L'Eglise Aristotelicienne Romaine The Roman and Aristotelic Church Index du Forum L'Eglise Aristotelicienne Romaine The Roman and Aristotelic Church
Forum RP de l'Eglise Aristotelicienne du jeu en ligne RR
Forum RP for the Aristotelic Church of the RK online game
 
Lien fonctionnel : Le DogmeLien fonctionnel : Le Droit Canon
 FAQFAQ   RechercherRechercher   Liste des MembresListe des Membres   Groupes d'utilisateursGroupes d'utilisateurs   S'enregistrerS'enregistrer 
 ProfilProfil   Se connecter pour vérifier ses messages privésSe connecter pour vérifier ses messages privés   ConnexionConnexion 

Dyskusje prowincjonalnie tematyczne
Aller à la page 1, 2, 3  Suivante
 
Poster un nouveau sujet   Répondre au sujet    L'Eglise Aristotelicienne Romaine The Roman and Aristotelic Church Index du Forum -> Kościół Królestwa Polskiego - L'Église de la Pologne - Church of the Kingdom of Poland
Voir le sujet précédent :: Voir le sujet suivant  
Auteur Message
Grimmm



Inscrit le: 09 Avr 2010
Messages: 102
Localisation: Kalisz, Poland

MessagePosté le: Ven Juil 23, 2010 7:34 pm    Sujet du message: Répondre en citant

Ley miałem przyjemność lub jej brak zapoznać się z wspomnianą dyskusją czepienie sie i tyle. W jednym przypadku faktycznie mają rację Kościół Arystotelesowy ma własne pisma i liturgie wiec wrecz nie wypada powolywac sie na rl kościół. Jesli potrzebujesz natchnienia zobacz do Biblioteki kościelnej na forum głównym. Znajdziesz tam podstawowe księgi a także np. Żywot Tytusa wiec jest z czego czerpać wątki do kazań. Akurat mi bardzo pasuje tłumaczenie ksiąg dogmatycznych wiec będzie ich przybywać jak tylko rl mnie troszkę odciąży.

Nie mniej powraca kwestia jakości wykształcenia naszych duchownych zwłaszcza że nie każdy zna na tyle języki obce aby poradzić sobie z tekstami w oryginale, powrócę zatem do kwestii seminarium. Mamy już obecnie kardynała w osobie wielebnego Jerna czy zatem nie moglibyśmy przystąpić do powołania takiegoż seminarium ?
Revenir en haut de page
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
Liopop



Inscrit le: 30 Avr 2010
Messages: 34

MessagePosté le: Sam Juil 24, 2010 2:59 pm    Sujet du message: Répondre en citant

Tak, seminarium przydałoby się ;P
Wykształcenia naszych duchownych nie jest wysokie, a powinno. Umiejętność czytania po francusku na pewno przydałaby się. Nie mówimy o komunikacji, ale o pisaniu i czytaniu. Na pewno ułatwiłoby to pracę.

Ale gorsze od "niewiedzy" jest brak zaangażowania w rozwój.
Revenir en haut de page
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
Sasek



Inscrit le: 21 Fév 2010
Messages: 65
Localisation: Poland

MessagePosté le: Dim Juil 25, 2010 10:22 am    Sujet du message: Répondre en citant

Przydałby się też ten klasztor... skoro niedługo mają być zmiany, lepiej wcześniej było by zapoznać się z jego mechanizmami itp...
_________________
Revenir en haut de page
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
Camcal
Cardinal
Cardinal


Inscrit le: 03 Fév 2010
Messages: 434
Localisation: Poland

MessagePosté le: Dim Juil 25, 2010 3:14 pm    Sujet du message: Répondre en citant

Ciągle klasztor i klasztor, oczywiście przydał by się lecz nie zapominajmy że naszym podstawowym zadaniem jest służba ludziom, a jak to dzisiaj robimy, skoro w większości parafii nie ma aktywnych księży. Chyba od tego powinniśmy zacząć, od szukania naszych zastępców przecież wiecznie żyć nie będziemy a ktoś Słowo Pańskie po nas będzie musiał głosić. Musimy znaleźć aktywnych graczy, pokazać społeczeństwu że naprawdę istniejemy i że jesteśmy do czegoś więcej niż przygotowywanie mszy świętych.
Revenir en haut de page
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
Liopop



Inscrit le: 30 Avr 2010
Messages: 34

MessagePosté le: Dim Juil 25, 2010 7:32 pm    Sujet du message: Répondre en citant

A gdyby powiązać te oba zagadnienia w całość.

Powiedźmy, osoba na 2 poziomie wstępuje do zakonu i już w tym okresie uczy się w seminarium, powiedźmy języków, a jak awansuje na 3lvl święcenia kapłańskie i wyszkolony i po seminarium Jęzki obce zna. Później tylko umiejski jechać, a nie po seminariach się włuczyć.P
Revenir en haut de page
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
Camcal
Cardinal
Cardinal


Inscrit le: 03 Fév 2010
Messages: 434
Localisation: Poland

MessagePosté le: Dim Juil 25, 2010 7:54 pm    Sujet du message: Répondre en citant

Tylko najpierw znajdźmy ludzi a potem będziemy się martwić gdzie ich"szkolić". Z jednej strony pomysł z klasztorem dobry by tam przebywali adepci z 2 poziomu gdyż już wtedy przyzwyczają się do tego iż zmiana miejsca zamieszkania jest czym( przynajmniej tak powinno być) normalnym.

Wracając do kwestii klasztoru to dlaczego administracja miała by dać trzeci w RK klasztor właśnie Polsce. Bo bez przekonania ich nici z tego.
Revenir en haut de page
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
Liopop



Inscrit le: 30 Avr 2010
Messages: 34

MessagePosté le: Dim Juil 25, 2010 9:01 pm    Sujet du message: Répondre en citant

Przekonanie:
Może duza liczba chętnych do wstąpienia do zakonu.

Zatem duchowni, do pracy. Tworzyć listy chętnych do wstąpienia do zakonu ;P

Jak uzbieramy z 40 chętnych może utworzą? ;P
Revenir en haut de page
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
Ignez



Inscrit le: 20 Fév 2010
Messages: 33

MessagePosté le: Lun Juil 26, 2010 4:52 pm    Sujet du message: Répondre en citant

Ja bym sie na to nie nastawiala. prędzej stworzą seminarium gdzies gdzie jest więcej mieszkańców.
Choc próbować zawsze można;)
Revenir en haut de page
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
Liopop



Inscrit le: 30 Avr 2010
Messages: 34

MessagePosté le: Lun Juil 26, 2010 5:02 pm    Sujet du message: Répondre en citant

Seminarium otworzą, gorzej z klasztorem
Revenir en haut de page
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
Ignez



Inscrit le: 20 Fév 2010
Messages: 33

MessagePosté le: Lun Juil 26, 2010 6:44 pm    Sujet du message: Répondre en citant

pfu, chodziło mi o klasztor tylko się przejęzyczyłam Embarassed
Revenir en haut de page
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
Grimmm



Inscrit le: 09 Avr 2010
Messages: 102
Localisation: Kalisz, Poland

MessagePosté le: Lun Juil 26, 2010 8:49 pm    Sujet du message: Répondre en citant

Seminaria narodowe są prowadzone albo tu w Rzymie albo na zewnętrznych stronach tym samym nie jest to działalność uzależniona od widzimisię adminów RK. Oczywiście są potrzebne zgody odpowiednich władz kościelnych ale wydaje się to dużo mniejszym problemem niż w przypadku klasztoru. Już na samym początku pytałem o to Kardynała i dlatego wracam z tym zagadnieniem teraz gdy nasz kościół jest już w pełni zjednoczony z Rzymem.
Revenir en haut de page
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
Sasek



Inscrit le: 21 Fév 2010
Messages: 65
Localisation: Poland

MessagePosté le: Mar Juil 27, 2010 10:31 am    Sujet du message: Répondre en citant

Camcal - z takim podejściem to i seminarium nie otworzysz... Zresztą to było trochę nie miłe - nie lubię takich pyskówek w stosunku do mnie. Ja wiem, że one występują, bo nie chciałem Cię jako kardynała lub arcybiskupa, ale mogłeś sobie darować.
Skoro Admini zamierzają wprowadzać zmiany - to wszystkie kraje powinny dostać klasztor. W innym wypadku nie byłoby to sprawiedliwe, a kraje bez niego, całkowicie oddaliłyby się od Rzymu.
Co do seminarium - najpierw znaleźć trzeba kogoś, kto by do niego chodził. Skoro nadal są problemy z wakatami proboszczowskimi znaczy, że w KP oprócz nas, nie ma na razie żadnych chętnych...
_________________
Revenir en haut de page
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
Camcal
Cardinal
Cardinal


Inscrit le: 03 Fév 2010
Messages: 434
Localisation: Poland

MessagePosté le: Mar Juil 27, 2010 11:56 am    Sujet du message: Répondre en citant

Sasek a écrit:
Camcal - z takim podejściem to i seminarium nie otworzysz...


Z seminarium nie będzie większego problemu, tylko musimy się dowiedzieć jakie teksty przetłumaczyć i takie dostaniemy.
A tytułami możesz przestać bo to robi się śmieszne tym bardziej że sam napisałeś że możesz zostać kardynałem.
Może dla ciebie wydaje ci się to dziwne, ale zależy mi na tym by pewne sprawy załatwić jak najszybciej, w końcu nie po to męczyłem się byśmy tutaj dostali własny kąt żeby po 6 miesiącach wszystko wróciło do normy.

Wracając do kwestii Klasztoru, to skoro jesteś przekonany o takiej dobrotliwości naszej administracji gry, to wyślij im zapytanie z klasztorem ciekawe co odpowiedzą. Przy okazji możesz wspomnieć o utworzeniu diecezji krakowskiej, może po jakimś czasie odmieniło im się i ją zrobią.
Revenir en haut de page
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
Sasek



Inscrit le: 21 Fév 2010
Messages: 65
Localisation: Poland

MessagePosté le: Mar Juil 27, 2010 9:23 pm    Sujet du message: Répondre en citant

Nie napisałem nigdzie o dobrotliwości - napisałem, że jak chcą zmian co do chleba i wina, to wszyscy powinni dostać po klasztorze... można by spróbować dostać go wcześniej, ale powinniśmy zrobić to razem, a nie stosować metody spychologii stosowanej...

Sprawdź w jakim kontekście chciałem być kardynałem... to były żarty! Nie chcę tytułu, jeśli wiem, że mogę sobie nie poradzić albo taka fucha mi nie odpowiada... Niektórzy zrobią wszystko, żeby mieć kolejny tytuł - a gówno się znają (nie mam na myśli konkretnej osoby).
_________________
Revenir en haut de page
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
Camcal
Cardinal
Cardinal


Inscrit le: 03 Fév 2010
Messages: 434
Localisation: Poland

MessagePosté le: Mar Juil 27, 2010 9:31 pm    Sujet du message: Répondre en citant

Sasek a écrit:
Nie napisałem nigdzie o dobrotliwości - napisałem, że jak chcą zmian co do chleba i wina, to wszyscy powinni dostać po klasztorze... można by spróbować dostać go wcześniej, ale powinniśmy zrobić to razem, a nie stosować metody spychologii stosowanej...


A wiesz co się w klasztorze produkuje?? Bo z tego co mi wiadomo to robi się tam piwo, a ono raczej do sprawowania mszy nam nie będzie potrzebne.
Revenir en haut de page
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
Montrer les messages depuis:   
Poster un nouveau sujet   Répondre au sujet    L'Eglise Aristotelicienne Romaine The Roman and Aristotelic Church Index du Forum -> Kościół Królestwa Polskiego - L'Église de la Pologne - Church of the Kingdom of Poland Toutes les heures sont au format GMT + 2 Heures
Aller à la page 1, 2, 3  Suivante
Page 1 sur 3

 
Sauter vers:  
Vous ne pouvez pas poster de nouveaux sujets dans ce forum
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
Vous ne pouvez pas éditer vos messages dans ce forum
Vous ne pouvez pas supprimer vos messages dans ce forum
Vous ne pouvez pas voter dans les sondages de ce forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Traduction par : phpBB-fr.com