L'Eglise Aristotelicienne Romaine The Roman and Aristotelic Church Index du Forum L'Eglise Aristotelicienne Romaine The Roman and Aristotelic Church
Forum RP de l'Eglise Aristotelicienne du jeu en ligne RR
Forum RP for the Aristotelic Church of the RK online game
 
Lien fonctionnel : Le DogmeLien fonctionnel : Le Droit Canon
 FAQFAQ   RechercherRechercher   Liste des MembresListe des Membres   Groupes d'utilisateursGroupes d'utilisateurs   S'enregistrerS'enregistrer 
 ProfilProfil   Se connecter pour vérifier ses messages privésSe connecter pour vérifier ses messages privés   ConnexionConnexion 

Przyszlosc Kosciola w Polsce.
Aller à la page Précédente  1, 2, 3  Suivante
 
Poster un nouveau sujet   Répondre au sujet    L'Eglise Aristotelicienne Romaine The Roman and Aristotelic Church Index du Forum -> Kościół Królestwa Polskiego - L'Église de la Pologne - Church of the Kingdom of Poland
Voir le sujet précédent :: Voir le sujet suivant  
Auteur Message
Ignez



Inscrit le: 20 Fév 2010
Messages: 33

MessagePosté le: Sam Mai 01, 2010 3:06 pm    Sujet du message: Répondre en citant

Citation:
Ciekawe mogą być karczmy prowadzone przez kościół z ofiar Very Happy


Tyle że ofiar jako takich nie ma, sa nieaktywne;)
Chyba że zbierać datki w inny dłuższy i mozolniejszy sposóbWink
Revenir en haut de page
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
Liopop



Inscrit le: 30 Avr 2010
Messages: 34

MessagePosté le: Sam Mai 01, 2010 4:00 pm    Sujet du message: Répondre en citant

Ignez a écrit:
Citation:
Ciekawe mogą być karczmy prowadzone przez kościół z ofiar Very Happy


Tyle że ofiar jako takich nie ma, sa nieaktywne;)
Chyba że zbierać datki w inny dłuższy i mozolniejszy sposóbWink


Tak. Poprzez wiązki ;DRazz

Oczywiście, wszystko szłoby na proboszcza, ale myślę, że nie oszukiwałby, przynajmniej ja Wink Wójt mógłby załozyc subwencje karczmianą. Tam proboszcz kase przelewałby i kupował produkty. Transakcje załatwiać, np poprzez wiązki. Karczma wyparłaby wszystkie inne ;D

Eh Wink Juz widze niebawem powstające nowe karczmy porafialne, festyny i święta.

Szkoda, że twórcy nie pomyśleli o relikwiach świętych. Wtedy wyglądałoby to bardziej realnie. Modlitwa przy relikwiach jakieś specjalne profity przynosiłaby ;DRazz Relikwie odwiedzałyby kilka parafii.
Eh.. to tylko marzenia ;D
Revenir en haut de page
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
ley namura



Inscrit le: 30 Mai 2010
Messages: 19

MessagePosté le: Jeu Juin 03, 2010 8:22 pm    Sujet du message: Répondre en citant

myślę że idealnym pomysłem byłaby aktywacja zbiórek pieniędzy na tacę, wierny składa ofiarę z której można sfinansować np. odpust, picnic lub inną parafiadę. Czy ktoś wie co dzieje się z talarkami składanymi na ofiarę? Czytałem gdzieś na forum, że w ten sposób można sobie nastrój poprawić, ale czy na pewno? Relikwie świętych - wyśmienity pomysł. Dodatni wpływ na morale awatara, ewentualnie inne bonusy może nawet bardziej materialne Smile
Revenir en haut de page
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
Camcal
Cardinal
Cardinal


Inscrit le: 03 Fév 2010
Messages: 434
Localisation: Poland

MessagePosté le: Jeu Juin 03, 2010 8:28 pm    Sujet du message: Répondre en citant

Pieniądze które wierni wpłacają do kościoła jak na razie idą w nicość. Co do relikwii to nie ma czegoś takiego w mechanice a my niestety sami jej zmienić nie możemy.
Zakładając ten temat bardziej chodziło mi o sposoby na zaktywizowanie kleru i wiernych( wiadomo zbiórki możesz robić poza mechaniką ale jeszcze ktoś musi te pieniądze dać Very Happy ).
Revenir en haut de page
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
Liopop



Inscrit le: 30 Avr 2010
Messages: 34

MessagePosté le: Jeu Juin 03, 2010 8:34 pm    Sujet du message: Répondre en citant

Camcal, spokojnie.
Wierze, że Polacy, jako naród wierzący, niewielkie datki mogą dać Wink

Ale mi jednakże bardziej chodziło o organizowanie świąt parafialnych, odpustów. Ludzie dawaliby wiązkami talarki. Ksiądz proboszcz budowałby karczmę, kupował za te pieniądze mięso, ryby, chleby, proso itp. Ładował do karczmy parafialnej i w dniu święta, mięsa za pare talarów, ryby, proso, piwo... Ludzie bawiliby sie. Takie święto mogłby trwać nawet parę dni, jak ludzie dużo kasy daliby.
Ludzie z innych miast zjeżdzaliby się, bo jak nie uczestniczyć przez pare dni w czymś, gdzie można zjeść mięso, ryby za 5t, czy pić piwo za 0,5 talara??

Może nawet karczma z pokerem?? Very Happy

No i relikwie, naprawdę przydałyby się.
Revenir en haut de page
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
ley namura



Inscrit le: 30 Mai 2010
Messages: 19

MessagePosté le: Jeu Juin 03, 2010 8:37 pm    Sujet du message: Répondre en citant

zainteresujmy graczy tym co dzieje się na forum, jeżeli uda nam się choć 30% klikaczy uaktywnić, to mamy przynajmniej połowę sukcesu Very Happy Znam wielu którzy logują się tylko po to, aby nakarmić awatara, znaleźć mu pracę i na tym koniec. Tak. Nasze zadanie to pokazać im że forum jest fajne.

Ley
Revenir en haut de page
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
Camcal
Cardinal
Cardinal


Inscrit le: 03 Fév 2010
Messages: 434
Localisation: Poland

MessagePosté le: Jeu Juin 03, 2010 8:39 pm    Sujet du message: Répondre en citant

Może i tak chodź mi trafił się lud wielce trudny, składający się w 90% z klikaczy z którymi za wiele zrobić nie można.
Revenir en haut de page
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
Liopop



Inscrit le: 30 Avr 2010
Messages: 34

MessagePosté le: Jeu Juin 03, 2010 8:48 pm    Sujet du message: Répondre en citant

Z klikaczami raczej nic się nie zrobi.
Nawet pewnie do kościoła nie chodzą, to jak ich nawrócić?
Jesteśmy bezradni.
jedyne co możemy zrobić to:
1.) Robić wszystko, aby aktywni gracze nie zostali klikaczami
2.) Nowi gracze zainteresowali się grą już od początka (a także ścieżką kościoła - ich cel Wink). Także, byli aktywni na forum.
3.) Prowadzić rozmowy z wójtem, aby pokazać, iż kościół i państwo są dość blisko siebie/
4.) Wprowadzać jakieś fajne formy zabawy, czyli w/w odpusty, festyny, święta, pielgrzymki.
Revenir en haut de page
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
Sasek



Inscrit le: 21 Fév 2010
Messages: 65
Localisation: Poland

MessagePosté le: Jeu Juin 03, 2010 9:37 pm    Sujet du message: Répondre en citant

Słuchajcie.... ja chciałbym założyć klasztor.... może dałoby się coś takiego zrobić... nawet gadałem już z radą Częstochowy, chętnie by pomogli?

Pax

fr. Sasek
_________________
Revenir en haut de page
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
Camcal
Cardinal
Cardinal


Inscrit le: 03 Fév 2010
Messages: 434
Localisation: Poland

MessagePosté le: Jeu Juin 03, 2010 9:40 pm    Sujet du message: Répondre en citant

A coś więcej możesz powiedzieć. czy chodzi ci o klasztor IG??
Revenir en haut de page
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
Fairlight



Inscrit le: 26 Mai 2010
Messages: 33

MessagePosté le: Ven Juin 04, 2010 8:17 am    Sujet du message: Répondre en citant

Wyjeżdżam na tydzień, więc będę miał ograniczony dostęp do internetu. Dlatego 3 rzeczy na szybko:

Po pierwsze - Proboszcz Grabki z Wielunia zgłosił oficjalnie chęć złożenia urzędu.
Po drugie - mój oficjalny tytuł będzie brzmiał: Fairlight Koniecpolski, arcybiskup gnieźnieński, prymas Królestwa Polskiego
Po trzecie - na forum ogólnym zrobimy RP pt. Ingres i konsekracja prymasa. Napiszę początek po południu. Dołączcie proszę potem. Smile
Revenir en haut de page
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
Sasek



Inscrit le: 21 Fév 2010
Messages: 65
Localisation: Poland

MessagePosté le: Ven Juin 04, 2010 9:04 am    Sujet du message: Répondre en citant

Poza tym nadanie Eirikowi tytułu Arcybiskupa Seniora Gnieźnieńskiego i Prymasa Seniora KP...

Chodzi o klasztor IG... podobno na zachodzie takie już mają, a skoro admini chcą zmienić opcję gry w kościele, to skądś wino trzeba będzie brać... jestem prowincjałem zakonu i można by te dwie rzeczy połączyć - mieszkasz w klasztorze - członek zakonu franciszkanów Smile

Pax
_________________
Revenir en haut de page
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
Fairlight



Inscrit le: 26 Mai 2010
Messages: 33

MessagePosté le: Ven Juin 04, 2010 5:20 pm    Sujet du message: Répondre en citant

Są dwa klasztory - na północy Francji i północy Niemczech. W niemieckim spędziłem tydzień produkując piwo. Na pewno przydałby się nam klasztor. Ściąganie piwa i wina z Niemiec jest dość żmudne.

Sasku, czy możesz przygotować w miarę krótki tekst po angielsku / francusku o klasztorze częstochowskim do XV wieku? Aby zmusić adminów do czegokolwiek trzeba udowodnić im, że nie byliśmy wtedy jakimiś jaskiniowcami czczącymi grzmoty i duchy.

Może się uda...

PS. RP na forum ogólnym już jest. Dorzućcie może jakieś modlitwy.
PS2. Wpiszcie swoje poparcie dla mej osoby w wątku pytania, żeby DUnpeal mógł mnie konsekrować.
Revenir en haut de page
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
Sasek



Inscrit le: 21 Fév 2010
Messages: 65
Localisation: Poland

MessagePosté le: Ven Juin 04, 2010 7:20 pm    Sujet du message: Répondre en citant

Spróbuję.... ewentualnie ściągnę coś z wiki :p
Już piszę dla Ciebie poparcia...

Pax
_________________
Revenir en haut de page
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
Camcal
Cardinal
Cardinal


Inscrit le: 03 Fév 2010
Messages: 434
Localisation: Poland

MessagePosté le: Sam Juin 05, 2010 7:27 pm    Sujet du message: Répondre en citant

Sasek a écrit:
Poza tym nadanie Eirikowi tytułu Arcybiskupa Seniora Gnieźnieńskiego i Prymasa Seniora KP...


Sasku Prawo Kanoniczne nie uznaje żadnych bp seniorów jest tylko:

Citation:
Artykuł 5 : Biskup Emerite:

Przyczyna materialna = Musi pełnić posługę biskupią (inną niż Emerite) prawidłowo i w zgodzie z wiarą przez okres dłuższy niż 3 miesiące.
Przyczyna sprawcza = Tytuł przyznawany na czas 2 miesięcy.
Przyczyna formalna= Jest potwierdzany przez zespół w którym dotychczas uczestniczył.
Przyczyna ostateczna= Jest z urzędu członkiem Episkopatu, w miejscu swego zamieszkania.

- Artykuł 5.1 : Tytuł Biskupa Emerity jest tytułem honorowym i przemijającym, jego celem jest umożliwienie przejścia podczas zmiany urzędu albo przeprowadzki.


Tak w ogóle czy ktoś czytał prawo kanoniczne poza mną i osobami które tłumaczyły??


Co do zakonów to są nawet u nas na forum Rzymu te IG trzeba by kogoś najpierw wypytać i działać ale z tego co wiem to one nie są w miastach tylko na nodach robione.
Revenir en haut de page
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
Montrer les messages depuis:   
Poster un nouveau sujet   Répondre au sujet    L'Eglise Aristotelicienne Romaine The Roman and Aristotelic Church Index du Forum -> Kościół Królestwa Polskiego - L'Église de la Pologne - Church of the Kingdom of Poland Toutes les heures sont au format GMT + 2 Heures
Aller à la page Précédente  1, 2, 3  Suivante
Page 2 sur 3

 
Sauter vers:  
Vous ne pouvez pas poster de nouveaux sujets dans ce forum
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
Vous ne pouvez pas éditer vos messages dans ce forum
Vous ne pouvez pas supprimer vos messages dans ce forum
Vous ne pouvez pas voter dans les sondages de ce forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Traduction par : phpBB-fr.com