L'Eglise Aristotelicienne Romaine The Roman and Aristotelic Church Index du Forum L'Eglise Aristotelicienne Romaine The Roman and Aristotelic Church
Forum RP de l'Eglise Aristotelicienne du jeu en ligne RR
Forum RP for the Aristotelic Church of the RK online game
 
Lien fonctionnel : Le DogmeLien fonctionnel : Le Droit Canon
 FAQFAQ   RechercherRechercher   Liste des MembresListe des Membres   Groupes d'utilisateursGroupes d'utilisateurs   S'enregistrerS'enregistrer 
 ProfilProfil   Se connecter pour vérifier ses messages privésSe connecter pour vérifier ses messages privés   ConnexionConnexion 

Wybory nowego biskupa
Aller à la page Précédente  1, 2, 3, 4, 5  Suivante
 
Poster un nouveau sujet   Répondre au sujet    L'Eglise Aristotelicienne Romaine The Roman and Aristotelic Church Index du Forum -> Kościół Królestwa Polskiego - L'Église de la Pologne - Church of the Kingdom of Poland
Voir le sujet précédent :: Voir le sujet suivant  
Auteur Message
Camcal
Cardinal
Cardinal


Inscrit le: 03 Fév 2010
Messages: 434
Localisation: Poland

MessagePosté le: Ven Mai 28, 2010 12:01 pm    Sujet du message: Répondre en citant

To w końcu jak jest są Msze czy nie ma??( Bo Sasku raz piszesz że są a raz że nie ma)
Liopop nie jest jedynym księdzem mamy jeszcze wspomnianego już przeze mnie Leynamura z Płocka oraz Touareg z Warszawy. Tam więc Mazowsze ma nowy towar eksportowy Smile
Revenir en haut de page
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
Fairlight



Inscrit le: 26 Mai 2010
Messages: 33

MessagePosté le: Ven Mai 28, 2010 1:24 pm    Sujet du message: Répondre en citant

Ok, poprosiłem o ceremonię integracji.

Co do obsady Czerska i Oświęcimia. Myślę, że trochę bezcelowe byłoby proszenie Liopopa o przeniesienie do Oświęcimia, skoro jego własne miasto potrzebuje duchownego. Trzeba poszukać kogoś innego.

Pamiętam Sasku, z kiedy byłem gdzieś we Francji wysłałeś mi maila z pytaniem, czy nie zgodziłbym się na objęcie parafii oświęcimskiej. Jak rozumiem podobne maile wysyłałeś również do innych osób. Nikt wtedy nie wyraził chęci?

Nie mam pojęcia jaki mamy "zasób kadrowy". Czy osoby ze ścieżki medycyny mogą być ordynowane?

Zastanawiam się też na ile Oświęcim jako miasto jest zdeterminowany, by w końcu jakiś proboszcz u nich zamieszkał. Może zachęta finansowa, ułatwienia w przeprowadzce są potrzebne? Nie mam pojęcia jaki jest stan gospodarczy miasta.

Wybaczcie moja niewiedzę, ale to są moje pierwsze kroki w tym urzędzie. Nie uczestniczyłem zbyt mocno w życiu kościelnym całkowicie oddając się zgłębianiu nauk teologicznych.
Revenir en haut de page
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
Sasek



Inscrit le: 21 Fév 2010
Messages: 65
Localisation: Poland

MessagePosté le: Ven Mai 28, 2010 1:56 pm    Sujet du message: Répondre en citant

Ekscelencjo, mieszkańcy Oświęcimia, w mojej opinii, są na dobrej drodze, gdyby była tak możliwość, do samodzielnego przejęcia kościoła i ogłoszenia kogoś plebanem (podobnie jak bunt w ratuszu). To miast pod względem religijnym jest najbardziej zacofane i powinniśmy jak najszybciej to zmienić.
Camcal... ja sam nie wiedziałem, że w Oświęcimiu przestano odprawiać mszę. Dopiero Imć Grimm potwierdził to swymi słowami.
Ekscelencjo Fairlight'cie, listy rozsyłałem jako asystent Ekscelencji Eirik'a, odbierałem odpowiedzi, a decyzje dotyczące rozlokowania plebanów podejmował Arcybiskup Eirik, z małą moją logistyczną pomocą. Osoby, które mogły w tym czasie zostać plebanami zostały rozlokowane w różnych parafiach (o ile mnie pamięć nie myli, aż 8 parafii było do objęcia), jednakże z powodów formalnych, nie mogły one objąć Oświęcimia, czy to przez rodzeństwo zamieszkujące to miasto, czy też inne. Trzeba by rozesłać wici do wójtów, ewent. do rektorów uniwersytetów, z prośbą o listy osób ze ścieżki kościoła, które trzeba by wpisać w jakiś rejestr. Ale to tylko moja propozycja.

EDIT: żadna zachęta finansowa i inne propozycje... To nasza w tym głowa, żeby znaleźć plebana, a nie tworzyć jakieś zachęty pieniężne itp. dla mieszkańców. Bycie plebanem to przywilej, za który nie powinno się otrzymać zapłaty. Będąc członkami kleru jesteśmy elitą Królestwa i to powinno kandydatom wystarczyć...

Pax
_________________
Revenir en haut de page
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
Camcal
Cardinal
Cardinal


Inscrit le: 03 Fév 2010
Messages: 434
Localisation: Poland

MessagePosté le: Ven Mai 28, 2010 2:16 pm    Sujet du message: Répondre en citant

Z rektorami już próbowałem( poza Mazowszem bo tu wiem jaki jest stan osobowy) niestety dokładnych informacji nie uzyskałem( z wielkopolski żadnych z małopolski tylko przybliżoną listę). Niem niej jednak taką listę trzeba zrobić i ją systematycznie prowadzić by nie było problemów w przyszłości.
Revenir en haut de page
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
Ignez



Inscrit le: 20 Fév 2010
Messages: 33

MessagePosté le: Ven Mai 28, 2010 4:03 pm    Sujet du message: Répondre en citant

Kiepska sprawa z tym Oświęcimiem... Jakaś klątwa może Laughing

Gdyby nie to że jest tam moje rodzenstwo to bym pośpieszyła z pomocą, ale niestety Oświęcim jak i Częstochowa są dla mnie zakazne Confused
Revenir en haut de page
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
Sasek



Inscrit le: 21 Fév 2010
Messages: 65
Localisation: Poland

MessagePosté le: Ven Mai 28, 2010 4:23 pm    Sujet du message: Répondre en citant

Waćpanno Ignez. Co ty z tą Częstochową? Ja wszak tam urzęduję i nigdzie się nie wybieram. Razz
Jednakże musimy również wyjaśnić twój tytuł. Eminencja Kardynał Dunpael rzekł, żeś diakonisa? Ktoś coś o tym wiem?

Pax
_________________
Revenir en haut de page
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
Ignez



Inscrit le: 20 Fév 2010
Messages: 33

MessagePosté le: Ven Mai 28, 2010 5:05 pm    Sujet du message: Répondre en citant

Sasek, uprzedzam tak na przyszłość Razz

Kard Dunpeal mówił ze Klarysa jest diakonisa chyba Shocked
Revenir en haut de page
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
Sasek



Inscrit le: 21 Fév 2010
Messages: 65
Localisation: Poland

MessagePosté le: Ven Mai 28, 2010 5:31 pm    Sujet du message: Répondre en citant

A może... Ignez a Klarysa to bardzo podobne imiona.. Przepraszam Razz
_________________
Revenir en haut de page
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
Ignez



Inscrit le: 20 Fév 2010
Messages: 33

MessagePosté le: Ven Mai 28, 2010 7:28 pm    Sujet du message: Répondre en citant

Wcale nie są podobne Razz
No chyba że jesteś jakiś inny Razz
Revenir en haut de page
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
Liopop



Inscrit le: 30 Avr 2010
Messages: 34

MessagePosté le: Ven Mai 28, 2010 8:17 pm    Sujet du message: Répondre en citant

A gdyby ktoś przejął konto od Czarownicy?? I byłby proboszczem za nia, na jej koncie. A później by zrezygnował i nowy proboszcz??

Czarownica, chyba zgodziłaby się. Smile
Revenir en haut de page
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
Fairlight



Inscrit le: 26 Mai 2010
Messages: 33

MessagePosté le: Ven Mai 28, 2010 8:26 pm    Sujet du message: Répondre en citant

Czy mógłbyś Sasku rozeznać sprawę u wójta Oświęcimia, czy jest tam ktoś przymierzający się do roli proboszcza? Napisałbym sam, ale ciągle jeszcze nie jestem biskupem i dopóki nim nie zostanę nie chciałbym przyjmować jego miana. Może trzebaby udzielić temu komuś pożyczki na awans? (głownie to miałem na myśli pisząc 'zachęta finansowa')

Zrobienie listy osób ze ścieżki Kościoła wydaje się być jednym z pierwszych moich zadań jako arcybiskupa. (Oczywiście poza wyświęceniem proboszcza w Oświęcimiu).

Ciągle kojarzy mi się, że proboszczem może też zostać osoba, która jest na ścieżce medycyny. Jako, że w Oświęcimiu jest sytuacja nagła, może trzebaby rozważyć kogoś takiego. A mając załataną dziurę, poszukać kogoś kto byłby proboszczem docelowym.

Myślę, że wyniesienie mnie do godności biskupiej będzie okazją do jakiegoś RP na forum ogólnym, gdzie przedstawiłbym jakieś swoje plany i zaapelował do teologów o rozważenia zostania proboszczem Oświęcimia.

Ps. Będę musiał strój zmienić... czarny mnisi strój nie przystoi biskupowi... Very Happy
Revenir en haut de page
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
Liopop



Inscrit le: 30 Avr 2010
Messages: 34

MessagePosté le: Ven Mai 28, 2010 9:14 pm    Sujet du message: Répondre en citant

Nie wiem za bardzo jak się zwracać teraz.
O mam Wink

Wie ksiądź, mi też się wydaje, iż osoba ze ścieżki medycznej może być wyświęcona na proboszcza.

Argumenty, jak awansowałem, a prędzej nie wybrałem specjalizacja, znaczy Kościół, czy Medycyna miałem w sprawach duchowych, to, co mam teraz... Jesteś teologiem...
Revenir en haut de page
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
Jern
Cardinal
Cardinal


Inscrit le: 19 Fév 2010
Messages: 50

MessagePosté le: Ven Mai 28, 2010 9:28 pm    Sujet du message: Répondre en citant

tylko sciezka kosciola, chyba ze ktos ze sciezki medycyny zmieni sciezke na kosciol.
Revenir en haut de page
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
Liopop



Inscrit le: 30 Avr 2010
Messages: 34

MessagePosté le: Ven Mai 28, 2010 9:59 pm    Sujet du message: Répondre en citant

To czemu pisze, że po wyborze ściezki bez specjalizacji, że jesteś teologiem??
Revenir en haut de page
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
Sasek



Inscrit le: 21 Fév 2010
Messages: 65
Localisation: Poland

MessagePosté le: Ven Mai 28, 2010 10:13 pm    Sujet du message: Répondre en citant

Może bug... Mi nie wydaje się, że ścieżka medycyny równa się teologia...
Co do Oświęcimia - pomysł z przejęciem konta Czarownicy - wybitny, gratulacje... O ile pamiętam, ona nie chce być plebanem, ale chyba nic przeciwko grze nie ma...
Co do obowiązków biskupa - mogę napisać... ale będzie Cię to Ekscelencjo kosztować :p
_________________
Revenir en haut de page
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
Montrer les messages depuis:   
Poster un nouveau sujet   Répondre au sujet    L'Eglise Aristotelicienne Romaine The Roman and Aristotelic Church Index du Forum -> Kościół Królestwa Polskiego - L'Église de la Pologne - Church of the Kingdom of Poland Toutes les heures sont au format GMT + 2 Heures
Aller à la page Précédente  1, 2, 3, 4, 5  Suivante
Page 3 sur 5

 
Sauter vers:  
Vous ne pouvez pas poster de nouveaux sujets dans ce forum
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
Vous ne pouvez pas éditer vos messages dans ce forum
Vous ne pouvez pas supprimer vos messages dans ce forum
Vous ne pouvez pas voter dans les sondages de ce forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Traduction par : phpBB-fr.com