L'Eglise Aristotelicienne Romaine The Roman and Aristotelic Church Index du Forum L'Eglise Aristotelicienne Romaine The Roman and Aristotelic Church
Forum RP de l'Eglise Aristotelicienne du jeu en ligne RR
Forum RP for the Aristotelic Church of the RK online game
 
Lien fonctionnel : Le DogmeLien fonctionnel : Le Droit Canon
 FAQFAQ   RechercherRechercher   Liste des MembresListe des Membres   Groupes d'utilisateursGroupes d'utilisateurs   S'enregistrerS'enregistrer 
 ProfilProfil   Se connecter pour vérifier ses messages privésSe connecter pour vérifier ses messages privés   ConnexionConnexion 

[HR-Dogma]CV Chapter 11

 
Poster un nouveau sujet   Répondre au sujet    L'Eglise Aristotelicienne Romaine The Roman and Aristotelic Church Index du Forum -> La Bibliothèque Romaine - The Roman Library - Die Römische Bibliothek - La Biblioteca Romana -> Archive of the Vatican Library
Voir le sujet précédent :: Voir le sujet suivant  
Auteur Message
Jolieen



Inscrit le: 28 Mai 2018
Messages: 3052

MessagePosté le: Lun Avr 08, 2019 6:59 pm    Sujet du message: [HR-Dogma]CV Chapter 11 Répondre en citant

Citation:
Poglavlje 11.

Cijeli grad bješe okupljen oko Krista. A on je nastavio govoriti, tiho, tako da se činilo kako ga nitko neće ni čuti. No niti jedna riječ nije bila izgubljena među tim mnoštvom.

“Vidite, ovaj grad, Jeruzalem, umire radi nedostatka humanosti u njem. Izgubili ste vrijednosti dijeljenja i prijateljstva. A pogotovo ste izgubili onu navrijedniju stvar od svih: bratstvo! Grad se guši u manjku ljubavi i milosrđa! Pogledajte narodu kuhinju; tko od vas pripravlja hranu i daje kruh lutalicama?”

I ljudi pognuše glave, stidni radi nedostatka velikodušnosti. Jedna od njih, zvana Natchatcha, podigne svoje čisto lice pred Mesijom, i reče mu: “Učitelju, što moramo činiti kako bi živjeli u ljubavi Božjoj?”

Krist joj odgovori sa smiješkom: “Vjernici Božji, oni koji uče učenja Aristotelova, i oni koji žele pratiti put koji ja ukažem, moraju stvoriti zajednicu života. Ta zajednica će pronaći svoj smjer, i omogućiti svima da žive sa vrlinama, ujedinjena u uzajamnom prijateljstvu koje će svaki član morati osjećati prema drugima. Da bih vam pokazao put, ja ću biti Otac ove zajednice, postaviti ću njena načela, koje će moji nasljednici, slijediti, nakon mene.”

Krist se okrene Titu koji je bio u blizini i reče; “Tit, priđi, prijatelju moj. Tit, ti si snažan i energičan. Ti mi možeš pomoći u vođenju ove zajednice, ti ćeš biti moj desna ruka. Tite, ti si stijena, i sa pomoći tvoje snage, izgraditi ću snažnu Crkvu!”

I okrene se drugim apostolima, koji su pravili grimase i bijahu ljutiti, te im reče: “I vi, pogledajte se, zaboravili ste vrline i postali zavidni! Kako bi pripadali ovoj zajednici, vjernika Božjih, biti će potrebno zadržati sebe u čistoći i ne updanja u grijeh. Međutim, vidim da nitko od vas neće moći postići tu razinu vrline. Okrenite se onda Bogu, braćo moja, jer Bog je milosrdan i daje vam priliku da očistite svoje grijehe i pratite put koji vam ja ukažem.

Stoga ne budite tužni, vi ćete biti moji nasljednici. Prenositi će te radosne vijesti svim nacijama i pomoći će te Titu da stvori moju Crkvu. Pozivam vas da budete vođe svim vjernicima prema Bogu. Budite primjer onima koji vas slušaju, jer loš vođa korača lošim cestama i škodi svojim sljedbenicima. Proglašavam vas Biskupima. Imati će te odgovornost za sigurnost svoga stada.”


Na kraju, Krist prosudi da je mnoštvo dovoljno čulo te ih pošalje svojim kućama.

_________________

Cardinal-Deacon of the British Isles -Bishop In Partibus of Lamia - Prefect to the Villa of St.Loyat - Expert to the pontificial collages of Heraldry - Assessor to the Developing Churches
Revenir en haut de page
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
Jolieen



Inscrit le: 28 Mai 2018
Messages: 3052

MessagePosté le: Lun Avr 08, 2019 7:00 pm    Sujet du message: Répondre en citant

Arrow Origin http://rome.lesroyaumes.com/viewtopic.php?t=181
_________________

Cardinal-Deacon of the British Isles -Bishop In Partibus of Lamia - Prefect to the Villa of St.Loyat - Expert to the pontificial collages of Heraldry - Assessor to the Developing Churches
Revenir en haut de page
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
Montrer les messages depuis:   
Poster un nouveau sujet   Répondre au sujet    L'Eglise Aristotelicienne Romaine The Roman and Aristotelic Church Index du Forum -> La Bibliothèque Romaine - The Roman Library - Die Römische Bibliothek - La Biblioteca Romana -> Archive of the Vatican Library Toutes les heures sont au format GMT + 2 Heures
Page 1 sur 1

 
Sauter vers:  
Vous ne pouvez pas poster de nouveaux sujets dans ce forum
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
Vous ne pouvez pas éditer vos messages dans ce forum
Vous ne pouvez pas supprimer vos messages dans ce forum
Vous ne pouvez pas voter dans les sondages de ce forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Traduction par : phpBB-fr.com