L'Eglise Aristotelicienne Romaine The Roman and Aristotelic Church Index du Forum L'Eglise Aristotelicienne Romaine The Roman and Aristotelic Church
Forum RP de l'Eglise Aristotelicienne du jeu en ligne RR
Forum RP for the Aristotelic Church of the RK online game
 
Lien fonctionnel : Le DogmeLien fonctionnel : Le Droit Canon
 FAQFAQ   RechercherRechercher   Liste des MembresListe des Membres   Groupes d'utilisateursGroupes d'utilisateurs   S'enregistrerS'enregistrer 
 ProfilProfil   Se connecter pour vérifier ses messages privésSe connecter pour vérifier ses messages privés   ConnexionConnexion 

[RP] Botezul cavalerului Lexul si al domnitei Micuta_sirena_
Aller à la page Précédente  1, 2, 3
 
Poster un nouveau sujet   Répondre au sujet    L'Eglise Aristotelicienne Romaine The Roman and Aristotelic Church Index du Forum -> Église du principalat de Valahia - Church of the Principality of Valahia
Voir le sujet précédent :: Voir le sujet suivant  
Auteur Message
Lexul



Inscrit le: 27 Juil 2011
Messages: 10

MessagePosté le: Mar Aoû 09, 2011 8:26 am    Sujet du message: Répondre en citant

Lexul se apropie de Andrutz si ingenuncheaza, pregatit sa primeasca sfanta taina a botezului
Revenir en haut de page
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
Andrutz



Inscrit le: 10 Déc 2009
Messages: 37

MessagePosté le: Mar Aoû 09, 2011 9:35 am    Sujet du message: Répondre en citant

Preotul Andrutz luă un pahar de apă. Binecuvântează ceremonios şi rosteşte cuvintele de consacrare. In tăcere religioasă, preotul îi varsă nişte apă pe frunte.

- Te botez în numele Bisericii Aristoteliene şi în numele Preaînaltului, pentru prietenia tuturor Sfinţilor şi pentru iubirea Tatălui Uman.
Acum eşti purificat graţie Atotputernicului. Păcatele îţi sunt iertate. Sufletul tău este eliberat de temerile infernului atata timp cât trăieşti în virtute.
Primeşte această lumânare care semnifică viaţa ta purificată.

şi această medalie care reprezintă cuvântul lui Aristotel.

Bine ai venit în această comunitate! Fie ca Domnul să te binecuvânteze şi să fie cu tine de acum înainte!
Revenir en haut de page
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
Andrutz



Inscrit le: 10 Déc 2009
Messages: 37

MessagePosté le: Mar Aoû 09, 2011 9:36 am    Sujet du message: Répondre en citant

Andrutz se apropie acum de Micuta_sirena_:

- Vino înaintea mea să te botez în numele lui Jah şi a Bisericii Aristoteliene!
Revenir en haut de page
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
Mica_sirena_



Inscrit le: 04 Aoû 2011
Messages: 11

MessagePosté le: Mar Aoû 09, 2011 10:28 am    Sujet du message: Répondre en citant

Micuta sirena se apropie de Andrutz si ingenuncheaza
Revenir en haut de page
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
Adryia



Inscrit le: 04 Aoû 2011
Messages: 3

MessagePosté le: Mar Aoû 09, 2011 10:31 am    Sujet du message: Répondre en citant

/me care primise o veste trista de la spiritul ei drag incerca sa nu lase emotiile sa o copleseasca si spuse crezul:

- Cred în Jah, Tatăl Atotputernic,
Creatorul Cerului şi al Pământului,
Al Iadului şi al Raiului,
Judecătorul inimii noastre până în ora în care murim.

Şi în Aristotel, profetul,
Fiul lui Nicomaque şi Phaetis,
Trimis să arate calea înţelepciunii
Şi legile divine ale universului oamenilor rătăciţi.

Deasemenea cred în Hristos,
Fiul Mariei şi al lui Iosif.
Cel care şi-a dedicat viaţa ca să ne arate drumul spre Rai.
Deşi a pătimit în timpul lui Pilat din Pont,
A murit ca un martir ca să ne salveze pe noi.
S-a alăturat Soarelui unde aşteptă Aristotel de-a dreapta Tatălui.

Cred în Acţiunea Divină;
În Sfânta Biserică Romană Aristoteliană;
În comuniunea sfinţilor;
În iertarea păcatelor;
În Viaţa Eternă.
Amin
Revenir en haut de page
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
Andrutz



Inscrit le: 10 Déc 2009
Messages: 37

MessagePosté le: Mar Aoû 09, 2011 10:37 am    Sujet du message: Répondre en citant

Preotul Andrutz luă un pahar de apă. Binecuvântează ceremonios şi rosteşte cuvintele de consacrare. In tăcere religioasă, preotul îi varsă nişte apă pe frunte.

- Te botez în numele Bisericii Aristoteliene şi în numele Preaînaltului, pentru prietenia tuturor Sfinţilor şi pentru iubirea Tatălui Uman.
Acum eşti purificat graţie Atotputernicului. Păcatele îţi sunt iertate. Sufletul tău este eliberat de temerile infernului atata timp cât trăieşti în virtute.
Primeşte această lumânare care semnifică viaţa ta purificată.

şi această medalie care reprezintă cuvântul lui Aristotel.

Bine ai venit în această comunitate! Fie ca Domnul să te binecuvânteze şi să fie cu tine de acum înainte!
Revenir en haut de page
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
Mica_sirena_



Inscrit le: 04 Aoû 2011
Messages: 11

MessagePosté le: Mar Aoû 09, 2011 10:52 am    Sujet du message: Répondre en citant

- Amin.
Revenir en haut de page
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
Lexul



Inscrit le: 27 Juil 2011
Messages: 10

MessagePosté le: Mar Aoû 09, 2011 9:12 pm    Sujet du message: Répondre en citant

Amin
Revenir en haut de page
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
purplrain



Inscrit le: 04 Jan 2011
Messages: 4

MessagePosté le: Jeu Aoû 11, 2011 9:03 pm    Sujet du message: Répondre en citant

-Sa fie intr-un ceas bun! rosteste Purplrain cu vocea sugrumuata de emotia unei asa frumoase slujbe, dupa care felicita si parintelul pentru prestatia impecabila si ii saruta pe frunte pe cei doi tineri.
La bratul sotului se indrepta in liniste spre iesirea din biserica gandindu-se ce sa poarte la petrecerea de dupa...

-Crezi ca rochita albastra e potrivita? Si cadourile, sa nu uiti cadourile!sopti la urechea lui Cristi, cicalindu-l de zor.
Revenir en haut de page
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
Mica_sirena_



Inscrit le: 04 Aoû 2011
Messages: 11

MessagePosté le: Sam Aoû 13, 2011 7:15 am    Sujet du message: Répondre en citant

Micuta sirena ,il ia de mana pe lex si multumeste tuturor celor care au participat la botezul lor .
Fericita ,zambeste si gandul ii zboara la maritis Wink
Revenir en haut de page
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
Adryia



Inscrit le: 04 Aoû 2011
Messages: 3

MessagePosté le: Sam Aoû 13, 2011 9:24 am    Sujet du message: Répondre en citant

/me se strecura si ea ultima spre preot si il felicita pentru slujba nu inainte de a-i spune cat se bucura ca la revazut, se intoarse apoi spre cei doi proaspat botezati si le spuse imbratisand pe fiecare-n parte:
- Sfanta taina a botezului sa va aduca puritatea si iubirea in suflet, pastrati-le pe amandoua cu sfintenie... sunt cele mai frumoase daruri de care ne putem bucura noi oamenii pe acest pamant... sa fiti sanatosi si fericiti!
Le inmana cadoul de botez cu speranta ca vor avea o amintire placuta privind aceste cupe peste ani si ani...


Revenir en haut de page
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
Montrer les messages depuis:   
Poster un nouveau sujet   Répondre au sujet    L'Eglise Aristotelicienne Romaine The Roman and Aristotelic Church Index du Forum -> Église du principalat de Valahia - Church of the Principality of Valahia Toutes les heures sont au format GMT + 2 Heures
Aller à la page Précédente  1, 2, 3
Page 3 sur 3

 
Sauter vers:  
Vous ne pouvez pas poster de nouveaux sujets dans ce forum
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
Vous ne pouvez pas éditer vos messages dans ce forum
Vous ne pouvez pas supprimer vos messages dans ce forum
Vous ne pouvez pas voter dans les sondages de ce forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Traduction par : phpBB-fr.com