L'Eglise Aristotelicienne Romaine The Roman and Aristotelic Church Index du Forum L'Eglise Aristotelicienne Romaine The Roman and Aristotelic Church
Forum RP de l'Eglise Aristotelicienne du jeu en ligne RR
Forum RP for the Aristotelic Church of the RK online game
 
Lien fonctionnel : Le DogmeLien fonctionnel : Le Droit Canon
 FAQFAQ   RechercherRechercher   Liste des MembresListe des Membres   Groupes d'utilisateursGroupes d'utilisateurs   S'enregistrerS'enregistrer 
 ProfilProfil   Se connecter pour vérifier ses messages privésSe connecter pour vérifier ses messages privés   ConnexionConnexion 

Przyszlosc Kosciola w Polsce.
Aller à la page 1, 2, 3  Suivante
 
Poster un nouveau sujet   Répondre au sujet    L'Eglise Aristotelicienne Romaine The Roman and Aristotelic Church Index du Forum -> Kościół Królestwa Polskiego - L'Église de la Pologne - Church of the Kingdom of Poland
Voir le sujet précédent :: Voir le sujet suivant  
Auteur Message
Camcal
Cardinal
Cardinal


Inscrit le: 03 Fév 2010
Messages: 434
Localisation: Poland

MessagePosté le: Lun Avr 12, 2010 7:08 pm    Sujet du message: Przyszlosc Kosciola w Polsce. Répondre en citant

Camcal zgromadził wokół siebie wszystkich obecnych księży po czym zaczął głośno mówić:

Drodzy Braci i Siostry, jak wiemy z naszym Kościołem nie jest dobrze, co widać po ilości księży na forum Rzymu. Moim zdaniem tak dalej nie może być bo dojdzie do takiej sytuacji że nie będzie nawet kto miał objąć parafie. Chyba trzeba zrobić jakieś akcje promujące Nas lub coś co może zachęcić ludzi do wybierania ścieżki Kościoła.

Trzeba pokazać Naszemu ludowi ze naprawdę działamy a nie że tylko jesteśmy!!


Po tych słowach zszedł z podwyższenia i dał znak by wypowiedział się kto zechce.
Revenir en haut de page
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
Ignez



Inscrit le: 20 Fév 2010
Messages: 33

MessagePosté le: Lun Avr 12, 2010 10:59 pm    Sujet du message: Répondre en citant

Camcalu, większość ludzi uważa nasz zawód za nudny i nieprzyszłościowy.
Odstrasza ich zarówno długa i mozolna nauka, jaki świadomość że szybko nie uzyskają 4 poziomu.
No niektórych odstrasza celibat Very Happy
Revenir en haut de page
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
Grimmm



Inscrit le: 09 Avr 2010
Messages: 102
Localisation: Kalisz, Poland

MessagePosté le: Mer Avr 14, 2010 12:20 pm    Sujet du message: Répondre en citant

Witam szacowne grono Polskiego Kościoła.
Jako skromy wierzący pragnę się w tym miejscy podzielić kilkoma uwagami na temat przyszłości kościoła.
Sądzę że problem nie polega na tym czy ścieżka kościoła jest żmudna i ile czasu zajmuje nauka. Problem polega w tym, (zresztą i ja podobnie długo myślałem) że kościół traktowany jest tylko jako kolejny sposób dojścia do 4 lvl. Czyli co - jesli zostanę proboszczem to naklikam sobie PBP i będę miał. A ilu jest proboszczów? Chodzi i o to, ze na zewnątrz dla zwyłych śmiertelników kościół wygląda jak zamknięta twierdza. Bo kiedy ostatni raz widzieliście jakiś post przedstawiciela kościoła na forum? Bo ja takowego wieki nie widziałem a nawet jeśli się pojawia to z kościołem nie ma nic wspólnego tylko z polityką lub gospodarką. A co można się dowdzieć się na forum kurii? No powiedzmy nie za wiele. A możliwości jest naprawdę wiele !
Kościół przecież nie tylko urzędujący proboszczowie. Wystarczyło by tylko uruchomić wszelkie dostępne Prawem Kanonicznym funkcje i urzędy by przyciągnąć wiernych tak z kierunków teologicznych jak i państwowych. Przyszłość kościoła w moim mniemaniu leży w przekonaniu (i oczywiście pokazaniu tego własnym przykładem) że kościół daje wspaniałe możliwość gry rpg nie tylko wybrańcom (proboszczom) lecz każdemu. Można przecież urządzać pielgrzymki odpusty itp. Bo skąd można wiedzieć czy naprawdę jest tak mało osób zainteresowanych skoro sie ofiaruje się im nic ciekawego?

Ps. Przepraszam ze chaos myśli.
Revenir en haut de page
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
Camcal
Cardinal
Cardinal


Inscrit le: 03 Fév 2010
Messages: 434
Localisation: Poland

MessagePosté le: Mer Avr 14, 2010 9:24 pm    Sujet du message: Répondre en citant

Camcal z uwagą słuchał słów Grimmm'a po czym powiedział:
Bracie dobrze mówisz lecz jak sam wiesz prawo kanoniczne jest w fazie tłumaczeń. Co do RP to u nas nie jest z tym za dobrze, nie jesteśmy przyzwyczajeni do pisania w stylu RP i może to też poniekąd odstrasza przyszłych adeptów ścieżki. Moim zdaniem gdybyśmy byli trochę bardziej widoczni to może i ludzie zaczęli by się bardziej interesować tym jakie możliwości daje ścieżka kościoła. Lecz do tego potrzeba ludzi a widać że tych mamy niewielu o czym świadczy zainteresowanie tym tematem( chodź co prawda to tylko 2 dni jak na razie).

Po tych słowach Camcal zarzucił na siebie pelerynę, założył kaptur, wychodząc z pokoju zostawił kartkę z napisem:
Gdy tu ponownie wrócę mam nadzieję zastać więcej osób.
Pisząc te słowa lekko się uśmiechną, po czym spojrzał na zegarek i z pośpiechem udał się do swojej pracowni.
Revenir en haut de page
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
Sasek



Inscrit le: 21 Fév 2010
Messages: 65
Localisation: Poland

MessagePosté le: Jeu Avr 15, 2010 10:02 am    Sujet du message: Répondre en citant

Witajcie Bracia.
Rada Miasta Częstochowy, a zarazem Ja, jako Prowincjał Zakonu Braci Mniejszych i Sióstr Świętej Klary chciałbym spytać się i prosić o zgodę, na założenie klasztoru w okolicach Częstochowy, który to byłby pierwszym klasztorem w Polsce, a dodatkowo rozbudziłby działalność Zakonu, któremu przewodzę a także całego Kościoła w Polsce.
Do kogo się zwrócić. Przepraszam Kardynała Dunpael'a jednakże nie jestem w stanie napisać tego po angielsku...

Pax
o. Sasek
_________________
Revenir en haut de page
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
Dunpeal



Inscrit le: 30 Mai 2008
Messages: 7512

MessagePosté le: Jeu Avr 15, 2010 10:22 am    Sujet du message: Répondre en citant

Witam - jestem tu i przeczytać co piszesz. Naprawdę chcę pomóc i osiedlić się w Rzymie, chociaż inne kardynałowie mogą nie być tak miły i wsparcie jak ja. I sprawiają, że "ofiary", by użyć tłumacza, ponieważ wiem, że to nie jest dobre, ale to, co mamy. Więc bądź cierpliwy i pozwala sobie nawzajem pomagać.

Nie ma problemu, że księża nie są bardziej przybywających do ceremonii. To smutne, więcej nie przyszedł, ale to nie problem. Ten mówi nam dwie rzeczy: po pierwsze, zobaczymy, kto jest aktywny w Kościele i prowadzi do roleplay, po drugie, który możemy liczyć ze jest to misja jako człowiek Kościoła. Myślę, że to wskazanie do biskupów szukać kogoś innego. Sprawdzić, zdobywając PVD się na poziomie 4, nie powinna być celem, ale pomaga społeczności i Roleplay. Administratores grze strzelił biskupów i księży za nadużywanie swojej władzy.

Po ceremonii integracji jest zawarta Myślę, że będzie to czas na potwierdzenie, które jest chrzest, który przyjął święcenia kapłańskie i "wybiera" biskupów - w tym celu.

O religijnych i poleceń armii: jeżeli jest to tylko religijny I stało się kanclerz do kongregacji rzymskich, które odnosi się do tych wniosków. Zamówień wojskowych jest kardynał Ingeburge ale nic nie dzieje się tam w Kongregacji Świętego armii - portugalski porządku templariuszy czeka od grudnia 2008 r., a proces ten nie został jeszcze rozpoczęty. Widzisz, nie znajdziesz wiele wsparcie ludzi takich jak ja. Wielu kardynałów są leniwi, nieobecny i nie zrobić wiele, poza mówić źle, atakowanie i podejmowania złych polityki ... wstyd dla naszego kościoła, ale jestem w mniejszości, a jeszcze spróbować wprowadzić zmiany. Innych kardynałów nie są zainteresowani w kilku językach, więcej graczy itd. Polska jest inna, ponieważ można mieć jeden kardynał, który ma głosować na carmelingo (szef kościoła teraz) i można mówić w kurii więc chcą kupić głosowania. ..

Tak, jestem tutaj!
Revenir en haut de page
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
Camcal
Cardinal
Cardinal


Inscrit le: 03 Fév 2010
Messages: 434
Localisation: Poland

MessagePosté le: Jeu Avr 15, 2010 7:29 pm    Sujet du message: Répondre en citant

Dunpeal seems to me with better solution would be how you will write in English, because the translator did not give to what wanted to convey. And we somehow deal with the English handle:)

My post was directed more to the situation which we have in the country. Here at the moment we cooperates very well and I think everyone of us is a confirmation.
Revenir en haut de page
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
Dunpeal



Inscrit le: 30 Mai 2008
Messages: 7512

MessagePosté le: Ven Avr 16, 2010 7:02 am    Sujet du message: Répondre en citant

Ûse translator, write simple expressions and be patient?!
Revenir en haut de page
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
Sasek



Inscrit le: 21 Fév 2010
Messages: 65
Localisation: Poland

MessagePosté le: Ven Avr 16, 2010 8:56 am    Sujet du message: Répondre en citant

Dunpael, You can write everything in English, we understand it at all.
And I am very grateful that You are helping us.
_________________
Revenir en haut de page
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
skaski



Inscrit le: 06 Déc 2009
Messages: 13
Localisation: Saint-Liziers

MessagePosté le: Dim Avr 25, 2010 6:13 pm    Sujet du message: Répondre en citant

Witam was bracia ! Jak powiedziałem poprzednio (w bazylice), mogę wam pomóc jako tłumacz z francuskiego na polski Wink
Revenir en haut de page
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
Camcal
Cardinal
Cardinal


Inscrit le: 03 Fév 2010
Messages: 434
Localisation: Poland

MessagePosté le: Dim Avr 25, 2010 8:23 pm    Sujet du message: Répondre en citant

Witaj bracie, sprawdź pocztę na forum dostałeś tam list ode mnie właśnie w sprawie tłumaczeń.


pozdrawiam
Camcal
Revenir en haut de page
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
Liopop



Inscrit le: 30 Avr 2010
Messages: 34

MessagePosté le: Ven Avr 30, 2010 7:17 pm    Sujet du message: Répondre en citant

Także i ja się zarejestrowałem, mimo, że nie jestem księdzem... Niebawem będzie nowy ksiądź w Czersku, no właśnie ja Smile

Jak zachęcić ludzi do ścieżki kościoła??
Problem tkwi tu, w długości nauki. Ścieżka kościoła jest wymagająca; wymaga poświęcenia czasu dla długiej nauki... bardzo długiej. Wymaga poznawania języków: greki, łaciny, czy języków nowożytnych.
Problem tkwi także w braku organizacji w kościele. Jak widzimy mamy jakieś 18 miast(??) = 18 proboszczów, a tak naprawdę zarejestrowało się 8 księży. Księża są mało aktywni. Zamiast pomagać, psują to, co udalo sie wypracować.

Moim skromnym zdaniem, trzeba ludzi zachęcić do wyboru kościoła poprzez ukazanie kościola w lepszym świetle. Nie jako instytucje siedzącą i przyglądająca się, ale jako instytucje, która ciężko pracuje dla społeczeństwa. Wielu ciągnie na ściężkę państwa, bo chce być w administracji. Trzeba pokazać, ze teologia i państwo idą w sobie w parze, także w administracji. Właście proboszczowie są administratorami kościołów. Próbują zachęcić swoje owieczki do nawrócenia, do żalu za swoje przewinienia, grzechy.
Uważam, ze kościół powinien również posiadac częsciowo stronę sądowniczą. Powinien wydawać wyroki za czary i herezję. W końcu są to typowo przewinienia religijne, a nie społeczne.
Revenir en haut de page
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
Camcal
Cardinal
Cardinal


Inscrit le: 03 Fév 2010
Messages: 434
Localisation: Poland

MessagePosté le: Ven Avr 30, 2010 7:35 pm    Sujet du message: Répondre en citant

Miło mi że się zarejestrowałeś i że piszesz tutaj. A tak na marginesie nie jest to forum przeznaczone tylko dla księżySmile

No właśnie to co tutaj napisałeś to takie błędne koło.
Citation:
Jak widzimy mamy jakieś 18 miast(??) = 18 proboszczów, a tak naprawdę zarejestrowało się 8 księży. Księża są mało aktywni. Zamiast pomagać, psują to, co udalo sie wypracować


Trudno to będzie przełamać, mam nadzieje ze po opublikowaniu Prawa kanonicznego i Dogmatów coś się ruszy w tej sferze. Niemniej jednak trzeba będzie jeszcze porozmawiać z obecnymi proboszczami może jakoś uda ich się namówić do współpracy.
Revenir en haut de page
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
Liopop



Inscrit le: 30 Avr 2010
Messages: 34

MessagePosté le: Ven Avr 30, 2010 7:52 pm    Sujet du message: Répondre en citant

Należy także wspomnieć, iż proboszczowie, mało uatrakcyjniają grę. Będąc nim można naprawdę fajne, ciekawe pomysły zorganizować.
Na myśl przychodzi mi, np. pielgrzymka do Częstochowy, Gniezna, Krakowa. Wystawienie relikwii, nadawanie kosciołom imienia, np. Kościół farny im. św. Tytusa w Czersku. Ciekawe mogą być karczmy prowadzone przez kościół z ofiar Very Happy Można byłoby organzować jakieś swięta, wykupić z otrzymanych pieniedzy, powiedzmy 150 bochenkow chleba i w karczme po 5 talarów wystawić, wystawić piwo w karczmie za 0,7t. Cale miasto w karczmach siedziałoby i radowaloby się w święto. Święto takie np. raz na 2 miesiące i ludzie nawracaliby się.
Cos takiego, myślę, że rozbujałoby wiarę zabłądzonych owieczek. Smile

Nalezy dodać, iż nie tyle chodzi o księży i o ich aktywność, a o wiernych. To oni wraz z kapłanami tworzą kościół.
Revenir en haut de page
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
Grimmm



Inscrit le: 09 Avr 2010
Messages: 102
Localisation: Kalisz, Poland

MessagePosté le: Ven Avr 30, 2010 10:38 pm    Sujet du message: Répondre en citant

Witaj Liopop ja również nie jestem księdzem wiedz potwierdzam słowa wielebnego Camcala.
Revenir en haut de page
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
Montrer les messages depuis:   
Poster un nouveau sujet   Répondre au sujet    L'Eglise Aristotelicienne Romaine The Roman and Aristotelic Church Index du Forum -> Kościół Królestwa Polskiego - L'Église de la Pologne - Church of the Kingdom of Poland Toutes les heures sont au format GMT + 2 Heures
Aller à la page 1, 2, 3  Suivante
Page 1 sur 3

 
Sauter vers:  
Vous ne pouvez pas poster de nouveaux sujets dans ce forum
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
Vous ne pouvez pas éditer vos messages dans ce forum
Vous ne pouvez pas supprimer vos messages dans ce forum
Vous ne pouvez pas voter dans les sondages de ce forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Traduction par : phpBB-fr.com