapoi pe meleagurile dragi......
_________________
adriannicolas
Revenir en haut de page
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé Envoyer un e-mail Adresse AIM Yahoo Messenger
cleo2626



Inscrit le: 06 Mar 2008
Messages: 47

MessagePosté le: Mer Fév 10, 2010 10:31 pm    Sujet du message: Répondre en citant

Cleo rosti cu voce hotarata o rugaciune de mulţumire pentru binefacerile primite de la Dumnezeu:
Doamne, Iisuse Hristoase, Dumnezeul nosteu, Dumnezeule a toată milostivirea, care ai nemăsurată milă, nespusă şi neajunsă iubire de oameni, căzănd acum către a Ta slavă, cu frică şi cu cutremur, aduc Ţie mulţumire pentru binefacerile de care m-ai învrednicit pe mine nevrednicul robul Tău. Te slăvesc, Te laud şi te cănt ca pe un Domn, Stăpân şi făcător de bine. Şi iarăşi căzănd înaintea Ta, îţi mulţumesc şi cu smeremie mă rog nemăsuratei şi negrăitei Tale milostiviri, ca şi de acum înainte să-mi dăruieşti faceri de bine, ca să sporesc în dragostea de Tine şi de aproapele meu. Izbăveşte-mă de tot răul şi necazul. Daruieşte-mi linişte şi mă învredniceşte ca în zilele vieţii mele totdeauna să-Ţi aduc şi să grăiesc şi să cănt cele preabune Tatălui şi Fiului şi Duhului Sfănt, acum şi pururea şi în vecii vecilor. Amin.
Apoi se intoarse catre cardinalul Dunpeal si mutumindu-i pentru ajutorul dat Bisericii Valahe, rosti rugaciunea oranduita pentru binefacatori:
Dumnezeule al dragostei, Tie sunt dator a-Ti multumi pentru dulcele simtamant al dragostei si ocrotirii, de care ma bucur. O, Cel ce esti izvorul tuturor bunatatilor, revarsa binecuvantarea si binefacerile Tale peste acela pe care inima mea il cinsteste si il iubeste, peste robul Tau (numele). Apara-l de toate primejdiile ce bantuie viata muritorilor pe pamant. Fa sa rasara asupra lui intotdeauna un soare stralucitor, ca sa risipeasca norii grijilor si ai suferintelor din viata lui. Umple inima lui de bucuria mantuirii Tale, povatuieste-i pasii pe cai drepte, in scopul mantuirii si al fericirii. Nu lasa ca apasatoarele suferinte sa-i innoureze fruntea si sa-i amarasca inima. Nenorocirile lui sa nu faca a i se cobori lacrimi in ochi, inima lui sa nu fie jertfa intristarilor. Fa ca fiecare din zilele lui sa fie o frumoasa zi de primavara, viata lui sa se asemene unui rau limpede si lin, ce curge prin gradini inverzite si pline de flori. Iar daca va fi amenintat de nenorocire, fii aparatorul si ocrotitorul lui, precum el este aparatorul meu. Ori in ce parte va merge sau se va afla, umbreste-l cu bunatatea si apararea Ta. Da-i, Dumnezeul meu, toate placerile si toate bucuriile iertate muritorilor care pazesc poruncile Tale si fac bine aproapelui lor. ingerul Tau cel bun sa-l insoteasca si sa-l pazeasca in toate zilele lui si, dupa o viata lunga, plina de binefaceri si fapte bune, sa se invredniceasca a dobandi bunatatile Tale cele fara de sfarsit, gatite tuturor celor ce lucreaza virtutea. Amin.
Revenir en haut de page
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
Dunpeal



Inscrit le: 30 Mai 2008
Messages: 7512

MessagePosté le: Sam Fév 13, 2010 11:27 am    Sujet du message: Répondre en citant

Arrow http://rome.lesroyaumes.com/viewtopic.php?t=18833&start=15
Revenir en haut de page
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
Montrer les messages depuis:   
Poster un nouveau sujet   Ce sujet est verrouillé; vous ne pouvez pas éditer les messages ou faire de réponses.    L'Eglise Aristotelicienne Romaine The Roman and Aristotelic Church Index du Forum -> Église du principalat de Valahia - Church of the Principality of Valahia Toutes les heures sont au format GMT + 2 Heures
Aller à la page Précédente  1, 2, 3
Page 3 sur 3

 
Sauter vers:  
Vous ne pouvez pas poster de nouveaux sujets dans ce forum
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
Vous ne pouvez pas éditer vos messages dans ce forum
Vous ne pouvez pas supprimer vos messages dans ce forum
Vous ne pouvez pas voter dans les sondages de ce forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Traduction par : phpBB-fr.com