L'Eglise Aristotelicienne Romaine The Roman and Aristotelic Church Index du Forum L'Eglise Aristotelicienne Romaine The Roman and Aristotelic Church
Forum RP de l'Eglise Aristotelicienne du jeu en ligne RR
Forum RP for the Aristotelic Church of the RK online game
 
Lien fonctionnel : Le DogmeLien fonctionnel : Le Droit Canon
 FAQFAQ   RechercherRechercher   Liste des MembresListe des Membres   Groupes d'utilisateursGroupes d'utilisateurs   S'enregistrerS'enregistrer 
 ProfilProfil   Se connecter pour vérifier ses messages privésSe connecter pour vérifier ses messages privés   ConnexionConnexion 

Religijne Prowincje Królestwa Polskiego/ Religious Province
Aller à la page Précédente  1, 2, 3, 4, 5
 
Poster un nouveau sujet   Répondre au sujet    L'Eglise Aristotelicienne Romaine The Roman and Aristotelic Church Index du Forum -> Kościół Królestwa Polskiego - L'Église de la Pologne - Church of the Kingdom of Poland
Voir le sujet précédent :: Voir le sujet suivant  
Auteur Message
Camcal
Cardinal
Cardinal


Inscrit le: 03 Fév 2010
Messages: 434
Localisation: Poland

MessagePosté le: Dim Juil 18, 2010 6:37 pm    Sujet du message: Répondre en citant

Ley powiem ci tyle że o wiele efektywniejszy jest temat na forum miejskim niż tworzenie nowych subforów z których i tak mało osób będzie korzystać.
Revenir en haut de page
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
ley namura



Inscrit le: 30 Mai 2010
Messages: 19

MessagePosté le: Mar Juil 20, 2010 10:58 pm    Sujet du message: Répondre en citant

Smile tak zrobiłem. I włożyłem tym samym kij w mrowisko. Pan Absence (dawniej Paszko) razem Panem Biniu poczuli się mocno urażeni. Przy okazji, zapraszam w odwiedziny do Oświęcimia i lekturę forum miejskiego. Nie wykluczam opcji, iż faktycznie nie mam racji w tej dyskusji, aczkolwiek myślę, że jednak mam Very Happy

x. Ley Leynamura

PS. Zadomowiłem się na dobre na pierwszym forum i na razie nigdzie się nie ruszam Smile

Moi parafianie są na razie bardzo powściągliwi, mało piszą, ale wciąż zachęcam ich do aktywności i o dziwo czytają to co piszę.
Revenir en haut de page
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
Fairlight



Inscrit le: 26 Mai 2010
Messages: 33

MessagePosté le: Sam Aoû 28, 2010 12:38 pm    Sujet du message: Répondre en citant

Maclor zrezygnował z probostwa w Skwierzynie i udał się do przytułku. Szkoda, że nic nie powiedział.

No to mam drugi wakat w diecezji.
Revenir en haut de page
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
Ignez



Inscrit le: 20 Fév 2010
Messages: 33

MessagePosté le: Sam Aoû 28, 2010 5:33 pm    Sujet du message: Répondre en citant

ciężkie czasy nastały dla Kościoła...
W Wieluniu szukam dla siebie następcy, bo wiecznie tu nie będę, zwłaszcza, że moim zdaniem parafię powinien objąć prawdziwy mieszkaniec miasta, a nie tymczasowy z odzysku jak ja:) Jednak po rozmowie z wieloma osobami, okazuje się, że profesja księdza nie jest dla nich wystarczająco interesująca.

A czy proboszczem może zostać tylko gracz ze ścieżką Kościoła czy też ktoś z innej ścieżki ale z wyuczonymi choć kilkoma umiejkami? Ktoś próbował to sprawdzić?
Revenir en haut de page
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
Camcal
Cardinal
Cardinal


Inscrit le: 03 Fév 2010
Messages: 434
Localisation: Poland

MessagePosté le: Sam Aoû 28, 2010 6:37 pm    Sujet du message: Répondre en citant

Słyszałem że ze ścieżką medycyny można kogoś na parafię obsadzić ale to przydało by się sprawdzić.

Ignez brakuje nam księży IG( ze ścieżką kościoła), ale też przydało by się rozpropagować naszą ścieżkę wśród innych, ponieważ księdzem( RP) może zostać osoba ze ścieżki medycyny czy państwa( jednak zobowiązać się muszą do tego że będą dążyć do uzyskania statutu "Jesteś teologiem Powszechnego i Rzymskiego Kościoła Arystoteliańskiego."). Co prawda to nie to samo co IG ale zawsze coś.
Revenir en haut de page
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
Grimmm



Inscrit le: 09 Avr 2010
Messages: 102
Localisation: Kalisz, Poland

MessagePosté le: Sam Aoû 28, 2010 9:09 pm    Sujet du message: Répondre en citant

Camcalu mógłbyś rozwinąć ten wątek?
Osobiście sam się zastanawiam a przy okazji zawzięcie studiuje kościelne przedmioty.

Ps. Ciekawe czy nasi "bogowie" nie mogą zmienic całej ścieżki na kościoł.
Revenir en haut de page
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
Camcal
Cardinal
Cardinal


Inscrit le: 03 Fév 2010
Messages: 434
Localisation: Poland

MessagePosté le: Sam Aoû 28, 2010 9:20 pm    Sujet du message: Répondre en citant

Z tego co mnie w seminarium nauczono jasno wynika że księdzem PR może być ochrzczony, ze ścieżką medycyny lub państwa.
Faculty of the National Seminary a écrit:
Ordination

The baptized faithful who desires to predominantly serve the church and God
can be ordained as cleric through the Ordination Rite. This last one can be made by the bishop, the seminary director and the abbot. A priest that would like to ordain must have the consent of Rome.

The traditional ordained priest is a level 3 Church Way. Students in medicine, however, can be ordained if they agree to practice only in a religious order, and State Way too, after a justification. Both of them must make all due efforts to become a “Theologian of the Universal and Roman Aristotelian Church" in the future. Level 3 Military Way players cannot be ordained due to the conflict of interest between their clerical status and the necessity to use weapons.

The candidate must commit oneself before God, a prelate and another priest on four points :

• Not to have a combat weapon , except ceremonial weapons and those of nobility or custom.

• Not to be married, so they takes celibacy vows and they cannot formally adopt.

• To be exemplary: they shall have to place priority on higher studies rather then the collection of temporal possessions.

• The triple obedience: obedience to the hierarchy established by Christos, the obedience to the dogma and the obedience to the canon law.

Once entered into the priesthood, the child of God and brother of humanity, the faithful becomes a priest and spiritual father, and a guide among guides.
Revenir en haut de page
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
Fairlight



Inscrit le: 26 Mai 2010
Messages: 33

MessagePosté le: Dim Aoû 29, 2010 9:46 am    Sujet du message: Répondre en citant

Zmiana ścieżki była możliwa w poprzedniej wersji gry. Teraz nie... Owszem, mogę spróbować wyświęcić kogoś ze ścieżki medycyny, ale wydaje mi się, że nie będzie to możliwe.

Zastanawiam się nad jakimś ogłoszeniem przez system ogłoszeń wojewódzkich.
Revenir en haut de page
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
Ignez



Inscrit le: 20 Fév 2010
Messages: 33

MessagePosté le: Sam Sep 04, 2010 10:10 pm    Sujet du message: Répondre en citant

Trzeba sprobowac z wyswiecaniem kogos innego niz tych ze sciezki Kosciola. Mogloby to nam bardzo pomoc;)
Revenir en haut de page
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
Liopop



Inscrit le: 30 Avr 2010
Messages: 34

MessagePosté le: Dim Sep 05, 2010 7:37 am    Sujet du message: Répondre en citant

Mi się wydaje, że można wyświęcic.
Pamiętam Czarownice, miała 3lvl była medykiem, a ludziom służyła jako proboszcz w Oświęcimiu bodajże.

Trezba spróbować. Innej opcji nie ma.
Revenir en haut de page
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
Fairlight



Inscrit le: 26 Mai 2010
Messages: 33

MessagePosté le: Lun Sep 06, 2010 7:59 am    Sujet du message: Répondre en citant

Testowałem ostatnio możliwość wyświęcania osób z medycyny. Da się. Pod warunkiem, ze osoba ta ma jakąś umiejętność ze ścieżki kościoła. Nie wiem jeszcze czy wystarczy, że ma zapoczątkowaną umiejętność, czy też ukończoną.
Revenir en haut de page
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
Ignez



Inscrit le: 20 Fév 2010
Messages: 33

MessagePosté le: Lun Sep 06, 2010 8:24 pm    Sujet du message: Répondre en citant

Oooo, to świetnie;) Jak będą chętni, to w każdym mieście będzie kapłan.
Revenir en haut de page
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
Fairlight



Inscrit le: 26 Mai 2010
Messages: 33

MessagePosté le: Mer Sep 08, 2010 9:55 pm    Sujet du message: Répondre en citant

hehehe, zupełny offtop, ale dziś stwierdziłem ,że mogę jako biskup być proboszczem w dwóch różnych parafiach Smile Jakiś czas temu samomianowałem się proboszczem Wolbromia, dziś spróbowałem, czy mogę się mianować też proboszczem Krakowa, bo akurat kapłan krakowski w przytułku i chciałem nabożeństwo przygotować. I mianowałem się.

Jestem SUPERPROBOSZCZEM Laughing

I będę proboszczem we wszystkich innych parafiach diecezji jak będzie trzeba. Zostanę MEGAPROBOSZCZEM. A potem rozszerzę swą władzę na resztę Polski, a nawet Europy. A jak w końcu odkryją drogę do Azji, i do Ameryki, to i tam będzie słynne imię Fairlighta Koniecpolskiego. Będę WŁADCĄ ŚWIATA.



- Siostro, proszę przynieść kaftan i zawołać dwóch sanitariuszy. Musimy przypiąć pacjenta.
Revenir en haut de page
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
Ignez



Inscrit le: 20 Fév 2010
Messages: 33

MessagePosté le: Sam Sep 11, 2010 6:42 pm    Sujet du message: Répondre en citant

Fairlight, jak chcesz być SUPERPROBOSZCZEM to możesz wziąć doe mnie Wieluń Razz

A tak na poważnie, jeśli są jacyś kandydaci to wolałabym oddać stanowisko z racji tego iż ostatnio bywam nieosiągalna. Jestem tylko weekendowym proboszczem. Jeśli znajdzie się ktoś dysponujący czasem, to ustępuje, gdyż nie jest moim zwyczajem bycie księdzem na pół gwizdka
Revenir en haut de page
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
Montrer les messages depuis:   
Poster un nouveau sujet   Répondre au sujet    L'Eglise Aristotelicienne Romaine The Roman and Aristotelic Church Index du Forum -> Kościół Królestwa Polskiego - L'Église de la Pologne - Church of the Kingdom of Poland Toutes les heures sont au format GMT + 2 Heures
Aller à la page Précédente  1, 2, 3, 4, 5
Page 5 sur 5

 
Sauter vers:  
Vous ne pouvez pas poster de nouveaux sujets dans ce forum
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
Vous ne pouvez pas éditer vos messages dans ce forum
Vous ne pouvez pas supprimer vos messages dans ce forum
Vous ne pouvez pas voter dans les sondages de ce forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Traduction par : phpBB-fr.com