L'Eglise Aristotelicienne Romaine The Roman and Aristotelic Church Index du Forum L'Eglise Aristotelicienne Romaine The Roman and Aristotelic Church
Forum RP de l'Eglise Aristotelicienne du jeu en ligne RR
Forum RP for the Aristotelic Church of the RK online game
 
Lien fonctionnel : Le DogmeLien fonctionnel : Le Droit Canon
 FAQFAQ   RechercherRechercher   Liste des MembresListe des Membres   Groupes d'utilisateursGroupes d'utilisateurs   S'enregistrerS'enregistrer 
 ProfilProfil   Se connecter pour vérifier ses messages privésSe connecter pour vérifier ses messages privés   ConnexionConnexion 

[RP] Botezul lui Chryys, Principe de Valahia
Aller à la page Précédente  1, 2, 3, 4, 5  Suivante
 
Poster un nouveau sujet   Répondre au sujet    L'Eglise Aristotelicienne Romaine The Roman and Aristotelic Church Index du Forum -> Église du principalat de Valahia - Church of the Principality of Valahia
Voir le sujet précédent :: Voir le sujet suivant  
Auteur Message
oasis



Inscrit le: 30 Aoû 2010
Messages: 55

MessagePosté le: Mar Jan 04, 2011 10:39 pm    Sujet du message: Répondre en citant

Oasis se apropie de proaspatul botezat intru Jah si il felicita atat pentru pasul facut cat si pentru titlul princiar proaspat castigat. Apoi ii intinse cu mare grija un pachetel invelit in matase neagra.

- Primeste, prietene, acest umil dar din partea mea. E un pumnal mesterit de fierarii arabi in cele mai indepartate colturi ale Saharei, in noptile cu luna plina si a fost binecuvantat de samani. Legenda spune ca are puteri magice si ca atata timp cat il vei purta te va apara de toate uneltirile si iti va spori de zece ori virtutile.
Iti doresc o domnie indelungata si imbelsugata. Intelepciunea sa nu te paraseasca niciodata iar zambetul sa-ti ramana pe chip intreaga viata.

Jah fie cu tine!



_________________
Revenir en haut de page
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
Chryys



Inscrit le: 04 Jan 2011
Messages: 10

MessagePosté le: Mar Jan 04, 2011 10:43 pm    Sujet du message: Répondre en citant

Chryys face o plecaciune si multumeste pentru gandurile bune si pentru cadou
Revenir en haut de page
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
Marius91



Inscrit le: 28 Déc 2010
Messages: 6

MessagePosté le: Mar Jan 04, 2011 10:44 pm    Sujet du message: Répondre en citant

Vazand ca ceremonia a luat sfarsit, Marius91 se ridica, se duse catre Chryys si il felicita, apoi salutand si restul persoanelor prezente, se indrepta catre iesire.
_________________
Ambassador of Wallachia
Spune dupa mine: ''Este doar un joc!''
Accesati blogul Regatele Renascentiste
Revenir en haut de page
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
purplrain



Inscrit le: 04 Jan 2011
Messages: 4

MessagePosté le: Mar Jan 04, 2011 10:49 pm    Sujet du message: Répondre en citant

-Ma mir ca a fost primit in biserica! zise Purplrain in sinea ei.
Revenir en haut de page
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
oasis



Inscrit le: 30 Aoû 2010
Messages: 55

MessagePosté le: Mar Jan 04, 2011 10:49 pm    Sujet du message: Répondre en citant

Oasis isi vede nasul indreptandu-se spre iesirea din capela si alearga dupa el, ajungandu-l din urma:

- Hei, nasule Marius, zise Oasis apucandu-l de mana si sarutandu-i amandoi obrajii, unde te zoresti asa? Da-mi voie sa te conduc spre casa, sper ca primesti sa calatorim impreuna in trasurica mea ca sa mai schimbam macar cateva vorbe pe drum ca de multa vreme nu ne-am vazut. Am o butelcuta de vin fiert si blanuri calduroase, il ispiti Oasis. Primesti?
_________________
Revenir en haut de page
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
Marius91



Inscrit le: 28 Déc 2010
Messages: 6

MessagePosté le: Mar Jan 04, 2011 10:55 pm    Sujet du message: Répondre en citant

- Desigur draga mea, ii raspunde acesta sarutandu-i apoi manuta.
_________________
Ambassador of Wallachia
Spune dupa mine: ''Este doar un joc!''
Accesati blogul Regatele Renascentiste
Revenir en haut de page
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
oasis



Inscrit le: 30 Aoû 2010
Messages: 55

MessagePosté le: Mar Jan 04, 2011 11:07 pm    Sujet du message: Répondre en citant

In timp ce se indrepta spre usa, cu nashul ei de brat, Oasis il zari pe principe cam zgribulit si dezorientat. Asa ca il prinse de mana si il pofti sa li se alature in calatorie macar o bucata de drum, pana or ajunge pe Dunare, langa Perluta.

- Nu te sfii sa ni te alaturi, Domnia ta, am in trasurica o butelcuta de Tamaioasa Romaneasca de te unge la inima si daca ti-a fi foame cred ca mai am pe-acolo si vreo doua costite afumate si-o bucata de slaninuta ca m-a invatat Mabum sa nu plec la drum fara ceva pentru suflet, ceva pentru inima si ceva pentru burtica.
_________________
Revenir en haut de page
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
Chryys



Inscrit le: 04 Jan 2011
Messages: 10

MessagePosté le: Mar Jan 04, 2011 11:16 pm    Sujet du message: Répondre en citant

Multumesc, cred ca merge si o mica gustare ... mare dreptate are Mabum
Revenir en haut de page
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
Darky15



Inscrit le: 03 Avr 2010
Messages: 3

MessagePosté le: Mar Jan 04, 2011 11:25 pm    Sujet du message: Répondre en citant

Darky se ridica si se duce la Chryys sa'l felicite Felicitari inaltimea voastra si face o reverenta in fata principelui
_________________
Revenir en haut de page
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
Koliada



Inscrit le: 04 Jan 2011
Messages: 6

MessagePosté le: Mar Jan 04, 2011 11:59 pm    Sujet du message: Répondre en citant

Aducandu-si aminte de pantofii uitati sub scaun, face stanga imprejur si se duce sa ii recupereze.
Fericita ca nu ii luase nimeni, ii baga in picioare si iese inapoi afara cautand principele.
"Nah belea! Unde a mai fugit acum?"
De undeva din apropiere auzi cateva cuvinte ce ii atrasera atentia:
..o butelcuta de Tamaioasa Romaneasca..si vreo doua costite afumate si-o bucata de slaninuta...

Intorcandu-se ii zareste pe Marius, Oasis si Chryys.
- Ha! Aici erai.. Mai sa te pierd in multime si alta nu. Am auzit ceva de mancare?
Apoi se agata ca scaiul de bratul celalalt al regelui.
_________________
Revenir en haut de page
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
seradi



Inscrit le: 04 Jan 2011
Messages: 1

MessagePosté le: Mer Jan 05, 2011 12:08 am    Sujet du message: Répondre en citant

Seradi mai intarziata decat copila, rateaza ceremonia botezului, nimereste cand toti plecau spre case sau pe la hanurile din oras. Doar proaspatul botezat ramasese vorbind cu preotul. Venita pana aici, de peste mari si zari, cu geanta de la Coco pe mana si cu pantofii de "tinere" la vedere, vroia sa adreseze doua vorbe mariei sale, regele Valahiei si sa-l felicite. Si sta! Si asteapta si numara fulgii de nea care tot cadeau. La un moment dat zareste o mogaldeata cat un pui de om care tarsaia niste pantofi imensi plimbandu-si coroana pe langa Chryys. Uitandu-se atent, o recunoaste:
- Printesa Liuta, cum ai ajuns pana aici? Tatic stie? Si ce-s barcile alea la tine in picioare? Dar daca tot esti aici, ramai la Roma
pana iti gasesti papuci noi, frumosi, pe gustul tau, dar cand te intorci, sa vii ori desculta ori cu salupele de le ai in picioare, ca sa nu tocesti
bunatate de pantofi.
Apoi dadu sa-si sarute fiica pe frunte, dar se loveste de metalul rece al coroanei si renunta. Sa ai grija, fata mea! ii ura Seradi facand un pas spre iesire.
- Ah! Inaltimea Ta! Sa fie intr-un ceas bun si daca sunteti bun, aveti grija si de fatuca asta cu coroana sa-si gaseasca papuci caldurosi, cu foamea se descurca ea!
_________________
Revenir en haut de page
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
oasis



Inscrit le: 30 Aoû 2010
Messages: 55

MessagePosté le: Mer Jan 05, 2011 1:12 am    Sujet du message: Répondre en citant

Multumita ca grupul prindea consistenta Oasis nu-si facu prea multe griji ca n-o sa-i ajunga mancarea si bautura.

- In caz de forta majora, o sa-i trimita ravas lui Ismail sa dea fuga cu un cos cu merinde,
isi spuse in gand.

Pentru mai multa siguranta facu stanga-mprejur si lua cu imprumut o butelcuta cu vin sfintit din rezerva Monseniorului Mircea.

- Eh! De foame n-om muri! Bautura sa avem la drum.
_________________
Revenir en haut de page
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
Morgana



Inscrit le: 04 Jan 2011
Messages: 7

MessagePosté le: Mer Jan 05, 2011 8:11 am    Sujet du message: Répondre en citant

Morgana, face o reverenta catre Maria Sa, multumeste de invitatie si se indreapta spre iesire.
_________________



"Unii oameni au demnitatea ambitiei lor, altii a situatiei lor, cei mai putini au demnitatea persoanei lor."
Revenir en haut de page
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
Cobra_wolf



Inscrit le: 18 Fév 2010
Messages: 17
Localisation: Valahia, Pitesti

MessagePosté le: Mer Jan 05, 2011 3:55 pm    Sujet du message: Répondre en citant

Cobra "Wolf" îl felicită pe noul botezat Chryys, apoi îl ajută pe Sfinţia Sa Mircea "Dino" von Hohenzollern să îşi strângă lucrurile şi le duse în altar.
_________________
Revenir en haut de page
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
Morgana



Inscrit le: 04 Jan 2011
Messages: 7

MessagePosté le: Mer Jan 05, 2011 6:04 pm    Sujet du message: Répondre en citant

Uituca cum sunt plecam fara sa daruiesc proaspatul botezat, cu manutele astea doua ale mele am tesut cu fir de aur o mantie demna de un rege si un scut pe masura.





Sa le porti cu placere Maria Ta.
_________________



"Unii oameni au demnitatea ambitiei lor, altii a situatiei lor, cei mai putini au demnitatea persoanei lor."
Revenir en haut de page
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
Montrer les messages depuis:   
Poster un nouveau sujet   Répondre au sujet    L'Eglise Aristotelicienne Romaine The Roman and Aristotelic Church Index du Forum -> Église du principalat de Valahia - Church of the Principality of Valahia Toutes les heures sont au format GMT + 2 Heures
Aller à la page Précédente  1, 2, 3, 4, 5  Suivante
Page 4 sur 5

 
Sauter vers:  
Vous ne pouvez pas poster de nouveaux sujets dans ce forum
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
Vous ne pouvez pas éditer vos messages dans ce forum
Vous ne pouvez pas supprimer vos messages dans ce forum
Vous ne pouvez pas voter dans les sondages de ce forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Traduction par : phpBB-fr.com