L'Eglise Aristotelicienne Romaine The Roman and Aristotelic Church Index du Forum L'Eglise Aristotelicienne Romaine The Roman and Aristotelic Church
Forum RP de l'Eglise Aristotelicienne du jeu en ligne RR
Forum RP for the Aristotelic Church of the RK online game
 
Lien fonctionnel : Le DogmeLien fonctionnel : Le Droit Canon
 FAQFAQ   RechercherRechercher   Liste des MembresListe des Membres   Groupes d'utilisateursGroupes d'utilisateurs   S'enregistrerS'enregistrer 
 ProfilProfil   Se connecter pour vérifier ses messages privésSe connecter pour vérifier ses messages privés   ConnexionConnexion 

[Dogma] CZ - BOV - 1.3.5

 
Poster un nouveau sujet   Répondre au sujet    L'Eglise Aristotelicienne Romaine The Roman and Aristotelic Church Index du Forum -> La Bibliothèque Romaine - The Roman Library - Die Römische Bibliothek - La Biblioteca Romana -> Archive of the Vatican Library
Voir le sujet précédent :: Voir le sujet suivant  
Auteur Message
Kalixtus
Cardinal
Cardinal


Inscrit le: 24 Fév 2013
Messages: 12851
Localisation: Roma, Palazzo Doria-Pamphilj

MessagePosté le: Mer Sep 05, 2018 6:24 pm    Sujet du message: [Dogma] CZ - BOV - 1.3.5 Répondre en citant

BOV - Book of Virtues

Citation:


Kapitola V. - Vrchol

Na konci mostu utkaného z vláken byly malé dřevěné dveře. Zmáčknul jsem kliku, ale neotevřely se. Dlouhé chvíle jsem se pokoušel dveře otevřít, než nakonec povolily. Zdálo se, že musela uplynout věčnost od posledního otevření těchto dveří. Když byly dveře otevřené, ocitl jsem se před modrou skalou. Prošel jsem dveřmi a pohlédl jsem vzhůru. Vrchol, který jsem měl možnost spatřit před nedávnem, se tyčil ke slunci, které zaplňoval celou oblohu v místě, kde jsem se nacházel.

Nechtě setrvat věčně v pekle, rozhodl jsem se vyšplhat na vrchol skály. Po dlouhé hodiny jsem se s obtížemi přidržoval každého výčnělku na kameni. Kvůli těžkým podmínkám jsem postupoval velmi pomalu. Nebyl jsem jediný, kdo se pokoušel o tento přetěžký výstup. Mnoho lidí se snažilo ze všech sil, stejně jako já, splnit tuto obtížnou zkoušku. Zoufali si tváří v tvář této nadlidské zkoušce a mnozí výstup vzdali.

Tito lidé nenacházeli další sílu k pokračování a snažili se opět slézt dolů. Ale cesta dolů byla snad ještě mnohem těžší než ta k modrému vrcholu. Všichni ti, kteří odevzdaně skončili s výstupem a raději se pustili skály, padli dolů ze skály, kde se roztříštili o úpatí s hrozivým bouchnutím. Zdálo se, že každý pád umenšuje vůli přeživších, ale já si svou vůli uchovat a pokračoval jsem. Po nějakém čase jsem se jen já sám pokoušel zdolat skalisko.

Když už jsem si myslel, že jsem na konci sil a mé svaly mě začaly zrazovat, uviděl jsem nedaleko kamenný ochoz. Potěšen tímto nečekaným objevem vydal jsem se na to místo, a když jsem se tam konečně dostal, rozhodl jsem se rozhlédnout se po kraji, abych viděl jak vysoko jsem vylezl. Když jsem se podíval, uviděl jsem celý měsíc, pokrytý množstvím hustého modrého kouře podobného mrakům, rozprostírající se pod mýma očima. Žádná hora na Zemi nemohla být tak vysoká! Byl jsem potěšen úspěchem mé snahy, ale stále jsem nezapomněl, že mi zbývá dlouhá cesta na vrchol.

Zhroutil jsem se znaveně na skalní římsu ve snaze najít místo k odpočinku, když v tmo jsem zaslechl pláč. Otočil jsem hlavu a spatřil jsem starého muže s hustým plnovousem v slzách. Jeho tělo bylo tak vyschlé, že spíše připomínalo kostlivce. Řekl mi: "Jsem Lucifer, princ lhostejnosti. Sylphael, archanděl radosti, je mým protikladem. Ti, kteří se oddají duchovní lhostejnosti a zůstanou nečinní, ti, kdo nemají nadále chuť žít a nejsou si vědomi vlastního uspokojení, zmnoží řady mých prokletých, kteří nemohou dosáhnout věčné blaženosti na slunci."

Za ním jsem zahlédl jeskyni. Bez vyslovení jediného slova mi naznačil, abych do ní vkročil. Dlouhá dlážděná chodba vedla k těžkým kovovým dveřím, které měli uprostřed podivnou rudnou žílu. Hledal jsem kliku, ale žádnou se mi nepodařilo nalézt. Po dlouhém snažení jsem vyčerpán upadl přímo na dveře. Poté jsem zaslechl tichá zvuk, jako zvonění zvonku a dveře se rozevřely na dvě poloviny v místě žíly. Velmi překvapený jsem se podíval dovnitř vida nádherné zrcadlo, které odráželo mou podobu lépe než jakékoli jiné zrcadlo, které jsem měl možnost spatřit.

Vstoupil jsem do malé místnosti, ve které bylo zrcadlo. Uslyšel jsem hlas, kterým se mne poklidně ptal: "Jdeš nahoru?" Byl jsem polekán a umlčen tou divnou otázkou a viděl jsem usmívající se osobu očekávaje mou odpověď. Stálí jsme společně v maličké místnosti, kde mohlo snad jen půl tuctu lidí volně stát. Prostora byla dobře osvětlena, přestože bíle světlo, kde vycházelo ze stropu, se mi zdálo docela tlumené. Jediná odpověď, na kterou jsem mohl byl schopen vymyslet, znělo "Ano." Poté osoba pozdvihla prst k čtverci, na němž stálo napsáno "Nejvyšší patro" Dveře se opět zavřely, obě poloviny se zase spojily, a já jsem cítil pohyb, jako bych stoupal.

_________________
Revenir en haut de page
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
Jolieen



Inscrit le: 28 Mai 2018
Messages: 3052

MessagePosté le: Mer Sep 05, 2018 6:26 pm    Sujet du message: Répondre en citant

Arrow Origin http://rome.lesroyaumes.com/viewtopic.php?p=304725#304725
_________________

Cardinal-Deacon of the British Isles -Bishop In Partibus of Lamia - Prefect to the Villa of St.Loyat - Expert to the pontificial collages of Heraldry - Assessor to the Developing Churches
Revenir en haut de page
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
Montrer les messages depuis:   
Poster un nouveau sujet   Répondre au sujet    L'Eglise Aristotelicienne Romaine The Roman and Aristotelic Church Index du Forum -> La Bibliothèque Romaine - The Roman Library - Die Römische Bibliothek - La Biblioteca Romana -> Archive of the Vatican Library Toutes les heures sont au format GMT + 2 Heures
Page 1 sur 1

 
Sauter vers:  
Vous ne pouvez pas poster de nouveaux sujets dans ce forum
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
Vous ne pouvez pas éditer vos messages dans ce forum
Vous ne pouvez pas supprimer vos messages dans ce forum
Vous ne pouvez pas voter dans les sondages de ce forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Traduction par : phpBB-fr.com