L'Eglise Aristotelicienne Romaine The Roman and Aristotelic Church Index du Forum L'Eglise Aristotelicienne Romaine The Roman and Aristotelic Church
Forum RP de l'Eglise Aristotelicienne du jeu en ligne RR
Forum RP for the Aristotelic Church of the RK online game
 
Lien fonctionnel : Le DogmeLien fonctionnel : Le Droit Canon
 FAQFAQ   RechercherRechercher   Liste des MembresListe des Membres   Groupes d'utilisateursGroupes d'utilisateurs   S'enregistrerS'enregistrer 
 ProfilProfil   Se connecter pour vérifier ses messages privésSe connecter pour vérifier ses messages privés   ConnexionConnexion 

[M] Preambulum - De Ecclesiae Dei fondis

 
Poster un nouveau sujet   Répondre au sujet    L'Eglise Aristotelicienne Romaine The Roman and Aristotelic Church Index du Forum -> La Bibliothčque Romaine - The Roman Library - Die Römische Bibliothek - La Biblioteca Romana -> Le Droit Canon - The Canonic Law
Voir le sujet précédent :: Voir le sujet suivant  
Auteur Message
Aaron
Cardinal
Cardinal


Inscrit le: 07 Mar 2006
Messages: 13192
Localisation: Castelli Romani

MessagePosté le: Sam Mai 01, 2010 4:53 pm    Sujet du message: [M] Preambulum - De Ecclesiae Dei fondis Répondre en citant

Citation:


    ........
    De Ecclesiae Dei fondis
    « Isten Egyházának alapjai » kezdetű pápai bulla.







    Preambulum : A Szent Egyetemes És Római Arisztotelészi Egyház dogmái és a törvények, melyek a tagokat irányítják



    I. rész : Isten Egyházának alapjai és tanításai

    Cikkely 1 : Az Arisztotelészi Egyház a Mindenható Egyedüli, Egyetlen és Törvényes Intézménye.

    Cikkely 2 : Az Arisztotelészi Egyház az Isteni Igazság és Igaz Hit Egyedüli Őrzője. Benne lakozik az Isteni Cselekvés, és az a szervezet, mely megjeleníti a Mindenható Akaratát a Földön és a hívek közösségében.

    Cikkely 3 : Az Arisztotelészi Egyház neve Arisztotelész prófétától ered, akinek először nyilvánult meg az isteni igazság. Chresztosz alapította.

    Cikkely 4 : Mint lelki, egyetemes és isteni valóság, az Egyház feladata, hogy hirdesse az arisztotelizmust a népeknek és a nemzetek között, hogy látható vezetőjük legyen a Nap Paradicsomához vezető ösvényen.

    Cikkely 5 : Nincs más próféta Arisztotelészen és Chresztoszon kívül. Az általuk kinyilatkoztatott isteni igazság kölcsönössége tökéletes és változtathatatlan. Üzeneteik kiegészítik egymást és elengedhetetlenek egymás számára.

    Cikkely 6 : Az Arisztotelészi Egyház Dogmája a könyvek szövegein alapul, és az elidegeníthetetlen és szükséges alapvető hitet formálja. (1)

    N.B. : Amikor a "könyvek szövegeiről" beszélünk, akkor azok alatt az Erények Könyvét, a tanítást tartalmazó könyveket és a szentek írásait értjük.

    Cikkely 7 : Csakis egy rendkívüli zsinat, mely egyesíti a világ minden arisztotelészi püspökét, kérdőjelezhet meg, módosíthat, vagy tökéletesíthet egy dogmát.

    Cikkely 8 : Az Erények Könyve tartalmazza az Arisztotelészi Mítoszt, Arisztotelész, Chresztosz és az arkangyalok életét. Ezek a szövegek szentek és az Arisztotelészi Vallás alapjai. Dogmatikai értékűek.

    Cikkely 9 : Az Arisztotelészi Egyházi Tanítások az arisztotelészi hit részét képezik. Mivel teológusok és egyházi doktorok munkái, ezért ezek is dogmatikai értékűek.

    Cikkely 10 : A szentek írásai alkotják az Arisztotelészi Tanítások keretét. Ezek a tanítások hitbéli őseinkéi, akik az arisztotelészi erényeket hősies fokon gyakorolták mindig nagyobb közelségben Istennel. Ezek az éltető Tradíciói a mindig megújuló Egyháznak, megvilágosítván a próféták által kinyilatkoztatott szent misztériumokat.

    Cikkely 11 : A Szentek Élete egy olyan könyv, melyben a szentek életének története található, és arra hivatott, hogy mind a lelki élet, mind a világ jobbításában segítségül legyen azon életutak bemutatásával, melyek a maguk idejében hősies hitükkel és erényeikkel tettek tanulságot a Napról.

    Cikkely 12 : Minden ember Isten gyermeke, semmilyen hiten, erényen és érdemeken kívüli megkülönböztetés sem kaphat szerepet az Arisztotelészi Egyházban.

    Cikkely 13 : Boldog az az elhunyt arisztotelészi hívő, akit a Szent Egyház boldoggá avatott példás és erényes élete miatt, és méltó társadalmi és lelki példa az arisztotelészi közösség számára.

      - Cikkely 13/2 : A boldoggáavatásról szóló törvények és eljárások a Szent Hivatal Kongregációjának kánonjogi szabályzatában vannak összefoglalva.


    Cikkely 14 : Szent az a Boldog, akit a Szent Egyház szentté avatott, a Boldog rangján felül, még példásabb, még erényesebb élete miatt, és méltó társadalmi és lelki példa az arisztotelészi közösség számára.

      - Cikkely 14/2 : A szenttéavatásról szóló törvények és eljárásáok a Szent Hivatal Kongregációjának kánonjogi szabályzatában vannak összefoglalva.


    Cikkely 15 : Az Egyházatyak az Egyház korai és hitújítás korabeli - azaz Őszentsége V. Nicolas és V. Eugén pápák uralkodásának idején lévő - alapítói.

    Cikkely 16 : Az Egyházdoktorok azok a kiemelkedő teológusok vagy kánonjogászok, akik egyetemes jelentőségű tanítások szövegeit, dogmákat vagy kánonokat dolgoztak ki, vagy vettek részt a kidolgozásukban.

    Cikkely 17 : A heterodoxia a Kánonjog és a Szent Egyház által jóváhagyott arisztotelészi dogmákkal ellenkező tett, mely kárt okoz a hívők közösségének és Isten Szent Intézményének, a Mindenható gyermekeinek hibás következtetései által.

    Cikkely 18 : A heterodoxia négy típusba sorolható: eretnekség, szakadárság, pogányság és ateizmus.

    Cikkely 19 : A heterodoxia vizsgálata a Szent Inkvizícióra hárított és bízott feladat a korlátokon belül.

    Cikkely 20 : Az Arisztotelészi Egyház, tagjainak feladataiban, állapotában és tetteiben két különböző természetet különböztet meg. Ezek a különbségek lehetnek természetükben In Gratebus (Kegyelmekbeli) vagy Res Parendo (Dolgok, ahogy Látszanak).

      - Cikkely 20/2 : Az In Gratebus természet a Teremtő Kegyelméből létező dolgokat foglalja össze. A Kánonjogban a helyes rövidítése IG.

      - Cikkely 20/3 : A Res Parendo természet a még Teremtés alatt lévő, önmagukban látszódó dolgokat foglalja össze. A Kánonjogban a helyes rövidítése RP.


    (1) A Római Könyvtárban található erények könyve még fordítás alatt van, és nem teljes. A teljes szöveg a Római Titkos Levéltárban található meg, a Szent Hivatal teológusai dolgoznak a fordítás befejezésén.



    Isten Egyházának alapjairól szóló kánoni szöveg, kiadásra és jóváhagyásra került Őszentsége V. Eugene pontifikátusa alatt a Szent Kollégium gondozásában Rómában, az Úr MCDLVII. évében, április hónap 10. napján, pénteken.

    Először publikálva a néhai Őeminenciája Jeandalf bíboros által, az Úr MCDLV évében, február hónap 11. napján, vasárnap. Átdolgozta, lepecsételte és ismételten publikálta Őeminenciája Aaron de Nagan Kamarás Bíboros, az Úr MCDLVII. évében, április hó 13. napján, Húsvéthétfőn.




_________________

Patriarche in Partibus d'Alexandrie
Revenir en haut de page
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé MSN Messenger
Aaron
Cardinal
Cardinal


Inscrit le: 07 Mar 2006
Messages: 13192
Localisation: Castelli Romani

MessagePosté le: Sam Mai 01, 2010 4:53 pm    Sujet du message: Répondre en citant

Citation:


    ........
    De Ecclesiae Dei fondis
    « Isten Egyházának alapjai » kezdetű pápai bulla.
    - Folytatás -






    Preambulum : A Szent Egyetemes És Római Arisztotelészi Egyház dogmái, és a törvények, melyek a tagokat irányítják



    II. Rész : Az arisztotelészi közösség tagjainak státusza.


    Cikkely 1 : Minden ember rendelkezik valamilyen státusszal a Szent Egyetemes És Római Arisztotelészi Egyházban. Ez lehet hívő, megkeresztelt, pap, vagy tévhitű.

    Cikkely 2 : Hívőnek nevezzük azt a nem megkeresztelt embert, aki osztozik az arisztotelészi hitben és a Római Egyházat a Mindenható egyetlen intézményeként ismeri el.

      - Cikkely 2/2 : Egy hívőnek joga van a keresztséghez, ha tettei és gondolkodása összhangban van a Szent Arisztotelészi Egyház előírásaival és tanításaival, tiszteletben tartva az erre a szentségre vonatkozó kánoni előírásokat.

    Cikkely 3 : A megkeresztelt egy olyan hívő, aki részesült a keresztség és a közösség szentségében, és ily módon része az Arisztotelészi Egyház hívő közösségének.

      - Cikkely 3/2 : Egy megkereszteltnek joga van a gyónás, házasság, felszentelés és temetés szentségeiben részesülni, ha tettei, állapota és gondolatai megfelelnek az adott szentség kánoni és tanításbeli normáinak.

    Cikkely 4 : Pap az a megkeresztelt, aki részesült a felszentelés szentségében.

      - Cikkely 4/2 : Egy papnak joga van a gyónás és a temetés szentségeiben részesülni, ha tettei és gondolatai megfelelnek az adott szentség kánoni és tanításbeli normáinak.

    Cikkely 5 : A tévhitű egy olyan személy, aki a hívek közösségén kívül van, vagy mert kánoni büntetés alatt áll, vagy nem osztja az Egy Istenbe vetett hitet, vagy nem ismeri el a Római Egyházat a Mindenható egyetlen intézményeként, vagy mert más kultusz követője.

    N.B. : A különböző tévelygések természetének leírását lásd a Preambulum első részének cikkelyeiben.

    Cikkely 6 : A megkereszteltek és papok státuszát a kánoni büntetés befolyásolhatják vagy fel is függeszthetik.



    Isten Egyházának alapjairól szóló kánoni szöveg, kiadásra és jóváhagyásra került Őszentsége V. Eugene pontifikátusa alatt a Szent Kollégium gondozásában Rómában, az Úr MCDLVII. évében, április hónap 10. napján, pénteken.

    Először publikálva a néhai Őeminenciája Jeandalf bíboros által, az Úr MCDLV évében, február hónap 11. napján, vasárnap. Átdolgozta, lepecsételte és ismételten publikálta Őeminenciája Aaron de Nagan Kamarás Bíboros, az Úr MCDLVII. évében, április hó 21. napján.




_________________

Patriarche in Partibus d'Alexandrie
Revenir en haut de page
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé MSN Messenger
Aaron
Cardinal
Cardinal


Inscrit le: 07 Mar 2006
Messages: 13192
Localisation: Castelli Romani

MessagePosté le: Sam Mai 01, 2010 4:53 pm    Sujet du message: Répondre en citant

Citation:


    ........
    De Ecclesiae Dei fondis
    « Isten Egyházának alapjai » kezdetű pápai bulla.
    - Folytatás -






    Preambulum : A Szent Egyetemes és Római Arisztotelészi Egyház dogmái és a törvények, melyek a tagokat irányítják



    III. rész: Az Arisztotelészi Egyház hivatalai


    Cikkely 1 : Hivataloknak hívjuk azokat az egyházi szolgálati funkciókat, melyeket a kánonjog, a Kúria kongregációinak belső szabályzata, vagy egy Kúria által elismert szerzetesrend regulája annak ismer el.

    Cikkely 2 : Egy hivatal betöltéséhez szükséges, hogy azt egy megkeresztelt hívő vagy egy klerikus, kinevezéssel vagy választással nyerje el, tiszteletben tartva az adott egyházi hivatalra vonatkozó kánoni előírásokat.

    Cikkely 3 : Klerikusoknak hívjuk azokat, akik világi papi szolgálatban vannak; szerzeteseknek hívjuk azokat, akik szerzetben élnek; és katonáknak hívjuk azokat, akik a 3/2. Cikkely vagy a Szent Seregek Kongregációjára vonatkozó kánoni előírások szerint, ugyanazon Kongregációnak vannak alávetve; míg mindenki mást megkereszteltnek hívunk.

    N.B. A klerikusi hivatalok és az arra vonatkozó szabályok elsőbbséget élveznek a szerzetesi hivatalokkal szemben, a szerzetesi hivatalok pedig a katonai hivatalokkal szemben.

      - Cikkely 3/2: Az Egyház szerzeteseknek tekinti a monasztikus életet magukévá tevő megkeresztelteket, az arisztotelészi szerzetesrendek vagy egy egyházi katonai rend szerzetesi ágának tagjait, és az In Gratebus apátságok közösségeinek tagjait.

      - Cikkely 3/3: Az Egyház katonáknak tekinti az Arosztotelészi Szent Seregben tömörülő egyházi katonai szerzetesrendek tagjait, akárcsak azokat akik egyénileg vagy közösségileg a Szent Seregek Nagygenerálisának parancsnoksága alatt állnak.

    Cikkely 4 : A prímások egyedi határozatainak, a kánonjognak, illetve a római kongregációk belső szabályzatainak megkérdőjelezése nélkül, a klerikusok és a szerzetesek, akár katonák vagy nem, nem hordhatnak fegyvert, kivéve ha a társadalmi rangjuk bizonyos eseményeken megkívánja.

    Cikkely 5 : Egy egyszerű megkeresztelt nem szolgáltathat ki semmilyen szentséget, és egy klerikus is csak azokat, melyre hivatalából felhatalmazása van.

    Cikkely 6 : Csakis megkeresztelt vagy felszentelt személy rendelkezhet hivatallal az Arisztotelészi Egyházon belül.

    Cikkely 7 : A teológus státusz (IG: harmadik szintű vallás útját járó) nem számít semmiféle egyházi hivatalnak, de bizonyos hivatalok betöltésénél alapkövetelmény.

    Cikkely 8 : Az Arisztotelészi Egyházon belül a hivatalokat három osztályba soroljuk: elsődleges, másodlagos és harmadlagos.

    Cikkely 9 : Az elsődleges hivatalok képezik az arisztotelészi hierarchia alapját, és megelőznek minden más hivatalt.

      - Cikkely 9/2: Egy egyszerű klerikus nem tölthet be egy elsődleges hivatalnál többet.

    Cikkely 10 : A másodlagos hivatalok az Arisztotelészi Egyház kiegészítő hivatalai. Leggyakrabban az elsődleges hivatalokhoz kapcsolódnak.

      - Cikkely 10/2: Egy egyszerű klerikus nem tölthet be kettőnél több másodlagos hivatalt, az elsődleges hivatala mellett.

    Cikkely 11 : A harmadlagos hivatalok a kongregációkhoz vagy szerzetesrendekhez kapcsolódnak, illetve minden ide tartozik, ami nem elsődleges vagy másodlagos.

      - Cikkely 11/2: A harmadlagos hivatalok halmozása az adott kongregáció vagy szerzetesrend szabályai szerint történhet. Ha nincs külön említve, akkor a harmadlagos hivatalok szabályosan kombinálhatók az elsődleges és másodlagos hivatalokkal.

    Cikkely 12 : Azon papok, akik püspöki hivatalt töltenek be, püspöki ranggal rendelkeznek, mely rangot hivataluk egyedi mivoltja biztosítja.

    N.B. A püspöki rang legalább három sornyi bojttal jelölendő az egyházi címerhasználatban.

    Cikkely 13 : A világi papságon belül, egy klerikus csak egy másik klerikusnak tartozhat közvetlen engedelmességgel. Ezzel ellenkező hivatalhalmozás szigorúan tilos.

    Cikkely 14 : A tiszteletbeli és kiérdemesült címek használata nem számít hivatalhalmozásnak.



    Isten Egyházának alapjairól szóló kánoni szöveg, kiadásra és jóváhagyásra került Őszentsége V. Eugene pontifikátusa alatt a Szent Kollégium gondozásában Rómában, az Úr MCDLV. évében, augusztus hónap 1. napján, szombaton.

    Legutolsó módosítás a Szent Bíborosi Kollégium által az Úr MDLVII. évében, január hónap 10. napján, szombaton.

    Először publikálva a néhai Őeminenciája Jeandalf bíboros által, az Úr MCDLV évében, augusztus hónap 1. napján, szombaton, mint a világi papságról szóló második könyv előszava. Átdolgozta, lepecsételte és ismételten publikálta Őeminenciája Aaron de Nagan Kamarás Bíboros, az Úr MCDLVII. évében, január hó 11. napján.




_________________

Patriarche in Partibus d'Alexandrie
Revenir en haut de page
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé MSN Messenger
Aaron
Cardinal
Cardinal


Inscrit le: 07 Mar 2006
Messages: 13192
Localisation: Castelli Romani

MessagePosté le: Sam Jan 29, 2011 1:44 pm    Sujet du message: Répondre en citant

...
_________________

Patriarche in Partibus d'Alexandrie
Revenir en haut de page
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé MSN Messenger
Aaron
Cardinal
Cardinal


Inscrit le: 07 Mar 2006
Messages: 13192
Localisation: Castelli Romani

MessagePosté le: Sam Jan 29, 2011 1:44 pm    Sujet du message: Répondre en citant

...
_________________

Patriarche in Partibus d'Alexandrie
Revenir en haut de page
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé MSN Messenger
Montrer les messages depuis:   
Poster un nouveau sujet   Répondre au sujet    L'Eglise Aristotelicienne Romaine The Roman and Aristotelic Church Index du Forum -> La Bibliothčque Romaine - The Roman Library - Die Römische Bibliothek - La Biblioteca Romana -> Le Droit Canon - The Canonic Law Toutes les heures sont au format GMT + 2 Heures
Page 1 sur 1

 
Sauter vers:  
Vous ne pouvez pas poster de nouveaux sujets dans ce forum
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
Vous ne pouvez pas éditer vos messages dans ce forum
Vous ne pouvez pas supprimer vos messages dans ce forum
Vous ne pouvez pas voter dans les sondages de ce forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Traduction par : phpBB-fr.com