L'Eglise Aristotelicienne Romaine The Roman and Aristotelic Church Index du Forum L'Eglise Aristotelicienne Romaine The Roman and Aristotelic Church
Forum RP de l'Eglise Aristotelicienne du jeu en ligne RR
Forum RP for the Aristotelic Church of the RK online game
 
Lien fonctionnel : Le DogmeLien fonctionnel : Le Droit Canon
 FAQFAQ   RechercherRechercher   Liste des MembresListe des Membres   Groupes d'utilisateursGroupes d'utilisateurs   S'enregistrerS'enregistrer 
 ProfilProfil   Se connecter pour vérifier ses messages privésSe connecter pour vérifier ses messages privés   ConnexionConnexion 

Wybory nowego biskupa
Aller à la page Précédente  1, 2, 3, 4, 5  Suivante
 
Poster un nouveau sujet   Répondre au sujet    L'Eglise Aristotelicienne Romaine The Roman and Aristotelic Church Index du Forum -> Kościół Królestwa Polskiego - L'Église de la Pologne - Church of the Kingdom of Poland
Voir le sujet précédent :: Voir le sujet suivant  
Auteur Message
Fairlight



Inscrit le: 26 Mai 2010
Messages: 33

MessagePosté le: Jeu Mai 27, 2010 12:02 am    Sujet du message: Répondre en citant

Witajcie!

Dziś, namówiony w końcu przez Jerna zalogowałem się na forum. Z pewną nieśmiałością zaglądnąłem do tego wątku. Dziękuję za wszystkie miłe słowa. Jestem dość zdziwiony, że moja kandydatura "wypłynęła" jako kandydata na biskupa gnieźnieńskiego. Czuję się zaszczycony tym faktem. Ale moja nieśmiałość i wątpliwości wiążą się z tym, czy podołam obowiązkom, jakie narzuca przyjęcie tej odpowiedzialności. Mam mgliste pojęcie o tym jakie obowiązki ciążą na biskupie, a szanowny Jern uparcie odmawia mi informacji odsyłając na to forum.

Co przemawia za tym, bym kandydował do objęcia tej funkcji?
- Znam angielski w stopniu komunikatywnym;
- Lubię pisać RP. Pisałbym częściej, gdybym miał więcej czasu.
- Lubię podróżować i nawet mam w planach wyruszenie w trasę z cyklem kazań, po osiągnięciu mistrzostwa w ontologii.
- Jestem próżny i tytuł biskupa niewątpliwie dodałby mi splendoru Wink
- Na zachodzie już byłem, choć o Rzym nie zawadziłem, klasztor odwiedziłem, piwo produkowałem, księgi przeczytałem, wielkich poznałem.

Co mnie powstrzymuje?
- Czas... Każdemu go zawsze mało. Moja aktywność zawodowa jest taka, że są dni w których mam cały dzień wolny, a są takie, że ledwo mi go starczy, by się zalogować i nakarmić postać. Generalnie ostatnio ograniczam moją aktywność internetową - zrezygnowałem z SK, z erepublik, w NK zrezygnowałem z wodzowania klanowi. Jak słusznie zauważył Sasek, w Częstochowie mało mnie widać, bo oddałem się raczej życiu uniwersyteckiemu.
- Obawa przed nieznanym.
- Hmmmm.... Moja słabość do poglądów dwóch duchownych - teologów, którym z Rzymem było nie po drodze - czeskiego działającego przed okresem w jakim toczy się gra i niemieckiego, który miał wystąpić jakieś 40 lat później.
- Mam kilku osobistych wrogów w grze, choć ostatnio są oni jakby mniej aktywni.
- Jestem dość porywczy z natury i zdarza mi się powiedzieć "za dużo".
- Jestem dość leniwy i często zdarza mi się odkładać rzeczy na potem.
Revenir en haut de page
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
Liopop



Inscrit le: 30 Avr 2010
Messages: 34

MessagePosté le: Jeu Mai 27, 2010 7:14 am    Sujet du message: Répondre en citant

Myślę, że Ty świetnie byś się do tego nadawał.
Co prawdasz, musialbyś zrezygnować z podróży, ale może ktoś inny przywiezie ontoteologię i teologię jako umiejki.

Nie jestem nawet teologiem i nie mieszkam w Wielkopolsce, ale dobrze wiem, że dasz radę Wink

Widzę, że jak ja lubisz Lutra i Husa Very HappyRazz
Revenir en haut de page
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
Sasek



Inscrit le: 21 Fév 2010
Messages: 65
Localisation: Poland

MessagePosté le: Jeu Mai 27, 2010 12:38 pm    Sujet du message: Répondre en citant

Drogi Fairlightcie - ty chyba nawet na forum masz avatara z którymś z nich... teraz przypominam sobie, że miałem z Tobą pewien kontakt... (właśnie przez tego avatara) A jedyną według mnie przeszkodą było to, że nie ma Ciebie na tym forum. Skoro jesteś już, to uważam, że jesteś godzien być Abp gnieźnieńskim. Tylko załatwmy chrzest i ordynację z kard. Dunpael'em w bazylice... będzie uroczyściej.
_________________
Revenir en haut de page
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
Jern
Cardinal
Cardinal


Inscrit le: 19 Fév 2010
Messages: 50

MessagePosté le: Jeu Mai 27, 2010 1:25 pm    Sujet du message: Répondre en citant

Liopopie, biskup nie jest przygwozdzony do 1 miasta jak proboszcz, nie musi klikac co 3 dni przygotuj msze, wiec moze, a nawet musi podrozowac po swoim terenie. Wyjscie gdzies dalej tez nie jest zabronione.
Revenir en haut de page
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
Liopop



Inscrit le: 30 Avr 2010
Messages: 34

MessagePosté le: Jeu Mai 27, 2010 1:48 pm    Sujet du message: Répondre en citant

Tak, biskupie Jernie... Ale chyba odpada podróż do Francji, czy gdzieś dalej za granice KP.

A poza tym mam nową wieść...
W dniu dzisiejszym otrzymalem pozyczke... Tak, dzis awansuje.
Prosilbym o udzielenie swiecen kaplańskich.
Revenir en haut de page
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
Sasek



Inscrit le: 21 Fév 2010
Messages: 65
Localisation: Poland

MessagePosté le: Jeu Mai 27, 2010 4:23 pm    Sujet du message: Répondre en citant

To od razu chciałbym Cię poinformować, jako asystent Abp Eirika, że parafia w Oświęcimiu od dawien dawna potrzebuje nowego plebana...
Zgadzasz się tam przenieść i objąć to stanowisko?
_________________
Revenir en haut de page
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
Camcal
Cardinal
Cardinal


Inscrit le: 03 Fév 2010
Messages: 434
Localisation: Poland

MessagePosté le: Jeu Mai 27, 2010 4:48 pm    Sujet du message: Répondre en citant

Z tego co mi wiadomo to Liopop obejmie parafię w Czersku
A wracając do tematu, to mamy jeszcze jakieś inne kandydatury??
Revenir en haut de page
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
Liopop



Inscrit le: 30 Avr 2010
Messages: 34

MessagePosté le: Jeu Mai 27, 2010 5:03 pm    Sujet du message: Répondre en citant

Sasek a écrit:
To od razu chciałbym Cię poinformować, jako asystent Abp Eirika, że parafia w Oświęcimiu od dawien dawna potrzebuje nowego plebana...
Zgadzasz się tam przenieść i objąć to stanowisko?

Bardzo chętnie przyjąłbym ofertę, ale niestety, sytuacja w Czersku nie jest rózowa, Czersk wzywa, nie mogę go zostawić... Poza tym Oświęcim jest bardzo daleko, zatem na pewno odpada.
Revenir en haut de page
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
Ignez



Inscrit le: 20 Fév 2010
Messages: 33

MessagePosté le: Jeu Mai 27, 2010 6:54 pm    Sujet du message: Répondre en citant

Czy naprawdę nikogo nie ma na stanowisko proboszcza w Oświęcimiu?
A właściwie jaka tam jest konkretnie sytuacja?
Revenir en haut de page
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
Fairlight



Inscrit le: 26 Mai 2010
Messages: 33

MessagePosté le: Jeu Mai 27, 2010 9:18 pm    Sujet du message: Répondre en citant

Dziś rozmawiałem ze znajomym z SRING i pokazał mi trochę ciekawych tekstów o nadchodzących zmianach w życiu kościelnym.
Poparty tak jednogłośnie nie mogę się dłużej opierać powołaniu.

Jeśli szanowne grono rzeczywiście nie widzi innego, bardziej godnego kandydata, to przyjmę sakrę biskupią.

Do Liopop: myślałem o podróżowaniu po diecezji, bo na zachodzie już byłem, a ontologię będę miał do niedzieli zakończoną. Na tym zakończę ścieżkę ontoteologiczną. Moje kazania z wszystkich 5 idei będą miały piorunującą moc. Wink


Dernière édition par Fairlight le Jeu Mai 27, 2010 9:27 pm; édité 1 fois
Revenir en haut de page
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
Jern
Cardinal
Cardinal


Inscrit le: 19 Fév 2010
Messages: 50

MessagePosté le: Jeu Mai 27, 2010 9:22 pm    Sujet du message: Répondre en citant

Witamy ekcelencje i teraz camcal jako spec od tlumaczen zostaje zobowiazany do napisania notki do ljsa. A eirikowi bardzo dziekujemy za lata pracy, ktora wlozyl w kosciol w KP.
Revenir en haut de page
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
Sasek



Inscrit le: 21 Fév 2010
Messages: 65
Localisation: Poland

MessagePosté le: Jeu Mai 27, 2010 10:45 pm    Sujet du message: Répondre en citant

Ekscelencjo Elekcie Fairlightcie.
Jestem zobowiązany poinformować Cię, iż sytuacja w Oświęcimiu jest znacznie bardziej tragiczna od sytuacji w Czersku, jaka by ona w Czersku nie była.
Od ponad roku plebanem w Oświęcimiu jest Czarownica, która od około 10 miesięcy stara się o zmiennika na jej miejsce. Nie robi nic, poza przygotowywaniem Mszy. Uważam, że pierwsze decyzje powinny zostać podjęte w sprawie Oświęcimia.
Chciałbym też poinformować, że służę wszelką radą i pomocą, jak to miało miejsce w stosunku do Ekscelencji Eirika, jako asystent, jeśli oczywiście, Ekscelencja takiej pomocy potrzebuje lub nie ma jeszcze wybranego pomocnika.

Z franciszkańskim pozdrowieniem
Pax Et Bonum,

o. Sasek Surrey-Długosz OFM h. Wieniawa
_________________
Revenir en haut de page
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
Camcal
Cardinal
Cardinal


Inscrit le: 03 Fév 2010
Messages: 434
Localisation: Poland

MessagePosté le: Ven Mai 28, 2010 7:02 am    Sujet du message: Répondre en citant

Sasek a écrit:
.
Od ponad roku plebanem w Oświęcimiu jest Czarownica, która od około 10 miesięcy stara się o zmiennika na jej miejsce. Nie robi nic, poza przygotowywaniem Mszy.


A z tego co mi wiadomo to w Czersku nawet Msze nie są odprawiane, swego czasu proboszcz Rivett nie odpowiadał nawet na żadne listy. Ostatnimi czasy na Mazowszu na ścieżkę kościoła wybrał się mieszkaniec Płocka Leynamura.

Jenie żaden ze mnie spec od tłumaczeń po prostu jako pierwszy zacząłem tłumaczyć teksty i zostałem głównym tłumaczem Wink Niemniej jednak napisze dzisiaj do administracji( chyba że mamy jeszcze innego kandydata, czy wszyscy się zgadzają na Fairlight) bo mi się chlebek i winko skończyło Very Happy
Revenir en haut de page
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
Grimmm



Inscrit le: 09 Avr 2010
Messages: 102
Localisation: Kalisz, Poland

MessagePosté le: Ven Mai 28, 2010 7:56 am    Sujet du message: Répondre en citant

Jeśli chodzi o Oświęcim to o ile mi wiadomo to co najmniej od trzech miesięcy msze nie są odprawiane.
Revenir en haut de page
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
Sasek



Inscrit le: 21 Fév 2010
Messages: 65
Localisation: Poland

MessagePosté le: Ven Mai 28, 2010 11:38 am    Sujet du message: Répondre en citant

No to w Oświęcimiu od 3 miesięcy msze nie są odprawiane i od dawien dawna sytuacja jest tragiczna... a Czersk trochę plebana miał... Uważam, że w pierwszej kolejności powinno się załatwić Oświęcim, który już długo czekał... A kandydat na plebana powinien być skory do poświęceń, w tym przeprowadzki...
_________________
Revenir en haut de page
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
Montrer les messages depuis:   
Poster un nouveau sujet   Répondre au sujet    L'Eglise Aristotelicienne Romaine The Roman and Aristotelic Church Index du Forum -> Kościół Królestwa Polskiego - L'Église de la Pologne - Church of the Kingdom of Poland Toutes les heures sont au format GMT + 2 Heures
Aller à la page Précédente  1, 2, 3, 4, 5  Suivante
Page 2 sur 5

 
Sauter vers:  
Vous ne pouvez pas poster de nouveaux sujets dans ce forum
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
Vous ne pouvez pas éditer vos messages dans ce forum
Vous ne pouvez pas supprimer vos messages dans ce forum
Vous ne pouvez pas voter dans les sondages de ce forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Traduction par : phpBB-fr.com