L'Eglise Aristotelicienne Romaine The Roman and Aristotelic Church Index du Forum L'Eglise Aristotelicienne Romaine The Roman and Aristotelic Church
Forum RP de l'Eglise Aristotelicienne du jeu en ligne RR
Forum RP for the Aristotelic Church of the RK online game
 
Lien fonctionnel : Le DogmeLien fonctionnel : Le Droit Canon
 FAQFAQ   RechercherRechercher   Liste des MembresListe des Membres   Groupes d'utilisateursGroupes d'utilisateurs   S'enregistrerS'enregistrer 
 ProfilProfil   Se connecter pour vérifier ses messages privésSe connecter pour vérifier ses messages privés   ConnexionConnexion 

[RP] Ordynacja Fightnight

 
Poster un nouveau sujet   Répondre au sujet    L'Eglise Aristotelicienne Romaine The Roman and Aristotelic Church Index du Forum -> Kościół Królestwa Polskiego - L'Église de la Pologne - Church of the Kingdom of Poland
Voir le sujet précédent :: Voir le sujet suivant  
Auteur Message
Camcal
Cardinal
Cardinal


Inscrit le: 03 Fév 2010
Messages: 434
Localisation: Poland

MessagePosté le: Dim Nov 13, 2011 9:06 pm    Sujet du message: [RP] Ordynacja Fightnight Répondre en citant

W kaplicy rzymskiej odbędzie się dziś bardzo ważne wydarzenie dla Kościoła Arystoteliańskiego: w sakramencie ordynacji przyjmiemy nowego kapłana, który poprowadzić wiernych na drogą prawdziwej wiary. Będzie On nowym przedstawicielem Boga, który narodzi się w tym dniu w nim.

Dźwięk dzwonów oznajmia wszystkim to wielkie wydarzenie.

http://www.russianbells.com/zvons/zvons/a2.wav

Wkrótce do kaplicy zaczęli schodzić się goście zainteresowani tym ważnym wydarzeniem.
Revenir en haut de page
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
Fightnight



Inscrit le: 13 Nov 2011
Messages: 6

MessagePosté le: Dim Nov 13, 2011 9:14 pm    Sujet du message: Répondre en citant

Fightnight wszedł pewnym krokiem do kaplicy rzymskiej

Dernière édition par Fightnight le Dim Nov 13, 2011 9:26 pm; édité 1 fois
Revenir en haut de page
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
Jern
Cardinal
Cardinal


Inscrit le: 19 Fév 2010
Messages: 50

MessagePosté le: Dim Nov 13, 2011 9:21 pm    Sujet du message: Répondre en citant

Wchodzi do kaplicy by uczestniczyć w ceremonii ordynacji. Spogląda z uśmiechem na zaprzyjaźnionego kapłana.
Revenir en haut de page
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
Camcal
Cardinal
Cardinal


Inscrit le: 03 Fév 2010
Messages: 434
Localisation: Poland

MessagePosté le: Dim Nov 13, 2011 9:27 pm    Sujet du message: Répondre en citant

Kardynał stanął za ołtarzem i zwrócił się do zebranych:

- Drodzy bracia i siostry! Zebraliśmy się tu dzisiaj, aby uczestniczyć w sakramencie święceń kapłańskich Fightnighta. Święcenia są bardzo ważną decyzją w życiu każdy wiernego i nie należy traktować ich lekko.
Dzisiaj jest wyjątkowy dzień dla naszego Świętego Kościoła, dlatego że Fightnight podejmuje się służby w wielkiej wspólnocie Arystotelesa. Zamierza on przyjąć znak oddania i posłuszeństwa władzom Naszego Kościoła.

Camcal, zwrócił się do Fightnighta:

- Podejdź do ołtarza byśmy razem mogli kontynuować ceremonię.
Revenir en haut de page
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
Fightnight



Inscrit le: 13 Nov 2011
Messages: 6

MessagePosté le: Dim Nov 13, 2011 9:28 pm    Sujet du message: Répondre en citant

Podchodzi do ołtarza
Revenir en haut de page
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
Camcal
Cardinal
Cardinal


Inscrit le: 03 Fév 2010
Messages: 434
Localisation: Poland

MessagePosté le: Dim Nov 13, 2011 9:30 pm    Sujet du message: Répondre en citant

Każdy kapłan musi potwierdzić przed Bogiem i Kościołem cztery przyrzeczenia.

Pierwsze przyrzeczenie zobowiązuje Cię do nie noszenia broni do walki, za wyjątkiem ceremonialnych zwyczajów szlacheckich lub zgody przełożonych.


Następnie Camcal otworzył Księgę Cnót i przeczytał:

Księga Cnót a écrit:

Życie Christosa
"A ty, Graciusie, jeśli chcesz stać się jednym z moich pasterzy, którzy pomagają Mi w stadzie, musisz odłożyć swój miecz, bo broń jest źródłem przemocy podczas gdy Ty będziesz miał misję nauczania przyjaźni i miłości Boga ".


Siłą kapłana, jest siła jego głosu, która przekonuje nowych i prowadzi starych wiernych ku prawdziwej wierze.
Revenir en haut de page
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
Fightnight



Inscrit le: 13 Nov 2011
Messages: 6

MessagePosté le: Dim Nov 13, 2011 9:31 pm    Sujet du message: Répondre en citant

Zobowiązuje się do nie noszenia broni, za wyjątkiem ceremonialnych zwyczajów szlacheckich lub za zgodą przełożonych

Dernière édition par Fightnight le Dim Nov 13, 2011 9:45 pm; édité 1 fois
Revenir en haut de page
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
Camcal
Cardinal
Cardinal


Inscrit le: 03 Fév 2010
Messages: 434
Localisation: Poland

MessagePosté le: Dim Nov 13, 2011 9:34 pm    Sujet du message: Répondre en citant

Zadaniem kapłana jest pomoc wszystkim wiernym, poprzez głoszenie słowa naszych proroków, oraz próba nawrócenia niewiernych na drogę prawdziwej wiary. Wymaga to dużo pracy i poświęcenia.

Księga Cnót a écrit:

Zycie Christosa
Christos następnie zwrócił się do nas, apostołów, których nazwał swoimi biskupami. Powiedział nam:
"A wy, moich przyjaciele, jeśli będziecie chcieli poświęcić się całkowicie Bogu, tak jak ja to czynię. Miłość ludzka do konkretnej osoby będzie zakazana. Musisz miłować wszystkich ludzi, a nie konkretną osobę. W związku z tym, małżeństwo nie jest dla Ciebie, ani żadne akty cielesne"
.

Drugie przyrzeczenie zobowiązuje Cię do nie zakładania rodziny a co za tym idzie do złożenia ślubów czystości i nie posiadania potomstwa.
Revenir en haut de page
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
Fightnight



Inscrit le: 13 Nov 2011
Messages: 6

MessagePosté le: Dim Nov 13, 2011 9:34 pm    Sujet du message: Répondre en citant

Przyrzekam nie zakładać rodziny, a z powodu złożenia ślubów czystości nie będę mieć potomstwa.

Dernière édition par Fightnight le Dim Nov 13, 2011 9:44 pm; édité 1 fois
Revenir en haut de page
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
Camcal
Cardinal
Cardinal


Inscrit le: 03 Fév 2010
Messages: 434
Localisation: Poland

MessagePosté le: Dim Nov 13, 2011 9:37 pm    Sujet du message: Répondre en citant

- Każdy duchowny ma być przykładem dla swoich wiernych, by mogli oni patrząc na duchownego i wzorując się na jego zachowaniu, czynem wypełniać naukę Arystotelesa i Christosa. Tak więc, zadanie duchownego to bycie przewodnikiem dla swoich parafian. Jak czytamy w Księdze Cnót:

Życie Christosa a écrit:

Tak więc, moi apostołowie, moi kapłani, aby przestrzegać ścieżki wiary, należy chrzcić tych, którzy chcą wejść przyłączyć się do wspólnoty wiernych Boga, należy wyświęcać kapłanów, którzy chcą poświęcić się miłości Boga, słuchać spowiedzi tych, którzy chcą być oczyszczeni z grzechów. Twoim zadaniem jest gromienie tych, którzy nie wiedzą, jak okazać się godnym miłości Boga, a twoim obowiązkiem jest głosić co najmniej w każdą niedzielę.


- Dlatego w trzecim swym zobowiązaniu przysięgasz być przykładem - stawiać wyżej nauczanie niż zdobywanie dóbr doczesnych, służenie swoimi umiejętnościami bliźniemu w prawdziwej wierze niezależnie od jego rangi i statusu społecznego.
Revenir en haut de page
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
Fightnight



Inscrit le: 13 Nov 2011
Messages: 6

MessagePosté le: Dim Nov 13, 2011 9:38 pm    Sujet du message: Répondre en citant

Przysięgam być wzorem, koncentrować się bardziej na nauczaniu, niż zdobywaniu dóbr doczesnych i służeniu swoimi umiejętnościami bliźniemu w prawdziwej wierze!

Dernière édition par Fightnight le Dim Nov 13, 2011 9:44 pm; édité 1 fois
Revenir en haut de page
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
Camcal
Cardinal
Cardinal


Inscrit le: 03 Fév 2010
Messages: 434
Localisation: Poland

MessagePosté le: Dim Nov 13, 2011 9:39 pm    Sujet du message: Répondre en citant

Duchowny, niezależnie czy jest Diakonem, Wikariuszem, Księdzem, Biskupem czy Arcybiskupem jest ogniwem w wielkim łańcuchu Kościoła Arystoteliańskiego. Łańcuch ów jest na tyle silny, na ile silne są jego ogniwa. Jeśli jedno ogniwo zardzewieje, cały łańcuch może się urwać. Jak czytamy w Księdze Cnót:

Życie Christosa a écrit:

Daju zapytał w zapalczywości: Dlaczego mam to uszanować? Dlaczego mam dobrowolnie poddawać się komuś w posłuszeństwo? Powierzyłeś ludziom funkcję biskupów, ale zachowałeś dla siebie kierowanie Kościołem.

Christos odpowiedział na to delikatnie: Zaprawdę powiadam ci: zachowałem kierownictwo, gdyż to ja będę najlepszym przewodnikiem dla was. Podczas całej drogi, którą wspólnie przeszliśmy, byłem dla was jak troskliwy ojciec. Służba ta nie jest wywyższeniem, ale trudem i znojem. Moja rola jest trudna i szorstka... Jestem wyczerpany, gdyż noszę ciężar cierpień wszystkich ludzi.

Dlaczego Daju, widzę gniew na twej twarzy? Wiedz, że zadanie, które powierzam tobie i innym jest tak samo zaszczytne i równie trudne. Ponadto, by wspomóc cię w twych zadaniach, będziesz mógł mianować innych pasterzy, którzy przyjmą na siebie odpowiedzialność za poszczególne miasta. I będziesz wśród tych, którzy wybiorą mojego następcę.


Dlatego każdy duchowny składa przysięgę potrójnego posłuszeństwa:
- posłuszeństwa hierarchii ustanowionej przez Christosa
- posłuszeństwa wierze
- posłuszeństwa prawu kanonicznemu.


Dernière édition par Camcal le Ven Juil 13, 2012 8:00 pm; édité 1 fois
Revenir en haut de page
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
Fightnight



Inscrit le: 13 Nov 2011
Messages: 6

MessagePosté le: Dim Nov 13, 2011 9:40 pm    Sujet du message: Répondre en citant

Przysięgam posłuszeństwo hierarchii ustanowionej przez Christosa, posłuszeństwo wierze i posłuszeństwo prawu kanonicznemu.

Uklęka
Revenir en haut de page
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
Camcal
Cardinal
Cardinal


Inscrit le: 03 Fév 2010
Messages: 434
Localisation: Poland

MessagePosté le: Dim Nov 13, 2011 9:51 pm    Sujet du message: Répondre en citant

Kardynał zbliżył się do klęczącego Fightnighta i rzekł:

- Wysłuchałem twych przyrzeczeń. Uznaję cię za godnego wstąpienia w szeregi duchowieństwa polskiego. Kładę oto ręce na twej głowie jako znak zaufania jakim obdarzam ciebie i udzielam ci błogosławieństwa.

I położył swe ręce nad głową Fightnighta.

- Mocą daną mi przez Święty Kościół Arystoteliański, jako Kardynał kościoła Arystoteliańskiego, Prymas Polski, mianuję cię Ferdynandzie Fightnight Lanckoroński herbu Zadora kapłanem Kościoła Arystoteliańskiego.

Kardynał podszedł do ołtarza i wziął z niego przedmiot.

- Obdarzam cię medalionem arystoteliańskim. Noś go godnie jako widomy znak twego oddania Kościołowi.

Camcal zawiesił na piersiach Fightnighta medalion.



- Jako zwierzchnik Kościoła w Polsce, mianuje się księdzem który może prowadzić nabożeństwa, sprawować sakramenty, słuchać spowiedzi, nauczać i gromić. Niech twa posługa przynosi chwałę Najwyższemu. Odejdź w pokoju.[
Revenir en haut de page
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
Montrer les messages depuis:   
Poster un nouveau sujet   Répondre au sujet    L'Eglise Aristotelicienne Romaine The Roman and Aristotelic Church Index du Forum -> Kościół Królestwa Polskiego - L'Église de la Pologne - Church of the Kingdom of Poland Toutes les heures sont au format GMT + 2 Heures
Page 1 sur 1

 
Sauter vers:  
Vous ne pouvez pas poster de nouveaux sujets dans ce forum
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
Vous ne pouvez pas éditer vos messages dans ce forum
Vous ne pouvez pas supprimer vos messages dans ce forum
Vous ne pouvez pas voter dans les sondages de ce forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Traduction par : phpBB-fr.com