L'Eglise Aristotelicienne Romaine The Roman and Aristotelic Church Index du Forum L'Eglise Aristotelicienne Romaine The Roman and Aristotelic Church
Forum RP de l'Eglise Aristotelicienne du jeu en ligne RR
Forum RP for the Aristotelic Church of the RK online game
 
Lien fonctionnel : Le DogmeLien fonctionnel : Le Droit Canon
 FAQFAQ   RechercherRechercher   Liste des MembresListe des Membres   Groupes d'utilisateursGroupes d'utilisateurs   S'enregistrerS'enregistrer 
 ProfilProfil   Se connecter pour vérifier ses messages privésSe connecter pour vérifier ses messages privés   ConnexionConnexion 

Kapitola VIII. - Znovuzrození

 
Poster un nouveau sujet   Ce sujet est verrouillé; vous ne pouvez pas éditer les messages ou faire de réponses.    L'Eglise Aristotelicienne Romaine The Roman and Aristotelic Church Index du Forum -> La Bibliothèque Romaine - The Roman Library - Die Römische Bibliothek - La Biblioteca Romana -> Le Dogme - The Dogma
Voir le sujet précédent :: Voir le sujet suivant  
Auteur Message
Policarpo



Inscrit le: 16 Avr 2013
Messages: 1340

MessagePosté le: Sam Déc 08, 2018 11:58 am    Sujet du message: Kapitola VIII. - Znovuzrození Répondre en citant

Citation:


Kapitola VIII. - Znovuzrození

Hlas, který jsem slyšel, když jsem stál ve společnosti Aristotela a Christose u malé fontánky, byl klidný a pronikavý. Oba mužové mi vysvětlili, že tento hlas patří samotnému Jáhu, který se mne zeptá na nezbytnou otázku. Po chvíli jsem pochopil, že ten čas nastal a božský hlas mi řekl: "Ty, člověče, jenž Sypous se zoveš, ty kdos přišel za mnou, poznav všechno, co jen může člověk po své smrti vidět. Navštívil jsi sedm pekel, kdes potkal sedm princů ďábelských. Vše ti bylo ukázáno s mým souhlasem. Co si odnášíš ze své poutě?"

Odpověděl jsem: "Rozumím podstatě pekel, neboť pokud lidé žijí v ctnosti a řídí se tvým slovem, které bylo zvěstováno prorokem Aristotelem a mesiášem Christosem, udělíš jim právo dosáhnout tohoto místa, samotného ráje na slunci. Ale pokud člověk žil ve hříchu, odmítal poslouchat tvé učení a oddával se přízemním rozkoším, samolibosti, pokušením, falešným bůžkům, tvá nekonečná moudrost ho pošle do pekla na měsíc, aby byl za své hříchy navěky trestán. Miluješ nás, ale je taktéž třeba, abychom i my milovali tebe."

Jáh mi na to odpověděl: "Nyní nadešel čas tvé volby. Můžeš se rozhodnouti přijmout svou smrt. V tom případě posoudím tvůj život, chvíle kdy jsi konal dobro i ty, kdy jsi byl sveden k neposlušnosti. Pokud posoudím, že si toho zasluhuješ, připojíš se k vybraným a věčně se budete veselit. Avšak pokud usoudím, že tvůj život nebyl cnostný, budeš na věčnost trpět v ohních pekelných. Pokud si ale myslíš, že čas ještě nenadešel, že tvůj život by ještě přede mnou neobstál, můžeš se vrátit do života."

Nemohl jsem odpověděl. Zasloužil jsem si přidat se do ráje nebo bych skončil v pekle? Za chvíli jsem zaslechl hlasy, které patřily mým přátelům, kteří se modlívali za čistotu mého srdce. Přestože stále byli na zemi, jasně jsem je mohl slyšet. Zahřálo mne u srdce, když jsem viděl, že mnohým na mne tolik záleží a pocítil jsem, že jim musím ukázat, že jejich modlitby nebyly zbytečné. Rozhodl jsem se vrátit se na svět, abych žil správným život a zasloužil si skončil na místě jako je ráj. Dlužil jsem to mým blízkým, stejně jako jsem to dlužil sám sobě.

Jáh mi řekl: "Protože jsem se rozhodl pozvednout duše lidí k věčné blaženosti, aby po jejich smrti každá z duší mohla přede mne bez obav předstoupit, beze strachu z hříchů, které spáchali po cestě za mnou. Všem položím stejnou otázku jako jsem teď položil tobě, mnozí budou natolik prozíraví jako jsi ty, jiní dosáhnou nebe a někteří přecení své skutky a budou poslání do pekel."

"Ti, kteří se rozhodnou stejně jako ty pro návrat do života, si v mysli neodnesou vzpomínky z jejich nebeského putování. Tudíž se jejich chování změní jen pokud se jich toto putování opravdu dotklo a zapsalo do srdcí, ne z vypočítavosti. Nicméně aby všichni si mohli být vědomi hrůz. jaké na ně čekají, pokud zavrhnou mou lásku, ponechám ti tvé vzpomínky. Tak budeš s to svědčit o tvé cestě a toto svědectví neupadne v zapomnění celá staletí. Nyní znaje svůj úděl, který jsem ti svěřil, vrať se do pomíjivého světa, dokud se sem nenavrátíš a opět neučiníš svou volbu."

Poté se mi pohled zamlžil a měl jsem pouze okamžik na to, abych ještě jednou viděl Aristotela a Christose předtím než ztratím vědomí. Když jsem se probudil, ležel jsem ve své vlastní posteli s rukama zkříženýma na prsou. Kolem mne byly rozestaveny svíce a mí přátelé rozjímali v hlubokých modlitbách. V slzách, ale s viditelnou úlevou, mi vysvětlili, že jsem skonal před devíti dny. Vstal jsem, šel se podívat z okna a opět jsem viděl, jak slunce rozlévá paprsky po kraji. Pověděl jsem mým přátelům o mé neuvěřitelné cestě a rozhodl se ji sepsat, aby toto svědectví přežilo mou smrt.

_________________
His Excellency the Most Reverend Monsignor Prof. Dr. theol. Policarpo von Wittelsbach
Bishop Emeritus of Regensburg
Archabbot Emeritus of the Abbey of Heiligenbronn
German archivist for the Roman registers of Sacraments
Revenir en haut de page
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
Montrer les messages depuis:   
Poster un nouveau sujet   Ce sujet est verrouillé; vous ne pouvez pas éditer les messages ou faire de réponses.    L'Eglise Aristotelicienne Romaine The Roman and Aristotelic Church Index du Forum -> La Bibliothèque Romaine - The Roman Library - Die Römische Bibliothek - La Biblioteca Romana -> Le Dogme - The Dogma Toutes les heures sont au format GMT + 2 Heures
Page 1 sur 1

 
Sauter vers:  
Vous ne pouvez pas poster de nouveaux sujets dans ce forum
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
Vous ne pouvez pas éditer vos messages dans ce forum
Vous ne pouvez pas supprimer vos messages dans ce forum
Vous ne pouvez pas voter dans les sondages de ce forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Traduction par : phpBB-fr.com